Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Reakcja na gaz w silnikach TFSI vs FSI.

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3 8P
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Reakcja na gaz w silnikach TFSI vs FSI.

    Witam,
    Ostatnio jeździłem chwilę samochodami z turbo w automacie (nie Audi) i zauważyłem bardzo opóźnioną reakcje na gaz. Pomijam już tryb sport gdzie po naciśnięciu gazu trzeba było dodatkowo czekać na redukcję i całość trwała pewnie ponad sekundę, ale nawet przy lekkim przyspieszaniu (bez redukcji) też to opóźnienie było mocno odczuwalne. Dodatkowo w recenzjach na YT jeden z testujących zwrócił uwagę na to, że po wciśnięciu gazu w A3 1.8TFSI w automacie przez chwile nic się nie dzieje. Obecnie mam A3 8P z silnikiem 2.0FSI. Reakcja na gaz w tym silniku jest natychmiastowa. Niedługo przyjdzie czas na zmianę i niestety w wersjach 8V już silnika bez turbo nie znajdę.

    Teraz pytania. Czy ta opóźniona reakcja na gaz jest typowa dla silników turbo czy dla automatycznych skrzyń biegów ?
    Czy w 1.8TFSI z manualna skrzynia tez będzie wyczuwalne to opóźnienie ?
    Czy może lepszym wyborem byłby jednak nowszy silnik 1,4TFSI lub 1.5TFSI ? Pod względem mocy trochę słabe, ale po co mi mocny silnik jak nie reaguje na gaz...

  2. #2
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cześć,
    Reakcja na gaz w silniku wolnossącym jeśli jest odpowiedniej mocy i pojemności będzie lepsza, bardziej wyczuwalna bo silnik ma inną charakterystykę, przyspiesza liniowo, mimo, że dynamikę i tak ma gorszą od turbo benzyny. Dramatyzujesz trochę. Miałem A3 1.8TFSI CJSB z S tronic i reakcja na gaz była bardzo dobra, auto na milion % bardziej elastyczne od 2.0FSI, moment obrotowy dostepny od 1300obr/min, jechała od samego dołu, opóźnienia na redukcjach na trybie D czasem są, ale bez przesady, w trybie S jest git bo auto jedzie od razu. Te silniki bardzo fajnie latają od dołu bo mają zmienne fazy rozrządu na obu wałkach i turbo TwinScroll - od razu przy wylocie z głowicy. Kwestia nauczenia się jazdy skrzynią dwusprzęgłową. Mam aktualnie 1.8TFSI 170KM z USA (CNSB), która względem CJSB nie ma zmiennych faz rozrzadu na wałku wydechowym i tutaj już czuję różnicę na minus na dynamikę od samego dołu względem europejskiej 1.8TFSI, ale nadal wolałby zdecydowanie to od 2.0FSI, które jest mułem.
    Nowsze 1.4 i 1.5 będzie wolniejsze i gorzej będzie reagować na gaz od 1.8TFSI.

  3. Podziękowania dla diego93z za pomoc w problemie

    pixem (18-01-21)

  4. #3

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3 8P
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź, mam nadzieje, że masz rację, że dramatyzuję Hidden Content Jak przejechałem się samochodem innej marki z turbo w automacie z bardzo opóźnioną reakcją na gaz, a potem usłyszałem w recenzji o opóźnieniu w A3 to pomyślałem, że będzie to ta sama skala.
    Co do jednego już mam pewność, pozostaje przy szukaniu 1.8TFSI, 1,5TFSI już odpada Hidden Content

  5. #4

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Trochę dramatyzujesz nad wymiar, oczywiście turbo dziura jest ale po czasie przestaniesz to odczuwać. 1.5 tez jest turbo na zmiennej geometrii i faktycznie po przesiadce z 1.4 bezpośrednio do 1.5 wyczujesz na wstępie różnice ale aż takiego dramatu znowu nie ma. Z poprzednikiem nie zgodzę się ze 1.5 będzie miało gorsza reakcje na gaz niż 1.8, poprzednik 1.4 tak ale nie 1.5. Nowy 2.0 tfsi 190km bardziej bym polecał zwłaszcza ze względu na nowsza lepsza skrzynie s-tronoc niz te DQ200 na suchym sprzęgle. Jest dużo lepsza niż przy mniejszych pojemnościach.
    Ostatnio edytowany przez pieczyk111 - 20-01-21 o 22:28

  6. Podziękowania dla pieczyk111 za pomoc w problemie

    pixem (21-01-21)

  7. #5
    pekniety's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Porównywaliśmy auta z 1.8 TFSI (Golf, 170km) i 2.0 TFSI (A3, 220km). 2.0 TFSI ma zdecydowanie większą dynamikę, nawet w zwykłym trybie drive. Na S reakcja tu i tu jest dynamiczna. Ja w 2.0 TFSI praktycznie nie używam trybu S, zwykły drive wystarcza, natomiast kumpel z 1.8 TFSI większość czasu z S.
    Oczywiście zależy wszystko od stylu jazdy, ale jak napisali przedmówcy, nie dramatyzowałbym, jest dobrzeHidden Content

  8. Podziękowania dla pekniety za pomoc w problemie

    pixem (21-01-21)

  9. #6

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3 8P
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jeśli chodzi o 2.0TFSi to w ogóle nie biorę pod uwagę bo ten silnik w A3 8v jest tylko w wersjach z USA.
    Jak chodzi o turbodziurę to nie do końca jestem przekonany czy ta opóźniona reakcja na gaz to była turbodziura bo we wcześniejszym samochodzie miałem turbodiesel-a w manualu. Było to dawno, ale z tego co pamiętam to tam po wciśnięciu gazu była reakcja od razu tylko przyspieszenie w pierwszej fazie było słabe, a po chwili rwał do przodu. Natomiast to czego doświadczyłem ostatnio w tej turbobenzynie z automatem to była reakcja jakbym nacisnął sprzęgło. Po prostu nic się nie działo. Ale może cos tam było zepsute.

    Ale jak mówicie, że 1.8TFSI pod tym względem nie będzie gorszy od 1.5TFSi i generalnie jest dobrze to po prostu będę szukał 1.8TFSI. Przejadę się automatem i manualem i zobaczę co dla mnie lepsze. Nawet jak okaże się, że ta turbodziura jest dla mnie odczuwalna to będę musiał się przyzwyczaić bo całe życie starym 8P jeździć nie będę Hidden Content

  10. #7

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Nie porównuj turbo diesla do turbo benzyny, dwie całkowicie różne charakterystyki pracy !! Z jakiego roku ty szukasz tego 8V. Bo 2.0 tfsi 190km a dokładniej 40 tfsi dostępny w automacie z mocniejszą skrzynia s tronic z mokrym sprzęgłem od 2019r
    Ostatnio edytowany przez pieczyk111 - 22-01-21 o 19:13

  11. #8

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3 8P
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Szukam wersji przed liftem, później już 1.8TFSI nie było. 2019 już za drogi, a nawet jakbym miał wydać tyle kasy to już bym myślał o 8y.

  12. #9

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    8V 2019 za 23 000e już łapniesz w uboższej wersji na mobile de, a 8Y to nowka wiec poniżej tych 37 000e będzie ciężko. 2x musiał byś dołożyć
    Ostatnio edytowany przez pieczyk111 - 23-01-21 o 19:31

  13. #10

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3 8P
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jakby mnie teraz było stać na 8v 2019 to bym poczekał rok i kupił 8y 2020. Ale to nie ważne bo uboższe wersje nie wchodzą w grę, wiec nawet nie mam co rozważać takich roczników.
    Na ta chwilę jestem przekonany do tego 8v 1.8TFSI i to się raczej nie zmieni.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •