Strona 37 z 43 PierwszyPierwszy ... 273536373839 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 361 do 370 z 421

Temat: Schematy elektryczne - tutaj zadajemy pytania

  1. #361
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Czerwony z żółtym to stałe zasilanie dla funkcji centralnego zamka.

    Spis styków w tylnej przelotce to:
    1 - Masa
    2 - Głośnik średniotonowy i wysokotonowy (-)
    3 - CAN High Komfort (niewykorzystane), pozostałość po poprzedniej generacji sprzed zmian 2006/07
    10 - Magistrala LIN
    11 - Stałe zasilanie, podnośniki szyb - zacisk 30
    12 - Głośnik średniotonowy i wysokotonowy (+)
    13 - Stałe zasilanie, centralny zamek - zacisk 30
    20 - CAN Low Komfort, tak jak w przypadku styku nr 3

    Jak przeciągałeś przewody dla wkładów fotochromatycznych? Pod które styki się podpinałeś?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomasm64 (08-07-22)

  3. #362
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Przewody fotochromu ciągnąłem od lusterka wewnętrznego piny 4 i 5 odpowiednio do lusterek piny 8 i 16. Poprzez przelotkę się przewierciłem małym otworkiem tyle co na kabelek. Było tam puste miejsce, nie było akurat żadnych pinów !!! Tu nie powinienem nic zepsuć !!!

    BuX2 masz może rozpiskę styków w przedniej przelotce, lewa i prawa strona pewnie analogicznie takie same !?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam.
    Byłem u elektryka i wyjaśniłem mu co robiłem, co kodowałem, jaki jest problem i z czym. Spytał się czy mam wcześniejsze kodowania, może skany, logi ?!* Miałem swojego laptopa z VCDS gdzie było wszystko związane z autem.
    Kontrolnie postanowił powrócić do starych/wcześniejszych ustawień ....... i o dziwo wszystko wróciło do normy !!!
    Okazało się, że kodując moduły drzwi pod składane lusterka wziąłem nie tę wartość co trzeba i jeden ze sterowników (tylnych prawych drzwi) się zblokował i wyłączył. Po powróceniu sterowników przednich drzwi do wcześniejszych ustawień się odblokował. Nie ma żadnych błędów w VCDSie.
    Mogłem od razu napisać, że zmieniałem też kodowanie - może to by szybciej pomogło w ustaleniu przyczyny tej awarii ale kompletnie wypadło mi to z głowy, no i myślałem, że sprawa dotyczy wyłącznie fizycznej usterki.

    Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc, bo dzięki waszej pomocy zacząłem sam ale sprawę zakończył elektryk !!!

    DZIĘKUJĘ !!!
    Ostatnio edytowany przez tomasm64 - 05-07-22 o 06:43

  4. #363
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Mogłem od razu napisać, że zmieniałem też kodowanie
    No, ta informacja akurat byłaby kluczowa. Dokładając wkłady fotochromatyczne nie koduje się modułów, więc z braku informacji o ingerencję w kodowanie składanych lusterek, brak informacji o kodowaniu nie była brana pod uwagę.
    Na przyszłość dla czytających niech to będzie "oczywistość" w opisywaniu całych procesów dla przyszłej diagnozy.

    Wpisałeś / wpisał poprawne już kodowanie dla składanych lusterek, tylnych sterowników i co tam jeszcze w drzwiach potrzeba?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. #364
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ogólnie, to opiszę co robiłem: ......zmieniłem oba lusterka ze zwykłych (tylko regulowane elektrycznie na takie, które są regulowane el., składane, podgrzewane i fotochromatyczne - 10-pin. Ciągnąłem od razu cienki przewód 4-żyłowy pomiędzy lusterkiem wewnętrznym a zewnętrznymi. Najpierw zająłem się fotochromem. Podłączyłem i działał a potem miałem robić składanie z pilota, wykorzystując przekaźniki audi 361, na które czekałem jakiś czas i wtedy skusiło mnie aby zakodować lusterka (nie wiedziałem, że się składania nie koduje, dopiero później się dowiedziałem)w sterownikach drzwi pod składanie no i wywaliło te błędy, o których pisałem powyżej. Po powróceniu do wartości sprzed moda wszystko wróciło do normy, no prawie wszystko. Zmieniłem również joistick na taki 360 stopni do składania-4F0 959 565A, sterowniki drzwi obsługujące te funkcje.

    Fotochrom działa, składanie i rozkładanie z pilota działa, sterowanie lusterek z joisticka działa ale nie działa ....... składanie z joisticka !!!

    Podam schemat, który zrobiłem na podstawie opisu jednego z kolegów z naszego forum, na którym bazowałem w tym modzie, chyba, że tam jest jakiś błąd w !!! Jeśli tak, to proszę o poprawę !!!

    Jest tam też wyłącznik, do wykorzystania np. zimą aby nie składać lusterek zimą, aby nic nie pourywać no i włącza/wyłącza funkcję składanie z pilota.



    Za wszelkie uwagi z góry dziękuję, przydadzą się też potomnym !!!
    Nie sugerujcie się kolorami przewodów, bo takie miałem i sobie w kolorze rozrysowałem !!!
    Ostatnio edytowany przez tomasm64 - 14-07-22 o 08:08

  6. #365
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    nie wiedziałem, że się składania nie koduje, dopiero później się dowiedziałem
    Koduje się składane lusterka. Muszą być do tego sterowniki drzwi typu MAX. Bez kodowania pozycja przełącznika składania lusterek jest dla niego tylko niemym sygnałem masy, który przełącznik wtedy wysyła.

    Zmieniłem również joistick na taki 360 stopni do składania-4F0 959 565A, sterowniki drzwi obsługujące te funkcje.
    Zmieniłeś na "MAXy"?
    Gdyby zakodować je razem z tymi przekaźnikami, to istnieje ryzyko, że w stanie bez operacyjnej te przekaźniki na obydwu stykach podają sygnał masy na silniczek składania lusterek. W przypadku żądania składania lusterek przełącznikiem, sterownik wysterował by na jednym ze styków napięcie doprowadzają do zwarcia z przekaźnikiem (jeśli na oczywiście na stykach przekaźnika podawana jest masa, trzeba by sprawdzić).
    Z drugiej strony posiadając te MAXy, to możnaby po prostu zedytować eeprom w sterowniku kierowcy żeby mieć opcję składania lusterek z pilota po przetrzymaniu przycisku zamykania na pilocie. Po co wtedy się bawić w jakieś przekaźniki, które zawsze składałyby lusterka przy zamykaniu centralnego zamka i to jeszcze ciągle przez stały określony czas.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. #366
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Sterowniki w moich drzwiach chyba są High: 8P0 959 801 K i 8P0 959 802 K to powinny obsługiwać składanie. Czy bez tego przekaźnika lusterka powinny się normalnie składać z joisticka, czy i tak trzeba je zakodować aby się składały !? Czytałem tu na forum, że do składania potrzeba : sterownika w wersji High, składanego lusterka i joisticka obsługującego taką funkcję i tego się nie koduje, ma działać!!!

    BuX2 a ty jesteś w stanie zadziałać z eepromem sterownika drzwi, aby bez przekaźników lusterka składały się z pilota !?

    Jeszcze jedno pytanie: obecne i wcześniejsze moje kodowanie drzwi przednich L i P to 212, czyli 4+16+64+128=212. To teraz powinienem dodać składanie +4096 oraz podgrzewanie +32 bo nie było wcześniej , zgodnie z tym co poniżej?! Właśnie gdy to dodałem wywaliło mi tamte błędy oraz zablokowało sterownik tylnych prawych drzwi !!!
    Ostatnio edytowany przez tomasm64 - 07-07-22 o 23:12

  8. #367
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    K to wersja MID bez opcji składania lusterek. Nie ma w nich nawet fizycznie pinów do tych silniczków.
    Wersja High to wspomniany MAX.

    Do kodowania dodaj 32, ogrzewanych wkładów, bo to twoje sterowniki drzwi obsługują.

    Co do Eeproma to edytowałem u siebie. Musi być sterownik 3 generacji MAX z końcówką J, M, P.

    Czy bez kodowania składania lusterek sterownik będzie je i tak składał, to sprawdzę z ciekawości już jutro, ale nie wydaje mi się i byłoby to kuriozum.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  9. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomasm64 (08-07-22)

  10. #368
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Zakodowałem ogrzewanie lusterek, błędów brak .

    Muszę zmienić sterowniki na te MAX !!!

    A może ktoś z forumowiczów ma do odsprzedania sterownik drzwi kierowcy o nr.: 8P0 959 801 M !!!

    Sterownik drzwi pasażera 8P0 959 802 M już mam !!!
    Ostatnio edytowany przez tomasm64 - 08-07-22 o 21:59

  11. #369
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Sprawdziłem te przypuszczenie, że przy braku kodowania składanych lusterek, sterowniki "od tak" będą wykonywać polecenie składania z komendy od przełącznika. Jest tak jak pisałem. Brak kodowania = brak składania. Zresztą to już nie tylko prymitywne składanie lusterek jak kiedyś przez przekaźniki tylko np. blokada złożenia ich podczas jazdy gdyby przełącznik "powędrował" przypadkiem w pozycję do złożenia czy też przytoczone już wyżej składnie z pilota.



    Nie musisz szukać sterownika drzwi kierowcy o takim samym prefiksie końcowym tj. M.
    Ja akurat również mam sterownik pasażera "M", ale kierowcy mam już "nowszy" z końcówką P.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  12. #370
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A czy jest różnica w wersji sterownika, tzn., anglik i europa, jakieś inne oznaczenie ?!
    P.S.
    BuX2 zwolnij trochę miejsca w skrzynce odbiorczej, bo masz ją zapełnioną, a chciałbym Priv. do Ciebie.

Strona 37 z 43 PierwszyPierwszy ... 273536373839 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •