Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: wysokie/duże spalanie

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)

    Domyślny wysokie/duże spalanie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Niestety nie znalazłem podobnego tematu. Jestem właścicielem Audi A3 8V z 2014 roku. Silnik 1.6 Diesel 110km. Przebieg: 202 tyś km.
    Mój problem jest następujący: Ostatnio w drodze do pracy wyskoczył mi błąd ubytku ciśnienia w oponach, zaraz po tym błędzie zauważyłem ,że dziwnie wzrosło mi spalanie. Przy ruszaniu wartości wskazują 30/40L gdzie normalnie było to 10-15.
    Mówie ok, pojechałem do wulkanizatora ustawił wszystko jak trzeba a spalanie dalej dziwnie wysokie. Codziennie robię tą samą trasę do pracy (60km). Codziennie spalanie wskazywało podobne wartośći,
    było to ok średnio 5.4 - 5.6 litra a po całym tym błędzie obecnie spalanie wychodzi 6.5 litra i więcej. Wiem ,że dla niektórych może to żadna różnica ale dla mnie gdy robię 130km dziennie, to miesięcznie jakieś pieniądze są.
    Być może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem i będzie w stanie coś wskazać. Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 08-03-21 o 22:09

  2. #2
    Pixel's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Monachium, Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jest gdzieś zwiększony opór. Sprawdź czy któreś z kół nie nagrzewa się za bardzo nienaturalnie do innych (może trzeba zrobić przegląd hamulców prowadnice itp...)
    Było: A3 8L 1.9TDI - ASZ - 165KM by CS.
    Jest: A3 8V 2.0 TDI - CUNA - 184KM = 222KM

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czy auto się nagrzewa tak jak zawsze? Problem z termostatem może zwiększać spalanie. Gdy termostat się nie domyka silnik się nie dogrzewa na małym obiegu i wzrasta spalanie. To tylko sugestia nie mająca nic wspólnego z opisem o oponach.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    skrzynia biegów manualu jeśli używasz tempomatu zwiększa się spalanie o litr na 100 km

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez tomasz7770 Hidden Content
    skrzynia biegów manualu jeśli używasz tempomatu zwiększa się spalanie o litr na 100 km
    bez przesady, choc moze byc wieksze jesli jedziemy np po terenie górzystym lub z duża predkością wtedy tempomat za wszelka cene utrzymuje ustawiona predkość dlatego moze byc wiesze, osobiście w normalnych warunkach nie zauwazyłem zeby zwiekszał
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi A3 8V
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 TDI - CRKB (110 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W moim 1.6 TDI spalanie wzrasta w przypadku temperatury zewnętrznej poniżej zera. Podczas dużych mrozów to było nawet 1l/100km w porównaniu do obecnego spalania Hidden Content

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Saint Raphael
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    A nie założyłeś może przypadkiem letnich felg z większa średnica niż zimowe? Ja zima na 17stkach z przebiegu 5000km średnie spalanie 6.8 a latem poniżej 7.2 nigdy nie zszedłem na letnich 18. Trasy ciagle robię te same

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •