Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 180

Temat: Opinie o silniku 2.0 TDI CR 08-13 [Cxxx]

  1. #1
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny Opinie o silniku 2.0 TDI CR 08-13 [Cxxx]

    Temat ten dotyczy tylko i wyłączenie silników CR stosowanych w poliftowym modelu, produkcja od połowy 2008 (RM 2009) do końca produkcji modelu 8P.
    Temat dla silników PD (opartych o pompowtryskiwacze) znajduje się tutaj: http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?8904

    Temat ten służyć ma dyskusji o silnikach stosowanych w poliftowym modelu, dotyczy on następujących kodów silników:
    - 2.0 TDI CBAA (100kW/136KM), montowany w okresie kwiecien 2008 - maj 2010
    - 2.0 TDI CBAB (103kW/140KM), montowany w okresie kwiecien 2008 - maj 2010
    - 2.0 TDI CBBB (125kW/170KM), montowany w okresie lipiec 2008 - maj 2010
    - 2.0 TDI CFFA (100kW/136KM), montowany w okresie listopad 2009 - marzec 2013
    - 2.0 TDI CFFB (103kW/140KM), montowany w okresie listopad 2009 - marzec 2013
    - 2.0 TDI CFGB (125kW/170KM), montowany w okresie maj 2010 - marzec 2013

    W silnikach CR wyelimowano wady poprzedników ale też dodane nowe, niespotykane dotąd w A3 problemy.
    Głównym problemem silników CBxx jest konstrukcja napędu pompy, która została zrealizowana podobnie jak we wzdłużnych silnikach PD stosowanych w A4. Problematycznym elementem jest zabierak (tzw imbus), ktory ulega wytarciu (razem z nim gniazdo w module wałków).
    W późniejszych modelach silników CBxx (produkcja od października 2009) problem ten wyelimonowano stosując dłuższy zabierak (zamiast 77mm zastosowano 100mm) oraz pogłębiając gniazdo w module wałków.

    Silniki CFxx od początku produkcji posiadają dłuższy zabierak.

    Bulietyny informacyjne:
    TPI 2020918/7: Tykanie przy zwiększaniu prędkości obr.biegu jałowego miedzy 1100 -2200 /min bez obciaż. - wszystkie silniki 2,0 l CR
    TPI 2020133/14: W zestawie wskazników wskazanie temperatury silnika waha się między 50 a 90°C - wszystkie silniki TDI


    Jak sprawdzić kod silnika?

    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?68578

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Silnik CFFB (swietnie sie dowiedziec ze brak u mnie problemu z napedem pompy). Produkcja koncowka 2010r. Obecnie ma 46k przebiegu, sam zrobilem niecale 10. To moj pierwszy samochod wiec nie mam zbytnio porownania, ale ogolnie silnik ok.

    Jedyne co mnie irytuje to dziwny dzwiek (terkotanie) podczas delikatnego wcisniecia pedalu gazu podczas jazdy i pozniej podczas przyspieszania bardzo delikatnie slychac leciutkie bzyczenie (tak przynajmniej ja to slysze). Z sieci wyczytalem ze pompa CR w tych silnikach charakterystycznie pracuje, ale nie wiem czy te dzwieki mozna pod to podciagnac. W serwisie powiedzieli ze to normalna praca, ale mi to nie daje spokoju, wiec na razie jezdze, obserwuje i bede chyba uderzal do serwisu za jakis czas ponownie zeby gruntowniej go przegrzebali.

    A tak to jeszcze:
    Spalanie z dystrybutora wychodzi mi srednio ok 6L. Dzis na trasie 200km udalo mi sie osiagnac 4.6 (ale jazda z predkosciami do 95km/h). Przy predkosciach autostradowych jest wyzsze ale akceptowalne 6-7L. Po miescie na krotkich odcinkach to wiadomo ze duzo.
    Elastycznosc super, nawet na 5 biegu spokojnie sie zbiera.
    DPFa szczerze to w ogole nie zauwazam. Nie wiem kiedy sie wypala, nie sprawia zadnych problemow, jakby nie istnial.

    Jak ktos ma jakies pytania to chetnie postaram sie odpowiedziec.

  3. #3
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vlodi Pokaż post
    Jedyne co mnie irytuje to dziwny dzwiek (terkotanie) podczas delikatnego wcisniecia pedalu gazu podczas jazdy i pozniej podczas przyspieszania bardzo delikatnie slychac leciutkie bzyczenie (tak przynajmniej ja to slysze). Z sieci wyczytalem ze pompa CR w tych silnikach charakterystycznie pracuje, ale nie wiem czy te dzwieki mozna pod to podciagnac. W serwisie powiedzieli ze to normalna praca, ale mi to nie daje spokoju, wiec na razie jezdze, obserwuje i bede chyba uderzal do serwisu za jakis czas ponownie zeby gruntowniej go przegrzebali.
    Jesli masz na mysli ten dzwiek https://goo.gl/nUr6mj, to jest to calkowicie normalne zjawisko (tzw stan techniki), troche wiecej mowi o nim TPI 2020918/7:

    Wypowiedź klienta / ustalenie warsztatu
    Tykanie w obszarze silnika na postoju przy zwiększaniu prędkości obrotowej biegu jałowego między 1100 - 2200 /min. Tykanie słychać tylko przy otwartej pokrywie komory silnika i tylko, gdy się stoi przed samochodem. Wewnątrz samochodu nie słychać żadnego tykania!

    Uzasadnienie techniczne
    Tykanie jest uwarunkowane systemowo i stanowi "€žstan techniki"€.

    Zmiana w produkcji seryjnej
    -

    Rozwiązanie serwisowe
    W żadnym razie nie wykonywać żadnych napraw w obszarze układu wtrysku paliwa (pompa wysokiego cisnienia, ...), ponieważ działanie nie jest zakłócone. Rozliczenie w ramach gwarancji jest niedopuszczalne, a za wniosek gwarancyjny nastąpi obciażenie kosztami.

    Wskazówki dot. rozliczenia
    -

    Wskazówki dot. czesci oryginalnych
    -

    Informacja dla klienta
    -
    Wbrew temu co jest wyzej napisane dzwiek ten potrafi byc slyszalny przy powolnej jezdzie z otwartymi oknami.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Dzieki za odpowiedz.
    Piszac ze znalazem informacje w sieci mialem na mysli m.in. wlasnie Twoj film i posty na ktoryms z for. Ale nie jestem pewien czy to jest ten sam dzwiek. Troche podobny, ale u mnie ciezko to wywolac na postoju, przy otwartych oknach w trakcie jazdy duuzo trudniej cokolwiek uslyszec bo halasy zagluszaja wszystko. Za to najlepiej to slychac przy zamknietych oknach, WYLACZONYM radiu i klimie na minimum lub zero - czyli totalna cisza w srodku. Moze uda mi sie jakos ktoregos dnia to nagrac to wrzuce film.
    Najciekawszy jest efekt kiedy wcisnie sie pedal gazu doslownie "o milimetr"od pozycji zero i przytrzyma w tej pozycji. Wtedy pojawia sie terkot. Wystarczy wcisnac pedal "o kolejny milimetr" glebiej i dzwiek znika. Ale to wszystko tylko w trakcie jazdy.

    - - - Aktualizacja postu - - -

  5. #5
    hedzik's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lca
    Auto
    Audi A5 2.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cześć,

    A ja mam do Was mianowicie takie pytanie:

    Czy jest możliwość (mają silnik z grupy CBxx) wymiany w ASO wybieraka z wersji krótkiej, na wersję długą oraz pogłębić gniazdo w module wałków ?

    Jak duża byłaby to ingerencja i z jakimi kosztami by się to wiązało? Czy rozwiązałoby by to już definitywnie ten problem ?


    Dzięki !

  6. #6
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    W ASO to Ci moga caly modul walkow wymienic, takie zabawy to albo po znajomosci albo w niezaleznym warsztacie.

    Ludzie sa zadowoleni z takiego zabiegu, nie slyszalem tez o przypadkach obrobienia sie zabieraka po takiej przerobce - wiec wyglada ze rozwiazuje to problem.

  7. #7
    hedzik's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lca
    Auto
    Audi A5 2.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    @kuebk - dzięki za odpowiedź...

    aczkolwiek...

    nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź... czyli można zlecić taką usługe w ASO i jest to wykonalne? Mówisz również, że już ktos to wykonywał i sobie chwali tak ( wymiana całego modułu wałków) ? Jak to by wyglądało cenowo ??

    Ale ważniejsze pytanie mam również takie....czy mając ten silnik (CBxx) trzeba zadbac o taką wymianę bo jeździ się na tykającej bombie ? Czy może nie będą to takie problemy jak w nieszczęsnych 2.0 PD...?

  8. #8
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Oczywiscie ze mozesz w ASO zlecic wymiane calego modulu walkow, ale wtedy koszta samych czesci sa na poziomie 4-5k. Co do wykonywania to mialem na mysli regeneracje czyli poglebienie otworu w jednym z walkow.

    Jak to wyglada cenowo nie mam pojecia, sam u siebie wymienilem poki co tylko zabierak i jezdze dalej.

    Co do tykajacej bomby to zalezy od daty produkcji silnika, do silnikow z krotszym zabierakiem pasuje przynajmniej zajrzec.

  9. #9
    hedzik's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lca
    Auto
    Audi A5 2.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Chciałbym się jeszcze Was co poradzić w omawianej kwestii...

    bo...właśnie intensywnie się zastanawiam nad zakupem A3 2.0 TDI, modelu 2009, produkcja końcówka 2008 r...(do tego z quattro...)

    także na pewno będzie tam występował krótszy zabierak pompy - 77 mm...i zastanawiam się po prostu czy to nie jest proszenie się o kłopoty wybierając tą wersję...nie wiem, czy nie byłoby rozsądniej poszukać A3 z zabierakiem 100 mm (czyli po 10.2009 r) i nie jeździć z duszą na ramieniu...

    po prostu rozbieżność opinii w tym temacie jest bardzo duża....

  10. #10
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Na forum passata temat jest duzo bardziej walkowany niz u nas: http://forum.vw-passat.pl/threads/40...zm-nap%C4%99du, poczytaj.

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •