Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 180

Temat: Opinie o silniku 2.0 TDI CR 08-13 [Cxxx]

  1. #11
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Tpi 2020133/14:

    wypowiedź klienta / ustalenie warsztatu
    w temperaturze zewnętrznej poniżej 5°c wskazanie w zestawie wskazników pokazuje, że temperatura silnika waha się między 50 a 70°c i / lub płyn chłodzacy nie osiaga temperatury 90°. Ten symptom jest wyraźniej widoczny podczas jazdy z niską prędkością obrotową.

    uzasadnienie techniczne
    z powodu bardzo dobrej sprawności silnika wysokopreżnego podczas jazdy w niskim zakresie prędkości obrotowej lub z niewielkim obciażeniem silnik oddaje zbyt mało energii cieplnej poprzez płyn chłodzący. Przy niskich temperaturach zewnętrznych płyn chłodzący nie osiaga 90° c. Jeśli włączone zostanie ogrzewanie, w zależnosci od stopnia dmuchawy poprzez wymiennik ciepła następuje dalszy pobór energii cieplnej z płynu chłodzącego. Może to spowodować obniżenie temperatury płynu chłodzącego i wahania w zakresie 50° do 90°c.

    Aby mimo to wnętrze samochodu zostało ogrzane, w przypadku temperatury zewnetrznej poniej 5°c i temperatury płynu chłodzącego 70°c włączane jest montowane seryjnie dodatkowe ogrzewanie ptc. Najlepsza sprawność dogrzewacza ptc zostaje osiągnieta, gdy temperatura zostanie ustawiona na 22°c a układ klimatyzacji (automatyczny układ klimatyzacji) na „auto”. Ważne jest, aby w systemie mmi było wybrane ustawienie dogrzewacza „auto”.

    zmiana w produkcji seryjnej
    ---

    rozwiązanie serwisowe
    nie wykonywać żadnej naprawy. Ten symptom jest zgodny z najnowszym stanem techniki. Rozliczenie w ramach gwarancji jest niedopuszczalne, a za wniosek gwarancyjny nastąpi obciażenie kosztami!

    wskazówki dot. Rozliczenia
    ---

    wskazówki dot. Częsci oryginalnych
    ---

    informacja dla klienta
    niższa temperatura płynu chłodzącego nie wpływa na jakość pracy ani żywotność silnika. W tych silnikach stosowany jest olej silnikowy o odpowiedniej lepkości.

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DW
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ma ktoś może informacje gdzie sprawdzić, czy akurat mój silnik ma ten wadliwy wałek? Mowa o CBAB rok produkcji 28.10.2009

  3. #13
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Moze w ASO beda mieli dane od jakiego numeru VIN zaczeli uzywac innego dluzszego walka, wg ETKI pewnie bedziesz mial dluzszy. Niestety w autach na granicy zmiany najpewniej jest samemu sprawdzic.

  4. #14

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice/Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Tpi 2020133/14:
    Obecnie na zewnątrz panują idealne warunki do zaobserwowania wahań temperatury cieczy chłodzącej w jednostce o kodzie np. CFFB, którą jeżdżę. Bardzo mnie zastanawiało (i wciąż zastanawia) zjawisko falowania wartości temperatury, chociaż zacytowana przeze mnie odpowiedź wydaje się fachowa i prawdopodobna - tłumacząca zjawisko. Czy jest to odpowiedź przedstawiciela Audi?

    Jeśli się powtarzam, to przepraszam, ale jestem na etapie przed wymianą rozrządu i zastanawiam się, czy przy okazji wymiany pompy wody nie wymienić też termostatu, aby zlikwidować to falowanie. Z drugiej strony stary (obecny) termostat może okazać się dobry, a zjawisko wahania temperatury nadal będzie widoczne i to zgodne z założeniem inżynierów do spraw chłodzenia. Zatem, czy to normalne, że po osiągnięciu 90-ciu stopni cieczy chłodzącej, wartość ta może spadać przy nadal pracującym silniku lecz mniej obciążonego? Według zacytowanej odpowiedzi tak i jest to słuszne, ale proszę Was o możliwy komentarz w tej sprawie

  5. #15
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Turbinek Pokaż post
    Obecnie na zewnątrz panują idealne warunki do zaobserwowania wahań temperatury cieczy chłodzącej w jednostce o kodzie np. CFFB, którą jeżdżę. Bardzo mnie zastanawiało (i wciąż zastanawia) zjawisko falowania wartości temperatury, chociaż zacytowana przeze mnie odpowiedź wydaje się fachowa i prawdopodobna - tłumacząca zjawisko. Czy jest to odpowiedź przedstawiciela Audi?
    To pewnie zalezy od Twojego stylu jazdy, jesli jezdzisz glownie w miescie, czy tez nie dociskasz silnika to calkiem mozliwe ze sa wahania. Co do informacji technicznej to jest to oficjalny komunikat techniczny AUDI.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Turbinek Pokaż post
    Zatem, czy to normalne, że po osiągnięciu 90-ciu stopni cieczy chłodzącej, wartość ta może spadać przy nadal pracującym silniku lecz mniej obciążonego?
    Tak jest to normalne, zwlaszcza przy temperaturze na poziomie -10C.

  6. #16

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice/Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No to serdeczne dzięki za potwierdzenie. Wobec tego termostat nie ulegnie wymianie

  7. #17
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    no nie wiem czy tak do końca jest to normalne. Mam a3 z bliźniaczym silnikiem CR o kodzie CBAB ostatnio głównie jeżdżę po mieście i jak dobije do 90 stopni to cały czas wskazówka trzyma tej temperatury nigdy nie zauważyłem aby w czasie jazdy wskazówka spadła poniżej 90 stopni. Jeżdżę spokojnie bez piłowania na wyższych obrotach. Fakt jest jedynie taki, że teraz przy zimowych temperaturach wskazówka dobija do tych 90 stopni znacznie wolniej ale żadnych wahań temp nie mam.

  8. #18

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice/Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Najważniejsze, żeby olej silnikowy po osiągnięciu 90-ciu stopni trzymał tą temp. Wskazanie temp. cieczy chłodzącej może falować w zależności od obciążenia, no i jeśli już ją osiągnie (ciecz chłodząca), to w mieście raczej też mi trzyma te 90. Jeśli z kolei wejdę na prędkości 70-90 km/h, to wtedy owa temp. spada, ale moim zdaniem to logiczne w tej jednostce - CFFB.

  9. #19
    rk14's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    CBAB - u mnie również można zaobserwować przy bardzo niskich temp. że przy mniejszym obciążeniu tzn jazda poniżej około 80-70km/h tempratura spadnie delikatnie poniżej 90 stopni, również przy dłuższym postoju na wolnych obrotach zdarza się, że spada ponieżej 90. Ale nie przejmuję się tym przy normalnych przelotach trasa 100km/h czy wiecej trzyma 90 stopni, a srogie mrozy poniżej -10 u nas rzadko

  10. #20

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice/Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W dalszym ciągu jestem zaniepokojony falowaniem temp. oleju silnikowego/silnika. Co do falowania temp. cieczy chłodzącej, odpowiedź Audi jest przekonywująca i mogę się z nią zgodzić.

    Problem jednak w tym, że wydaje mi się, jako że silnik powinien mieć swoją optymalną temp. pracy. Zazwyczaj, jest to 90 stopni. Wczoraj zrobiłem mały test, aby sprawdzić jak to jest w przypadku mojej jednostki - CFFB.

    - Otóż zacząłem delikatnie rozgrzewać zimny silnik, aż osiągnął około 65 stopni. Przy spokojnej jeździe na więcej nie było go stać.
    - Później przełączyłem dźwignię przekładni w pozycję "S" (dłuższe przełożenia pomiędzy poszczególnymi biegami), a temp. silnika doszła do 75 stopni.
    - Kolejno zacząłem zabawy na dużym, równym i oblodzonym parkingu (, który oczywiście był pusty), gdzie temp. oleju doszła do około 110-ciu stopni. Ciecz chłodząca trzymała wówczas 90-tkę, ale wentylator nie pracował. Czy to normalne przy temp. zew. -5? Mam na myśli ten wentylator.
    - Po powrocie do domu (około 5-7 km) i odczekaniu, temp. silnika spadła do 70-ciu. Nie czekałem do końca, bo trwałoby to dość długo, a temp. oleju pewnie spadłaby znów do tych 65-ciu.

    Reasumując, na podstawie tego testu szacuję, że optymalna temp. pracy mojej jednostki (CFFB) to 65 stopni. Moim zdaniem powinna ona wynosić 90 stopni, a po przegrzaniu do 110 (co wydaje mi się dziwnym, bo ciecz powinna chłodzić olej, utrzymując go na poziomie 90-95 stopni), temp. oleju powinna zejść do 90-ciu i pod wpływem spokojnej pracy silnika trzymać tą temp. Co do tych 110-ciu, to taka temp. zdarza mi się też podczas szybkiej jazdy na autostradzie. Czy waszym zdaniem nie jest ona zbyt wysoka?

    Moje przypuszczenia są takie, że termostat jest uszkodzony (ma lekko ponad 5 lat - rok produkcji Turbinka to 22-gi października 2010), ale czy waszym zdaniem takie objawy kwalifikują go do wymiany?
    Z góry bardzo dziękuję za wszelką doradę i jestem ciekaw jak to jest z waszą temp. oleju silnikowego (nie cieczy chłodzącej)

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •