Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: Dziwna praca na LPG, solidna mapa, 210km aum, zmiana wyprzedzenia zapłonu

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Dziwna praca na LPG, solidna mapa, 210km aum, zmiana wyprzedzenia zapłonu

    Witajcie. Na początku opiszę mody, co jest zrobione:
    Silnik AUM = szerokopasmowa sonda, wtryski 315cc; dołożyłem zatem FMIC na 250hp i było strojenie:
    - podniesione dawki paliwa >90% ; dodatnia korekta zapłonu na wcześniejszą iskrę - lepsza reakcja na pedał gazu + zdjęcie lagowania z elektronicznej przepustnicy
    - zmienione odcięcie zapłonu do 6750obr, więc można powiedzieć, że mod grubszy Oczywiście żadnych błędów, nowe świece irydowe z NKG dobierane po vinie o identycznych parametrach, nowy kpl. cewek z NGK, nowy zawór N75, sprawdzenie manualne wszystkich czujników przed strojeniem (DV) czy się domykają, profilajktyczna regeneracja turbo była, także wszystko sprawne,

    Strojone bez hamowni ale przez ogarniętą osobę, na benzynie jest bajka 1/2/3 walczymy z trakcją, reakcja na pedał gazu na tym zapłonie jest świetna, no dobra to tyle na PB spalanie 14L, świece są moim zdaniem idealne - kawowe.

    Ale mam coś kłopot z LPG; auto chodzi trochę jak "pralka" słychać metaliczny dźwięk silnika, dlatego chciałbym się upewnić, czy nie ma spalania stukowego, na PB tego nie ma;
    Drugi problem to na LPG wcisnę pedał i raz się zbierze bardzo fajnie, a raz zamuli, pomyśli i pójdzie, tak jakby coś ograniczało moc. bardzo dobrze to słychać, bo katalizator nie wyrabia i zaczyna syczeć wydech jak jest pełna moc. I na benzynie syczy zawsze, a na LPG raz tak raz nie;

    Wiem, że była modyfikowana ta mapa na wcześniejszy zapłon, zapomniałem gazownikowi o tym powiedzieć. Pytanie do was, czy jeżeli mapa była napisana pod maksymalną optymalizację pod granice spalania stukowego, dla najlepszej reakcji na pedał gazu, była puszczona do zapętlenia wtrysków i zdjęte 5% żeby LPG nie głupiał to jest taka możliwość, że na PB 95 nie będize spalania stukowego, a na LPG będzie? Ogólnie LPG ma chyba wyższą liczbę oktanową niż 95tka więc nie powinno, ale wolę mieć pewność;


    Żebyśmy nie wróżyli z fusów, dodaję logi

    pierwsze na PB spójrzcie bo ten zapłon na mój gust trochę "lata" czy to jest prawidłowo?

    https://log.tunezilla.com/chart/4472...zDpifCjwAAAA==

    https://log.tunezilla.com/chart/4472...AxTyfCjsKtAAAA

    https://log.tunezilla.com/chart/4472...BDSELCvwAAAA==

    Jest taki pik na powietrzu, co to może być? Wtedy aktywuje się czujni N75? Mapa jak widać ma wypłaszczoną górę, żeby nie walić całego ciśnienia pod odcinkę...

    Logi na LPG zaraz się zgrają.

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ten program jest skopany. Wtryski pętlą
    Napisz jeszcze jakie graty od lpg masz, bo może to nie ma prawa działać.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Graty od LPG: wtryskiwacze YETI
    parownik nie wiem dokładnie ale był na 350 koni, chyba magic, nie znam się na tym, ale mogę poszukać.

    Ogólnie gaz miał być rozwojowy do 270km i kosztował 3400 więc na niczym nie szczędziłem.

    Podaję logi dla LPG:
    https://log.tunezilla.com/chart/4474...Onw6JCwpcAAAA=

    https://log.tunezilla.com/chart/4474...AxTyfCjsKtAAAA

    https://log.tunezilla.com/chart/4474...nCmsOsVsKVAAAA

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po co 2x wrzuciłeś 3+20 na gazie? Poza tym na lpg robi się tylko 2+33

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    ok to muszę dologować na LPG jutro wrzucę. Po czym można rozpoznać, że wtryskiwacze się zapętlają ?

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jest taki magiczny wzór na liczenie maksymalnego czasu wtrysku dla danych obrotów. U Ciebie pętli od 5500obr. Jak ciśnienie paliwa ok to lepiej zmień tunera, bo długo nie pojeździsz.

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    60*2/rpm*1000

    To niestety masz rację. Hmmm, aż dziwne, żeby polecany tuner który modyfikował sporo parametrów, zrobił, że to fajnie jeździ, aż tak mi to spie(wiadomoco) :/
    przy 6750 to >20% niedoboru paliwa względem powietrza niby się nie jeździ tak wysoko - bardzo rzadko kiedy, ale zweryfikowałem od razu i faktycznie coś mi tu nie gra;
    Gaz przerywa, potrafi rozłączyć i zapikać, jak wtrysk zapętli na to wygląda;

    Pozostaje wymienić wtryski + pompę + downpipe i albo grubo, albo skręcić mapę z 210 na 195km; ustawić tak samo dobry dół, jak jest teraz, a zdjąć górę do niezapętlania, jeżeli tak się da;

    Zloguje sobie jeszcze i porównam te czasy wtrysku, zaczynam to rozumieć, gdzie jest problem

    Napiszcie mi proszę, co jeszcze mam sprawdzić jak będę teraz robił logi dla czasu wtrysków

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Seryjna pompa spokojnie obrobi pod 250KM. Jak benzyna pętli to gazu nie wystroisz. Masz logi z serii? Widziałem logi po niby polecanych tunerach i ręce opadały. Nie wiem za co oni biorą pieniądze, bo pojęcia to nie mają za bardzo Ja na seryjnych gratach mam 208KM i 331 niuta.
    Korekty mają być jak najbliżej zera.
    Jedź do tego gościa i jak nie ogarnie to powrót do serii i znajdź kogoś kumatego. Do Radomska nie masz chyba daleko więc jest tam Łukasz, który 1.8t ma w małym paluszku i będziesz miał cacy program i lpg wystrojone.
    Ostatnio edytowany przez przemo88 - 29-11-20 o 20:29

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Cóż wyglądało to tak, że oddałem po zakupie auto do mechanika, dostał listę 12 pozycji do naprawy, zrobił wszystko to akurat mój znajomy, byłem bardzo zadowolony. Wstawił kolektor, wyspawał z nierdzewki dolot, naprawdę ładnie, zamontował sylikony FMIC, i poszło do strojenia...

    Przemo, fajnie; to kontakt do Łukasza by się przydał, podjechałbym do niego, popatrzę na jakieś opinie, bo kurczaki jeżdżę od mechanika do mechanika, ten też był bardzo polecany, stroił wszystko i to był chyba błąd, że nie spec wyłącznie od 1.8T; Dzwoniłem do FUNWARE z łodzi, mają bardzo dobre opinie, coś mówili o tych korektach, że muszą być na zero, moc nie może być powyżej zapętlenia, bo nie wystroi dobrze gazownik, a z myślą o gazie mówili, że trochę się inaczej mape robi; Przez telefon każdy robi dobre wrażenie, a odczułem po chwili rozmowy jak zacząłem pytać o indywidualne korekty zmianę odcięcia itp, to już na drzewo... Więc podejrzewam, że jak bym pojechał, wrzucą mi darmowego gotowca co sobie sam mogę wrzucić przez VAG/KKL zainkasują 850zł i do widzenia;

    Jakby mi Łukasz dał radę odpłatnie pomóc, sprawdzić dobrze logi, powiedzieć, co mam w tej mapie zmienić, jadę do poprzedniego tunera, jak się okaże, że to mapowanie jest spiepszone na tyle, że nie ma sensu poprawiać, bo i tak nie będzie dobrze, to oddam pewnie gdzie indziej - do Łukasz np.

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Hmmm... Panowie wtryskiwacz pętli, tuner zdejmie trochę mocy albo mówił, żeby wymienić wtryskiwacze na 340; komputer na większych wtryskach zmieni czasy wtrysku na krótsze i nie będzie się zapętlał, zaproponował, żebym po wymianie wtryskiwaczy podjechał na upewnienie się, czy jest ok. Wcześniej mój mechanik w moim imieniu pojechał furą, chłopaki zrobili jak zawsze, wycisnąć ile się da, dać mocny dół żeby był fan z jazdy i nikt nic nie wiedział o LPG. Na zwrot kasy raczej nie mam co liczyć; więc chciałbym, aby tuner dokończył robotę.

    Muszę wiedzieć, co jeszcze wg. tej mapy jest źle; ostatnio nie miałem czasu jeździć, ale trzeba to ogarnąć
    Chciałem, żeby zmienił mi charakterystykę do 2800 obr niech zostawi serię na 0,8 bara + seryjne dawki paliwa, bo mnie wkurza jak chce delikatnie a ta elektroniczna przepustnica jest cholernie czuła i nagle opony piszczą na zimnym -> okropne dla silnika... Ja nie ruszam z pod świateł z piskiem opon; dodatkowa moc jest mi potrzebna przy wyprzedzaniu, ale nie wyprzedam nigdy przy 2tys obrotów tylko zawsze redukuje 1/2 biegi i ogień jak jest taka potrzeba, a takto jeżdżę w okolicach 2300 obrotów zazwyczaj, niestety spalanie na poziomie 7,5L jest już nieosiągalne ledwo w dyszce się zamyka teraz i się zastanawiam, co mam zrobić żeby wróciło seryjne spalanie i żeby nie korciło, żeby dawać do końca z dołu, to najlepiej, żeby ten dół się podniósł >2800 -3000obr, drugi problem, to pogoda, ciągle na 1/2/3 wali kontrola trakcji w obecnej chwili mało przyjemnie się jeździ tym autem, przepustnica ma mało wyczuwalny skok, bardzo łatwo mi jest wcisnąć ją > 50% a delikatnie mniej pokazuje 15%, chyba, że mam uszkodzoną? Mega ciężko to wyczyć i koła bardzo ochoczo mielą... Przed mapą tego nie było.

    Jeszcze kwestia zapłon jest źle ustawiony? za bardzo wyprzedzili? Co mają jeszcze zrobić z tą mapą?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •