Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Podwyższone obroty-zimny silnik

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Józefów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny Podwyższone obroty-zimny silnik

    Cześć !
    Mam pytanie do posiadaczy 2.0 TDI. W momencie nadejścia mrozów silnik po odpaleniu trzyma obroty powyżej 1000 i dopóki nie osiągnie temperatury roboczej(4 kreski) obroty na jałowym nie spadają poniżej 1000. Zrozumiałbym te wyższe obroty prosto po odpaleniu silnika ale w zimowych warunkach muszę zrobić przynajmniej 8-10 km by silnik złapał temperaturę i obroty spadły. Uważam, że po przejechaniu dosłownie 2-3 km te obroty powinny spadać do tych 750-800 a tak się nie dzieje. Praca silnika jak traktor.
    Po części myślę, że może być to wina wariujących klap od spalin(w ASO początkowo je przeczyścili lecz check engine powrócił, wkrótce jadę na ich wymianę na gwarancji). Czy ktoś z właścicieli A3 spotkał się z tym problemem czy te obroty przy niższych temperaturach to cecha ?

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    U mnie po odpaleniu obroty również sa na 1000, ale nie przygladałem sie jak długo sie utrzymują, czy one maja coś wspolnego z check engine? wątpliwe
    2-3km raczej sie nie rozgrzeje, kiedyś obserwowałem 2.0tdi w moim starym a3 i on rozgrzewał sie dopiero po jakichś 5km+, 2-3km to mała benzyna sie rozgrzewa
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  3. #3
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    10 km to i tak szybko. U mnie w zależności od temp. muszę przejechać 10-20km i w tym czasie nawet system Start-Stop nie działa.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Józefów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Igorch Hidden Content
    U mnie po odpaleniu obroty również sa na 1000, ale nie przygladałem sie jak długo sie utrzymują, czy one maja coś wspolnego z check engine? wątpliwe
    2-3km raczej sie nie rozgrzeje, kiedyś obserwowałem 2.0tdi w moim starym a3 i on rozgrzewał sie dopiero po jakichś 5km+, 2-3km to mała benzyna sie rozgrzewa
    Dziwne, przyzwyczaiłem się, że po tzw. pierwszym ruszeniu te obroty powinny spaść co nie zmienia faktu, że silnik jest zimny to zrozumiałe. Przy płynnej jeździe bez zatrzymania to tak nie irytuje ale w przypadku jazdy pierwszych 10km np. w mieście na światłach jest straszny traktor(mam wrażenie, że komputer sztucznie trzyma te obroty tak wysoko powyżej 1000, wyżej nawet niż podczas wypalania DPF-u(wtedy równiutko 1000 ma). No nic, trzeba będzie się przyzwyczaić...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •