Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 180

Temat: Opinie o silniku 2.0 TDI CR 08-13 [Cxxx]

  1. #71
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Też nie zaglądałem u siebie do zabieraka ale chyba trzeba będzie to zrobić. Pytanie czy demontaż miski wystarczy do wglądu i wymiany zabieraka? Rozumiem, że wymiana to nie rozwiązanie problemu tylko czasowe zapobieganie awarii, tak? Czyli trzeba wrzucić w koszty eksploatacyjne olej + filtr + zabierak

  2. #72
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Tak wystarczy miskę zwalić i masz dostęp do pompy oleju wyciągasz zabezpieczenie segera i magnesem wyciągasz z gniazda imbus.
    Koszt imbusa w aso 21zł. Jeśli chciałbyś zobaczyć stan gniazda w wałku to niestety trzeba demontować pompę oleju z silnika a następnie demontaż z niej wałka ze zurzytym gniazdem. Można oddać wałek do regeneracji robi to firma z gdańska ma dobre opinie cena około 500zł dają gwarancję 4 albo 5 lat. Przerabiając dają swój zabierak o większej średnicy.

  3. #73

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hażlach
    Auto
    Mazda 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Hejka,
    Zastanawiam się nad zmianą samochodu i chcę kupić Audi z 2.0 TDI CR
    Temat zbieraka pompy już częściowo wałkowałem na forum A4 - tam wszyscy polecali jak najszybciej po zakupie przerobienie z 77mm na 100mm.
    Tak czytam tutaj wasz temat i widzę, że w A3 aż tak często ten problem się nie pojawiał. Tak więc pytanie, czy może zamiast przerabianie, wystarczy raz na jakiś czas np. co 50 000 km wymieniać na nowy ten zbierak/imbus? Ktoś tutaj pisał, że koszt nowego w ASO to ok 20zł, więc z tą ceną tym bardziej nie jest to, aż tak straszne. Jednak podejrzewam, że to nie wystarczy - tym bardziej, że acinr_PL w swoim poście wspomina o zużytym gnieździe. Tak więc jak już, żeby to miało wtedy sens to dobrze by było oprócz imbusa wymienić również to gniazdo. Tylko co to dokładniej to gniazdo? Jaki koszt jest nowego i czy wymiana go jest problematyczna ? No i czy w ogóle jest sens takiej wymiany?
    Na forum A4, co do przeróbki to wg. nich jest to koszt ok 1000zł - z tego co zrozumiałem to przeróbka gniazda i imbusa na większe. Do A3, skoro w zasadzie to ten sam silnik, taka modyfikacja też powinna być możliwa, nie? Koszt pewnie podobny. Może ktoś z forumowiczów zna jakąś firmę na śląsku, najlepiej okolice Cieszyn/Bielsko-Biała/Katowice, która zajmuje się taką przeróbką ? Najlepiej coś sprawdzonego ;P

    Pozdrawiam

  4. #74
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Wymiana imbusa co jakiś czas za 21zł z aso ma sens pod warunkiem niewyrobionego gniazda.
    U mnie ranty imbusa nie były wyrobione i mógłbym imbus jeszcze zostawić ale miałem miskę zdjętą więc profilaktycznie go wymieniłem.
    Wiadomo jeśli imbus jest mocno wyrobiony to zmiana samego imbusa niewiele pomoże bo zużyte gniazdo szybko imbus wyrobi.
    Ja przed zajrzeniem do pompy dzwoniłem do polecanej w internecie firmie z gdańska by dowiedzieć się o przeróbce i kosztach.
    A więc cała przeróbka to koszt 500zł trzeba do nich wysłać zdemontowany ze swojej pompy wałek wyrównażający w który wchodzi owy imbus.
    Przerabiają oni wałek z większym gniazdem i dają swój imbus. Gwarancja 4 lata. Kontakt: http://tmaserwis.pl/

  5. #75

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hażlach
    Auto
    Mazda 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ooo to fajnie że można to ogarnąć poprzez samą wysyłkę, bo jakby nie było mieszkam na drugim końcu polski
    A temat samej wymiany wałka jest ciężki? Czy raczej łatwe jest to do wymiany i nie czasochłonne ?
    A no i jak z trwałością po tej przeróbce? Gwarancja to jedno, a drugie jak wygląda sprawa faktycznie Ty przerabiałeś ten wałek czy nie ?

  6. #76
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie przerabiałem wałka. Po wyglądzie i zużyciu imbusa idzie ocenić stan gniazda.
    Sam imbus demontuje się szybko wystarczy zdjąć miskę olejową ale żeby zdjąć wałek wyrównażający trzeba odkręcić całą pompę olejową z silnika.
    Jeśli chodzi o trwałość to ci nie powiem opierałem się na opinii innych w internecie na temat w/w firmy oraz ich aukcjach na allegro bo tam również oferują przeróbkę napędu pompy

  7. #77

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hażlach
    Auto
    Mazda 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Aaa, skoro mówisz że można sprawdzić jego zużycie po wyglądzie i zużyciu imbusa to spoko.
    Tak z ciekawości, co ile sprawdzasz stan swojego imbusa? Co wymianę oleju pewnie? Czyli 15 000 ? 10 000?
    Zauważasz aby stopniowo się zużywał? Czy raczej trzyma się bezproblemowo ?

  8. #78
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Przeczytaj wcześniejsze posty bo mam wrażenie, że tematu od początku nie przeczytałeś.
    Wymieniałem imbus przy przebiegu niecałe 235tyś km i od nowości nikt tam nie zaglądał.
    Jak wyglądał mój imbus w stosunku do nowego? Masz na filmiku w poprzednich moich postach.

  9. #79

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hażlach
    Auto
    Mazda 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Czytałem, czytałem, wydawało mi się że to kto inny dodawał ten filmik. W każdym bądź razie dzięki za pomoc!

  10. #80

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Panowie a jak wygląda sprawa z silnikami 1.6 TDI na CR? CZym różnią się poza mocą oczywiście od silników 2.0 CR?

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •