Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 38

Temat: Zmiana turbiny w 1.8T

  1. #11

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Tak, jesli ma sie srodki na ten cel to gra jest warta swieczki jak kazda zmiana turbiny na wieksza o wiekszym potencjale.
    Co do przyrostow to musieliby sie wypowiedziec Ci ktorzy dokladnie taka przeklade robili ale mysle ze >250KM >350Nm jest w zasiegu reki bezpiecznym lekkim programem

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nie zawsze warto przerabiac zaraz na K04...
    Wszytsko zalezy od tego ile Auto ma miec wiecej mocy.

    Z doswiadczenia innych a3-kowcow wynika:

    k03 do 210-215 PS
    k03s 230-235 PS
    k04-01 do 245 PS
    k04 do 270 PS

    Ceny do 3000 € (originalne czesci z Audi TT albo/oraz S3)

    Ta firma http://www.muggianu-turbo.de/de/knowing.html ( ponoc bardzo dobra ) ma w programie przerobke na k04 za 2700 € czyli jakies 11 tys.PLN

  3. #13
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    przymierzam sie do zmiany turbinki z k03 na k03s, juz jest zakupiona w dniu jutrzejszym bedzie u mnie, mozliwe ze na weekendzik wyjade juz z k03s,
    bylby ktos uprzejmy podac mi numer czesci i uszczelek,srub ktore przydaloby sie zakupic przy wymianie takiej turbinki? wymieniam przy okazji kolektor wydechowy tez z k03s i dolot bez zwezki, i ewentualnie co sprawdzic, co przeczyscic? jak juz bede mial wszystko na wierzchu?
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  4. #14

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    uszczelka kolektor - turbo: 06A 253 039 E
    uszczelka turbo - wydech: 1J0 253 115 R

    nr srub sprawdze Ci pozniej jak chcesz

  5. #15
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    bede wdzieczny jakbys podal mi te numer czesci potrzebnych srub, a co ze sprawdzeniem, przeczyszczeniem roznych rzezcy?

    [ Dodano: Czw 21 Cze, 2007 19:32 ]
    i jeszcze pytanie przymierzam sie do wymiany rowniez kolektora wydechowego, jak tam sprawa stoi ze srubami? lubia sie ukrecac? wykrecac z glowy itp? jakies porady? i pierw odkrecic turbo od kolektora czy z calym kolektorem wykrecac i wkladac?
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    uszczelka glowice-kolektor: 058 253 039 L
    sruby kolektor-turbo: 058 145 540 (M10x50 - 3szt)
    podkladki: 058 145 791 (3szt)

    do przewodow wodnych i olejowych tez obowiazkowo nowe podkladki miedziane - ale to juz w wiekszosci motoryzacyjnych

    przeczyscic warto przewody powietrzne z oleju jak juz wszystko bedzie zdjete.

    najpierw wygodniej odkrecic turbo potem kolektor, sruby moga byc zapieczone wiec przyda sie jakiach chemia typu WD-40 albo cola

  7. #17
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    zamowilem jeszcze jakies podkladki pod przewod olejowy takie podlozne,i oring na dolotowa rure do turbiny, w serwisie powiedziano mi ze srub przy wymianie turbiny nigdy nie wymieniaja.... hmm ale skoro koledzy zalecacie wymienic te 6 srub to wymienie, proponowano mi tez wymontowac przewod olejowy i ladnie go przeczyscic nitrem i przedmuchac podobno lubi sie zabrudzac i zasyfiac olejem, dzieki wielkie za info i zyczcie mi powodzenia w srode
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gelus
    w serwisie powiedziano mi ze srub przy wymianie turbiny nigdy nie wymieniaja....
    nieslusznie... potem maja tendencje do luzowania sie i wydmuchiwania uszczelki miedzy kolektorem a turbo

  9. #19
    KARWAN's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZNAŃ / Lausanne
    Auto
    3.0 TDI +
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dawmarek

    Czyli z tego co czytam zmiana turbinki na większą i wydajniejszą wiąże sie ze amianami kolektora programu czyli to już taki większy koszt zaczyna się robić, aby coś odczuć.
    chcesz mozemy sie spotkac ... odczujesz to
    Cytuj Oryginalnie napisane przez dawmarek
    Czyli nie licząc turbinki to od5 do 10 KPLN wyjdzie w dobrj firmie.
    w garazu sam zrobisz to taniej

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gelus
    jak tam sprawa stoi ze srubami?
    nakretki od kolektora wymienialem na nowe miedziane paczka kosztowla >20 zl za 20szt (www.fabory.com)
    sruby kolektor-turbo TYLKO z ASO
    inne nie wytrzymaja! mi sie spieszylo ( w aso na sruby do k04 kazali czekac 2 tyg) i kupilem jakies super hiper w faborach trzymaly ok 500 km
    1

    13,65 -1/4

  10. #20
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN
    nakretki od kolektora wymienialem na nowe miedziane paczka kosztowla >20 zl za 20szt (www.fabory.com)
    sruby kolektor-turbo TYLKO z ASO
    inne nie wytrzymaja! mi sie spieszylo ( w aso na sruby do k04 kazali czekac 2 tyg) i kupilem jakies super hiper w faborach trzymaly ok 500 km
    sruby tylko z aso bo najpewniejsze. mnie kazali czekac kiedys tez dwa tygodnie, uzylem srub do glowicy od e36 2.5l. wystarczylo skrocic tylko i dzialaly u mnie chyba z pol roku

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •