Strona 42 z 43 PierwszyPierwszy ... 3240414243 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 411 do 420 z 421

Temat: Schematy elektryczne - tutaj zadajemy pytania

  1. #411

    Data dołączenia
    Nov 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)

    Domyślny

    Panowie, posiada może ktoś wiedzę jak podłaczyć pdc tył w A3 lift z 2010roku? chodzi mi o podłaczenie can-pdc. Potrzebuję schemat gdzie wpiąć dwa can-y i plus. reszta a wiązki ro głośniczek i masa podpięta. Czytałem ładną rozpiskę montażu do wersji rocznikowej do 2008. a brak info o poliftowej 2
    Ostatnio edytowany przez audipdc - 12-11-23 o 18:04

  2. #412
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    CANy do magistrali CAN Napędu. Pomarańczowy przewód z czarnym paskiem (CAN-H), pomarańczowy z brązowym (CAN-L). We wnętrzu to przy Gatewayu.


    Zasilanie po zapłonie to raczej znajdziesz bez problemu. Idzie do 1 styku
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  3. #413

    Data dołączenia
    Nov 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)

    Domyślny

    Czyli ciągnę cany do gatewaya i z tego co widzę wpinam w pin 16 pomarańczowy z czarnym a w 6 pomarańczowy z brązem.

  4. #414
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Dokładnie tak.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. #415
    KRISPIETRUCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OŚWIĘCIM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam panowie pilnie poszukuję schematu elektrycznego do modułu kierownicy tak gdzie jest czujnik kąta skrętu dla A3 8P1 1.9Tdi BLS 2007

    - - - Aktualizacja postu - - -

    temat jest poważny...ale tak w skrócie...syn postanowił zamontować halogeny wg instrukcji forum, wszystko w ORI , więc zrobiłem instalację zamontowaliśmy wszystko jak trzeba itd. wszystko działa i gra jak należy, oprócz błędu czujnika skrętu, z którym nie możemy sobie poradzić...błędu na ABS brak, błąd o nastawach podstawowych w sterowniku [44] kierownicy, adaptacja nie wchodzi, pomimo że VCDS pokazuje że jest OK, wszystkie dostępne opcje wyczerpaliśmy jakie są dostępne na forum i w necie....wydaje mi się, że coś się podziało zasilaniem modułu J527, dlatego chciałbym schematy z czym to jest łączone i gdzie co ma być, przemierzę i może się naprawi...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    dodam, że podmiana czujnika nic nie dała, odpięcie wszystkiego i połączenie z powrotem także nic...wygląda na to, że nie ma komunikacji pomiędzy czujnikiem a taśmą? w blokach pomiarowych w 4 bloku na pozycji 1 jest cały czas 0* pozycja 2 zmienia się w zależności od kręcenia kierownicą...

  6. #416
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Zasilanie do modułu idzie jedno, ale jakby nie było / coś było z zasilaniem, to nie było by "wszystkiego" związanego z tym sterownikiem jak choćby włączenie zapłonu.



    Błąd pojawił się ze względu na odpięcie zasilania? Taśma jako połączenie też nie ma nic do tego, bo to jest realizowane przesłonami (okienkami) w zewnętrznym elemencie taśmy. Co dokładnie zmieniałeś / montowałeś pod te halogeny?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. #417
    KRISPIETRUCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OŚWIĘCIM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Zasilanie do modułu idzie jedno, ale jakby nie było / coś było z zasilaniem, to nie było by "wszystkiego" związanego z tym sterownikiem jak choćby włączenie zapłonu.



    Błąd pojawił się ze względu na odpięcie zasilania? Taśma jako połączenie też nie ma nic do tego, bo to jest realizowane przesłonami (okienkami) w zewnętrznym elemencie taśmy. Co dokładnie zmieniałeś / montowałeś pod te halogeny?
    tak po odpięciu akumulatora (nie raz był odpinany i wszystko wracało do normy po 5 sekundach od ruszenia) a teraz coś nie chce iść...dzięki za schemat (ps. skąd wy bierzecie te wsystkie schematy? z Elsa?) wszystkie przewody już " przedzwoniłem" miernikiem i to nie jest instalacja wszędzie są przejścia jak należy...już też jestem po konsultacjach z kolegą " greg" z forum i dowiedziałem się że nastawy muszą być robione tylko w 03 ABS a nie jak niektórzy piszą w 44 Wspomaganie kierownicy....poszedłem nawet głębiej , bo mnie to zaciekawiło, że w ABS nie mogę po logowaniu włącyć nastaw podstawowych a w wspomaganiu mogę to zrobić....ale sprawa wygląda tak, że moduły ESP/ABS o symbolu MK60 i wszystkie jego pochodne, logujemy i prowadzimy nastawy tylko w ABS natomiast MK70 i wszystkie jego pochodne tylko w 44 wspomaganie kierownicy.
    Kolega "greg" nakierował mnie jeszcze na odczyty prędkości kół podczas jazdy, (które wcześniej sprawdzałem i były OK) , natomiast wczoraj okazało się, że przy prędkości ponad 15km/h prawe tylne koło zaczyna przekłamywać (odczyt skacze jak impuls z np. 15 na 25 i wraca i tak cały czas) poniżej tej prędkości jest OK. Kiedyś wypadł błąd czujnika ABS na tym kole ale było raz i dawno temu.
    Więc leci już czujnik (ORI) oraz piasta z łożyskiem i pierścieniem (FAG) i do dzieła, bo myślę, że to będzie przyczyna braku nastaw podstawowym....

  8. #418
    KRISPIETRUCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OŚWIĘCIM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hej, kończę mój problem...tak jak pisałem wcześniej winne było łożysko (a dokładnie enkoder wielobiegunowy, mało kto wie, że coś takiego jest w naszym łożysku) łożysko miało ju po prostu za duże luzy.... po wymianie całej piasty oraz czujnika ABS wszystko zgasło i poadaptowało się samo, bez komputera i nastaw podstawowych, po 5 metrach zgasło samo...dzięki za wszelką pomoc...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    https://youtu.be/YNGE3a3sEcs
    link do opisu łożyska, jak ktoś się chce dokształcić

  9. #419
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KRISPIETRUCH Pokaż post
    mało kto wie, że coś takiego jest w naszym łożysku (...) jak ktoś się chce dokształcić
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  10. #420

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KRISPIETRUCH Pokaż post
    Hej, kończę mój problem...tak jak pisałem wcześniej winne było łożysko (a dokładnie enkoder wielobiegunowy, mało kto wie, że coś takiego jest w naszym łożysku) łożysko miało ju po prostu za duże luzy.... po wymianie całej piasty oraz czujnika ABS wszystko zgasło i poadaptowało się samo, bez komputera i nastaw podstawowych, po 5 metrach zgasło samo...dzięki za wszelką pomoc...

    - - - Aktualizacja postu - - -


    link do opisu łożyska, jak ktoś się chce dokształcić
    Cieszę się, że udało się naprawić. Często jest tak, że puchnie koło impulsowe i tnie czujnik (sama wymiana czujnika niewiele pomaga). Dlatego jeśli jest błąd prędkości jednego z tylnych kół, zalecane jest obejrzenie koła impulsowego w piaście czy nie spuchło

Strona 42 z 43 PierwszyPierwszy ... 3240414243 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •