Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Dłuższy 5 bieg w Audi A3 8P 1.6

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 1.6 mpi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Dłuższy 5 bieg w Audi A3 8P 1.6

    Witam,

    Szukałem na tym i innych forach i nie znalazłem niczego na ten konkretny temat. Chodzi mianowicie o wydłużenie piątego biegu w aucie Audi A3 8P 1.6MPI BSE. Jak posiadacze tych aut pewnie wiedzą nie jest to demon prędkości, dlatego też konstruktorzy postanowili to zrekompensować bardzo krótką skrzynią biegów. Niestety na trasy, lub w trybie mieszanym jest to kompletna porażka. Na 5 biegu przy licznikowym 140km/h auto ma 4.200 obrotów. Słychać wtedy już głośno silnik, do tego przy takich obrotach ten model lubi już sobie wziąć olej. Dość szeroko jest ten temat już opisany na jednym forum Skody Octavii 2, gdzie są podobne skrzynie w tym samy silniku i te same przełożenia. Tam część użytkowników zamontowała sobie zębatki 5 biegu 0.74, co daje zysk około 200 obrotów (dość niewiele), niektórzy zamontowali zębatki 0.67, co z kolei jest przesadą w drugą stronę, bo auto już kiepsko się wtedy odpycha i trzeba wysoko kręcić na 4 biegu. Idealnym rozwiązaniem byłoby przełożenie 0.70, które jest w grupie VAG montowano m.in. w Audi jako 6 bieg, ale nie mam pewności czy będzie to pasować do mojego auta, stąd moje pytanie do kogoś, kto siedzi w tym temacie i robił już takie rzeczy. Z tego co mi wiadomo wymiana jest bardzo prosta, bo wystarczy odkręcić pokrywę skrzyni i są to pierwsze zębatki, dlatego nie trzeba demontować skrzyni. Poniżej linki do obu zestawów trybów o jakich myślę (moja skrzynia ma oznaczenie FVH)

    https://allegro.pl/oferta/komplet-ko...-50-9661792902

    https://allegro.pl/oferta/kpl-kol-ze...gvv-6738397330

    Bardzo proszę o odpuszczenie sobie komentarzy, że takich rzeczy się nie robi itp itd. Na przykładzie Skody już został temat ogarnięty i wszyscy, którzy zrobili takiego moda są zadowoleni. Wymiana skrzyni na 6-biegów nie wchodzi w grę. Nie zależy mi na super dynamice na tym biegu. Dłuższy 5 bieg ma spowodować mniejsze branie oleju, ciszę w samochodzie, niższe spalanie i mniejsze męczenie silnika na wysokich prędkościach.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-09-20 o 09:55

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    Audi 2004
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja zrobiłem takiego moda i jestem mega zadowolony. Też mam skrzynię FVH. Zamontowalem zębatki 0,74 (39/48 -> 37/50). Kupilem używki na allegro za 350pln. 0,74 to jest najodpowiedniejsze przełożenie. Przy 0,7 może być za duża różnica między 4 a 5 biegiem.

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 1.6 mpi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź, właśnie zamówiłem używki 0,74 i czekam na przesyłkę. Też po głębszej analizie stwierdziłem, że nie będę ryzykował z 0,71, a nawet jakbym chciał są trudne do dostania jako używane i drogie. Z tego co znalazłem montowane były jedynie w Passacie B6 1.6 mpi ze skrzynią piątką, a te skrzynie niestety są rzadkie = drogie.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    Audi 2004
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w szczypce do pierścieni 085398008 i 085311187. Ja nie miałem i się mega namęczyłem, żeby je zdjąć i potem założyć. Trzeba uważać, żeby ich za mocno nie rozciągnąć.

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 1.6 mpi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Spoko, zamierzam kupić nowe i tak na wszelki wypadek, bo kosztują parę złotych tylko. Oprócz tych pierścieni i oleju na wymianę (i trybów oczywiście) nic więcej nie potrzeba? Łożysko igiełkowe użyłeś stare?

    https://anda.auto.pl/pierscienie-zab...di-p-4976.html

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    Audi 2004
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tak, łożysko założyłem stare. Zastanów się jeszcze nad uszczelką pokrywy skrzyni biegów 02T301215A. Ja założyłem nową.

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 1.6 mpi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    OK, jeszcze pytanie, czy tam trzeba było coś kleić przy wymianie tych trybów? Jeden mechanik mi mówił, że tam coś jest na klej, ale nie bardzo chyba rozumiem o co mu chodziło.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    Audi 2004
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nic nie trzeba kleić. W innych skrzyniach stałe koło jest przykręcane śrubą. Może to to mu chodziło.

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 1.6 mpi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Jestem po wymianie. Super to wyszło, używki chodzą bez problemu, zero zgrzytów czy wycia, auto ma niższe obroty na 5 biegu, szczególnie na wyższych prędkościach, nie ma żadnej dziury między 4 a 5 biegiem. Bardzo fajny mod.

  10. #10
    piechu82's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam pytanie : jakim olejem zalewaliście skrzynie i jaki kod skrzyni?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •