Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 22 z 22

Temat: Dziwna praca na LPG, solidna mapa, 210km aum, zmiana wyprzedzenia zapłonu

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odnośnie spalania to u mnie się waha od 10-13l. Najwięcej miałem 15 ale to przy strojeniu gazu i prędkości grubo ponad 200 i generalnie katowanie.
    Jadąc drogami szybkiego ruchu przy prędkościach 120-200 i jakieś łapanki na drodze to z wakacji nad naszym morzem wyszło mi 11,5l. Na serii spalanie miałem porównywalne albo i trochę większe ale nie wnikałem jak to było wystrojone wtedy, a teraz sam się tym zajmuję.
    Spalanie liczę na aplikacji fuelio i średnie z dwóch lat mam 11,9 ale większość to jazda po mieście.

  2. #22

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    octavia 1.8t
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Jest mały problem error code 17705 znowu mi doskwiera :/

    Słuchajcie, wymieniłem zawór n75 na nowy oryginał za 340zł z numerem zgodnym z poprzednim
    sprawdziłem DVke: nie ma przejścia na grubych wężach. Zasysając podciśnieniowy wężyk sterowania, zawór się podnosi, druga osoba dmuchała w zawór i jak jest podciśnienie, zawór się otwiera. Podciśnienie szczelne. Zassany język trzyma kilka minut...

    znalazłem zawór skrzyni korbowej zwrotny kosztował ze 3 dychy, jutro wymienię, wyjmę. Profilaktycznie po 20 latach stwierdziłem, że wymieniam wszystkie podciśnieniowe węże na sylikony.

    Hmmm... Pozostały 2 ustrojstwa z tego, co widzę do sprawdzenia:
    1. zawór n249 tylko muszę mieć jakąś instrukcję jak go posprawdzać i wspaniały system SAI
    Czy sai może mieć wpływ na ten błąd? Szukałem jeszcze zaworka N112. Wywaliłbym to wszystko z budy, posprawdzał na razie domowymi sposobami, czy działa. Jak się okażę, że coś zawodzi, to będę wiedział, co. Jak domowymi sposobami się nie uda, wezmę kompresor ustawię na 1 bar i puszczę na dvke i wtedy zobaczymy jak pod ciśnieniem pracują te wszystkie zaworki.

    Zgrałem wsad, wrzuciłem oryginał pożyczyłem hamownię drogową dyna pro od kumpla, zrobiliśmy test w jedną stronę 148km w drugą wyszło 149,7km więc seria jest... ale kolejny pomiar wyskoczyło nam błąd i wyszło 107km, 112km i error 17705.

    https://imgur.com/ELwqWMV

    Znalazłem w sieci opis, absolutnie nie chce nic wycinać, bo to droga na łatwiznę, do późniejszych problemów, błędów itp...
    natomiast chcę zrozumieć metodę działania. Zawory są sterowane podciśnieniem.

    Zaobserwowałem, że jak dmuchnę w wężyk od podciśnienia dvki, to syczy coś w silniku i bulgocze. Jak zaciągnę, to mocno czuć paliwem... Czy jak zaworek jest sprawny ten pod kolektorem to nie powinno w jedną stronę być przejście, a w druga już nie?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •