Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Prośba Analiza Logów Turbo MAF Egr

  1. #1
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Prośba Analiza Logów Turbo MAF Egr

    Witam wszystkich.. Prosiłbym aby ktoś kumaty zerknął na logi jakie udało mi się zrobić.. silnik 2.0tdi bkd po zmianie map w vtech szczecin.. nie było do końca wszystko ok wiec podjechałem w szczecinie do człowieka od regeneracji turbin gdyż byłem pewien że turbo siada.. okazało sie że turbo mam w porządku.. wadliwy okazał się sterownik podciśnień.. wymieniłem na nowy.. fakt jest że auto nie do poznania się poprawiło ale problem mam taki że gdy się rozpędzam to jest taki moment - ułamek sekundy jakby przycieło doładowanie po czym czuć że auto jest jakby ciut słabsze ale w notlauf nie wpada.. może ktoś ma jakiś pomysł?

    http://vaglogi.pl/log-003_008_011_Fn55g.html

    A i wiem że logi nie są zrobione tak jak powinno byc ale od 18.39s jest na 3 biegu i pedał gazu wciśnięty na maksa do 32.74 sekundy.. nie miałem możliwości inaczej tego logować.. robiłem to sam...

    W 26.61s widać że turbina osiągnęła granice pomiaru wiec pewnie stąd to "przycięcie doładowania"... Przeglądając logi innych zauważyłem że określacie je jako dobre gdy w grupie 011 wartość aktualnego ciśnienia jest minimalnie wyższa od tego co chce sterownik... u mnie praktycznie cały czas aktualne ciśnienie doładowania jest mniejsze od wymaganego...

    Oraz znalazłem na forum że w grupie 008 pozycja Smoke Limitation ma być większa od Torque Limitation... u mnie jest na odwrót.. ale pytanie czy jest to padnięty MAF czy jest to po prostu skutek za małego ciśnienia podawanego przez turbo.. ?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Byłem u gościa od turbin w Łowiczu i stwierdził że grucha jest ok pracuje prawidłowo mebrana wewnątrz jest cała, kierownica spalin działa prawidłowo w pełnym zakresie, posprawdzal szczelnosci i jest ok, podcisnienie jest również ok.. Jakieś pomysły?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Jest tu ktoś kto może się wypowiedzieć?


    Wykręciłem zawór egr i w sumie nagaru było dość dużo ale zawór przy próbie z dużą strzykawką otwiera się bez problemu.. Mebrana od zaworu szczelna i pracuje również prawidłowo.. Zawór dokładnie wyczysciłem, zamontowalem, ale dalej bez zmian..


    Niech ktoś coś doradzi bo już kończą mi się pomysły... Może ktoś miał podobny przypadek? Dużo szukałem na tym i innych forach ale nie znalazłem nic...
    Ostatnio edytowany przez kaczmar - 07-08-20 o 00:40

  2. #2
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    .....

  3. #3
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    To forum działa?

  4. #4
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ?????????

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Zrób te logi jak Bóg przykazał

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Myślenice/Stróża
    Auto
    Vr6 Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mi się widzi że trzeba wgrać serię i zlogować a potem mapa do poprawy. Patrząc na log jest dowalone 2427mbar 43% n75 a dostajesz 2601 przy 2300rpm co jest przeładowaniem i to sporym więc komp koryguje n75 na 28% a potem wraca na 51%. Tak wgl trochę dużo dmuchane od dołu jak na 2.0L i 140KM po chipie. Niuton odciśnie piętno na sprzęgle. No coś jest nie tak z doładowaniem to fakt. Do sprawdzenia gruszka, sztanga, dolot.

  7. #7
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cześć troche czasu minęło ale czy mógłbyś rzucić okiem na to? Dalej walczę z tym tematem
    http://vaglogi.pl/log-003_008_011_XmDda.html

    a także na to
    http://vaglogi.pl/log-001_004_022_9d0sBEk.html

    oraz to
    http://vaglogi.pl/log-013_018_023_F84sp.html




    Pytanie czy to forum jeszcze żyje? Ktoś tu zagląda?? Uzyskać jakąś odpowiedź graniczy z cudem...



    O ile dobrze widzę i rozumiem to w grupie 008 czwarta kolumna powinna być większa od trzeciej ale mniejsza od drugiej.. U mnie czwarta kolumna jest najmniejsza co sugeruje słabą przepływke?? Ktoś coś??
    Ostatnio edytowany przez kaczmar - 06-09-21 o 23:29

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •