Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: Dziwna praca na LPG, solidna mapa, 210km aum, zmiana wyprzedzenia zapłonu

  1. #11

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Weź zmień tego tunera. Niech Ci wgrają serię i oddadzą kasę, bo nie mają pojęcia. Jak się czegoś nie umie to się tego nie robi i nie uczy na autach klientów. Przecież to jakiś kabaret żebyś tłumaczył "tunerowi" co jest źle. Temu komuś nie dałbym roweru napompować, a co dopiero chipa robić
    Po zmianie wtryskiwaczy konieczna jest korekta softu.

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Byłem w funware dzisiaj - polecali moi znajomi.
    Zostałem podpięty do komputera mapa została zczytana logi zrobione. TUNER powiedział że wtryskiwacze się lekko zapętlają ale jest to akceptowalna granica dla benzyny. Natomiast wszystko rozchodzi się o gaz i można przestroić zdjąć górę albo zwiększyć Wtryski. Zapłon też jest dobrze + 4 do 4.5 stopnia norma jest do 5st max. Mówił że turbo ładuje jego zdaniem za wysoko on by nie ładował do tak wysokich wartości auta które ma być bardzo trwałe i bezawaryjne przynajmniej tak zrozumiałem. Z seryjnych turbin 1.2 to już granicą między żywotnością na Daily a fanem z jazdy. Stroi się na 1.5 i więcej ale nie jest to zbyt TRWAŁE DO CODZIENNEJ JAZDY.

    Jakbym chciał żeby było perfekt to powinienem zmienić wtryskiwacze na większe przypisać do mapy i wystroić jeszcze raz. ale jeżeli będzie się jeździć nie do odcięcia bez wyścigów i kilka razy się skorzysta z wyższych obr może tak być bez ruszania. Nadmienił żeby nie cisnąć na gazie w obecnej chwili powyżej zapetlebia i ekonomicznie do 5k obr najlepiej. Mówił że w niektórych momentach można by mapę zoptymalizować ale nie jest źle. Jedyna niedogodność która jest może być tylko odczuwalna na gazie.

    Ogolnie polecił tego tunera i mówił że nie jest źle. A zazwyczaj słyszy się panie kto to tak spier**** więc chyba naprawdę jest dobrze.

    Podjalem decyzję że zmieniam Wtryski od saba i jadę na poprzednią hamownię żeby wpisali w program a moc niech zostanie ta co jest.

    Dzwonilem do gazownika opiepszyć dlaczego nie zrobili gazu jak należy i się dowiedziałem kilku ciekawych rzeczy. Mogą odciąć lpg na 5400 obr ale zaproponowali sterownik KME z nowej serii który się stroi niezależnie od PB
    Z sondy lambda i przepływomierza i chyba czegoś jeszcze, zapętlające się Wtryski pb nie stanowią żadnego problemu.

    I teraz nie wiem czy ruszać te Wtryski (150zl kpl) + 300zl korekta mapy, gazownik chce za zrobienie mapy oddzielnej od pb 500zl.

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Twoje auto więc rób sobie z nim co chcesz. Wtryski mają nie pętlić więc soft jest do poprawki. Nie chce mi się już powtarzać skoro i tak nie słuchasz. Poza tym gaz jest trudno wystroić z pętlącą benzyną, a w licznych sterownikach lpg jest to niemożliwe. Jak widać są tunerzy i "tjunerzy", a Ty prowadzasz się po tych drugich.
    Po co się pchasz w zmianę wtryskiwaczy? Niech poprawia to co jest teraz i to za darmo, bo w****li jakiegos gotowca i tyle. U mnie na seryjnych gratach jest 208kuni i 331 niuta. W zupełności wystarczy na co dzień, nic nie pętli i jezdzi bezawaryjnie juz 80tys km. Lepiej zainwestuj w fmic, bo latem jest *****. Nie pchaj się w żadne smieszne sterowniki, gaz ma być wystrojony na korekty sondy i w pełnym zakresie obrotów, a nie dotryski czy pełne zasilanie benzyna od danych obrotów.
    Szerokości i już tyle w temacie ode mnie.
    Ostatnio edytowany przez przemo88 - 09-12-20 o 07:00

  4. #14
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Amen. Podpisuje się pod wszystkim co napisał przemo. Wrócić do serii, zrobić zgodnie ze sztuką softa pod to co jest w aucie, potem wystroić LPG i tyle w temacie. Również polecam Łukasza (znajdziesz go pod nickiem Łukasz13 na forum a4) mam od niego soft zrobiony pod okolice 200 KM, nic nie pętli i jest cacy, jeżdżę już prawie 3 lata na nim. Robi też wysyłkowo softa na zasadzie wgrywasz wsad, robisz logi, weryfikacja, ewentualne poprawki i tak aż będzie jak trzeba. A Ty masz w AUM szerokopasmową sondę to już w ogóle bajka to wystroić.

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Namówiliście mnie, gadam już z Łukaszem. A co do IC, FMIC mam już u siebie zainstalowanego przed strojeniem, Paweł (mój mechanik) mówił, żeby zacząć od dobrego oddychania, a potem cała reszta.

    To teraz pytanie zasadnicze, stroić na tych oryginalnych wtryskiwaczach 315 czy wpakować 380tki od saba 2.0T / 2.3T? Pompa ogarnia do 240km spokojnie, tylko chyba w obecnej chwili już "słychać" że katalizator nie wyrabia z przelotem i zaczyna syczeć. Te 200km raczej wystarczy octavia jest lekka; byleby to dobrze działało

  6. #16
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    My ty juz Ci nie doradzimy, zrób logii serii, na podstawie logów serii tuner Ci powie co i jak, czy trzeba coś wymieniac w aucie. Łukasz jest mega ogarnięty i będzie wiedział co i jak. No ale jak chcesz więcej niż te 200-210 KM to pasowałoby jeszcze zalozyc chociaz downpipe 3 cale, dzięki temu turbo będzie miało o wiele lżej, no i do tego wtryski 380cc i z tym zestawem już można okolice 230 KM mieć jeśli turbo i reszta zdrowe.
    Ostatnio edytowany przez Patryk619 - 12-12-20 o 02:08

  7. #17

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Najtaniej to wywalić kata i wstawić zamiast niego tłumik przelotowy w imitacji katalizatora. Mam tak u siebie. Do seryjnej k03s szkoda bawić się w śmieszne dp, bo i tak dużo więcej mocy nie przybędzie i ta turbina zdycha górą.

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Przemo, Patryk ile wam spalają fury po czipie? Zauważyliście zwiększenie spalania na krótkich odcinkach, albo w tej samej trasie na tempomacie np?
    Ostatnio edytowany przez glebor - 26-12-20 o 00:28

  9. #19

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez glebor Pokaż post
    przynajmniej teraz koła na śliskim nie zrywają na 4 biegu.
    Dobre, chyba masz łyse albo strasznie lipne opony. Jakbyś miał z 300+ to może bym uwierzył, że zrywa trakcję na mokrym na 4 biegu. Z tą reakcją przepustnicy też aż nadto koloryzujesz ale żyj w swoich przekonaniach.

  10. #20

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Z oponami, to mam vredestein quatrack łyse nie są, ale są całoroczne, na deszczu słabo bardzo z trakcją. Na śniegu poprawnie, na suchym poprawnie, na wodzie masakra 205x65x15

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •