Strona 39 z 43 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 381 do 390 z 421

Temat: Schematy elektryczne - tutaj zadajemy pytania

  1. #381
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KRISPIETRUCH Pokaż post
    bo rozumiem, że chodzi o webasto?
    Tak.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KRISPIETRUCH Pokaż post
    raczej nie mam, aczkolwiek bluetooth jest...
    masz slot na telefon w podłokietniku albo uchwyt koło schowka na telefon? Masz widoczny moduł telefonu gdy łączysz się np. VCDSem w adresie 77?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. #382
    KRISPIETRUCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OŚWIĘCIM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ok, czyli na pewno nie mam telefonu, w takim razie jest awaria samej anteny na niebieskim połączeniu, rozłączę ogarnę podłączę jak występuje nadal błąd wymiana anteny, natomiast drugim kolorkiem sie nie przejmuję... Dzięki i pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    czyli na dobrą sprawę jakby doszło do wymiany, to można zastosować antenę tylko z jednym przewodem - niebieskim...

  3. #383
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Niebieska wtyczka jest od anteny GPS, jeśli masz na niej błąd to możesz sprawdzać. Natomiast jeśli masz błąd dotyczący anten radiowych to szukaj problemu przy wzmacniaczach, podłączeniach przy szybie gdzie jest antena radiowa.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  4. #384
    KRISPIETRUCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OŚWIĘCIM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Vag pokazal blad 00862, zwarcie do masy, czy coś takiego, więc myślę, że to antena GPS. Kabelki rozpiąłem , po doginałem masę we wtyczce ale nadal błąd jest, sprawdzę jeszcze przy radiu, przedzwonię kabel i pewnie wymiana anteny....

  5. #385

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mam pytanie dotyczące podłączenia zasilania do kamerki cofania które chciałbym podłączyć do zasilania żarówki lampy cofania w klapie. Szukam opisu kolorów kabli "pokładowych" do których których mógłbym podłączyć "+" i "-" zasilania kamerki za pomocą tzw. "szybkozłączek" , czy takie podłączenia spowoduje jakieś problemy z błędami? Autko to Audi A3 8p 2009 1.6 BSE.

  6. #386
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Światło cofania to niebieski przewód z czerwonym paskiem. Nie wydaję mi się, że przy podłączeniu się do tej linii zasilaniem kamery cofania, to czy ona będzie poprawnie działać. Kiedyś sprawdzałem u siebie i musiałem rozwiązać to inaczej. Musisz sprawdzić już u siebie.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. #387

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Światło cofania to niebieski przewód z czerwonym paskiem. Nie wydaję mi się, że przy podłączeniu się do tej linii zasilaniem kamery cofania, to czy ona będzie poprawnie działać. Kiedyś sprawdzałem u siebie i musiałem rozwiązać to inaczej. Musisz sprawdzić już u siebie.
    Dzięki wielkie za odpowiedź, czy mógłbyś troszkę rozwinąć Twoją odpowiedź?
    Jak TO rozwiązałeś - jeśli to nie tajemnica
    Dlaczego uważasz że kamerka może nie działać?
    Pytam bo jak na razie nie mam "parcia" na montaż tylnej kamerki ale jak już była w zestawie to może warto o tym pomyśleć a z drugiej strony auto jest mi ciągle potrzebne i obawiam się ewentualnych błędów . Pozdrawiam.

  8. #388
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Valdimar Pokaż post
    Dlaczego uważasz że kamerka może nie działać?
    Z tego co pamiętam u siebie, to podłączając zasilanie kamerki 12V>3,3V bezpośrednio pod światło cofania, to nie podawała obrazu. Nie mierzyłem co prawda czy pojawia się na wyjściu 3,3V do zasilania kamery. Dla weryfikacji podłączyłem się do gniazda zapalniczki w bagażniku jako osobne bezpośrednie zasilanie.
    Finalnie dałem z racji tego, że robiłem Bose, przeciągałem przewód od tylnej kamery wideorejestratora przez przelotkę bagażnika i kamerę cofania, to pociągnąłem sobie już przewód do zasilania od skrzynki bezpieczników, które też zmodyfikowałem przez dodanie drugiego rzędu bezpieczników, bo były w ogóle niewykorzystane.

    Reasumując. Ja mam to realizowane przez przekaźnik 655



    Zaciski robocze do zasilania przez zacisk 15 a sterowanie cewki przez prawą lampę cofania. Sprawdź u siebie czy będzie działać zasilanie bezpośrednio z lampy. Dzisiaj jak sprawdzałem na samym zapłonie jakie jest napięcie przy załączonych wstecznych, to było tam 11,5V. Może dla tego stabilizatora kamery to było za mało. Nie analizowałem tego, bo na odpalonym silniku podczas ładowania tak samo nie podawał obrazu a z racji w/w robót i tak skutecznie to rozwiązałem.

    Jakby było u ciebie tak samo, to równie dobrze zasilanie pod styki robocze przekaźnika można wziąć z zacisku 75 zasilania tylnej wycieraczki.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  9. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    Valdimar (13-11-22)

  10. #389

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wielkie dzięki za obszerny opis + foto, jak na razie analizuję to co napisałeś a z montażem muszę się wstrzymać - brak czasu i obawy przed pękającymi zatrzaskami , w końcu ciepło nie jest. Czekam też na inną kamerkę gdzie nie ma tylnej ale jest bardziej dyskretna, bez ekranu.
    A co do podłączenia do przekaźnika tylnej wycieraczki - na zacisku 75 napięcie jest po tzw "kluczyku" czy tak? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

  11. #390
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Valdimar Pokaż post
    A co do podłączenia do przekaźnika tylnej wycieraczki - na zacisku 75 napięcie jest po tzw "kluczyku" czy tak?
    Tak. Zanika tylko przy rozruchu, więc nikt by i tak nie potrzebował kamery cofania w czasie uruchamiania silnika.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 39 z 43 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •