Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Automatyczna skrzynia biegów-szarpanie

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie, Tomaszów Lubelski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Automatyczna skrzynia biegów-szarpanie

    Witam wszystkich. Przeglądałem wątki ale nie mogłem znaleźć dokładnego rozwiązania problemu. Tak więc mam audi a3 8l 1.9tdi 130km z 2001r. Od dłuższego czasu mam problem ze skrzynią biegów, a dokładniej jej szarpnięciami. Gdy samochód postoi nieużywany przez parę dni to przez pierwsze pół godziny skrzynia zmienia biegi idealnie, a gdy już olej się nagrzeje na 3 biegu zaczyna szarpać, z resztą biegów nie ma większych problemów, chyba że w krytycznych sytuacjach. Gdy mam już dalszą trasę nawet na np. 40km i po niej wjeżdżam do miasta gdzie często już trzeba hamować na światłach to zaczyna szarpać aż głowa lata do przodu i tyłu (również chodzi najczęściej tylko o ten 3 bieg). Samochód był już podłączany do komputera i jedyne co wyszło to, że gdzieś ucieka mi powietrze jak dodaje gazu i tyle. Czasem gdy sam zmieniam biegi nie występują szarpnięcia, a czasem jest jeszcze gorzej niż gdy robi to komputer, przez co ciężko mi stwierdzić gdzie leży problem. Tak samo dla skrzyni jest to bez większej różnicy czy ruszę spokojnie, czy z przytupem bo i tak szarpnie. Dodam tylko, że sprzęgło też daje o sobie znaki gdy na wyłączonym silniki wciskam hamulec ponieważ skrzypi, ale podczas jazdy gładko rusza i hamuje gdy z wyczuciem się je opuszcza. W środę (29.07) mam mieć zmianę oleju wraz z filtrem (koszt oleju+filtr to 650zł, a sama dynamiczna wymiana to 350zł, ponieważ uznałem że nie opłaca się wymieniać 40% oleju na 150zł) i tutaj rodzi się moje pytanie, czy warto się za to zabierać i zapłacić ten 1000zł? Czy może problem jest gdzieś indziej?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-07-20 o 16:20

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •