Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Pompa tandem - pompa paliwa 2.0TDI BKD

  1. #1
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Pompa tandem - pompa paliwa 2.0TDI BKD

    Witam nie mogę znaleźć na forum nic ciekawego na temat pompy tandem. O ile chodzi o podcisnienia to jest dużo informacji na forum o tyle o pompie paliwowej w tym tandemie jest bardzo niewiele.. Jakie są typowe objawy uszkodzenia tu gdzież usterek tej że pompy? Jak zachowuje się silnik jeżeli pompa plaiwowa w tandemie daje np. za niskie lub za wysokie ciśnienie paliwa? Jak to ma się do samej jazdy samochodem?

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wpisz w wyszukiwarkę tego podforum " vacum "
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Szukałem ale najczęściej jest o problemach z odpaleniem (najczęściej wychodzi z tego co wyczytałem że ludzie mieli problem z pompą w baku) lub o wyciekach między pompą a głowicą.. Nie ma nic o czymkolwiek innym.. Nie ma nic o wpływie niedomagań pompy paliwowej na moc przyspieszenie oraz jakości jazdy.. Chyba że szukać nie umiem.. Ale wertuję temat od kilku godzin na forum i nic nie znalazlem.. U mnie wygląda to tak że niemal że brak dołu ogólnie słabe przyspieszenie.. Wtryski ok uszczelniacze wymienione jakieś 15tkm temu przy okazji wymiany głowicy na regenerowana.. Dwóch turbiarzy jeden w Szczecinie drugi w Łowiczu stwierdziło że z turbo wszystko ok podcisnienia ok szczelność ok.. Zawór egr wymieniony na nowy.. Katalizator wyprany.. Filtr paliwa wymieniony ale był czarny.. O tym też czytałem i z tego co ludzie piszą "pompa paliwa w tandem przepuszcza olej do powrotu.. Stąd czarny filtr" ale potrzebuje jakiegoś potwierdzenia czy to może mieć również wpływ na bardzo słabe przyspieszenie tak do 2000/2200rpm oraz ogólne słabe przyspieszenie powyżej 120km/h... Albo może jest możliwość zbadania tego zjawiska poprzez VCDS?



    A i tak ogólnie fajnie by było gdyby ktoś dobrze obeznany w temacie pomp paliwa w tandem opisal możliwe objawy oraz skutki nieprawidłowo działającej pompy paliwa w tandem.. Tego chyba nigdzie nie ma a może być tak że pomoże to rozwiązać niejednemu problem.. Na pewno byłoby to bardzo przydatne

  4. #4

  5. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    kaczmar (24-07-21)

  6. #5
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki za linki.. A więc wnioski.. Kabelkiem nie da się sprawdzić tej pompy.. W sumie ktoś dobrze napisal "VCDS może raportować tylko coś, co ma czujnik.".. Czyli aby sprawdzić tą pompę należy podpiąć manometr i sprawdzić jego wskazania.. Ale wydaje mi się że jeżeli filtr paliwa jest czarny to może sugerować tak jak wyżej napisałem nieszczelność w tandemie między pompą paliwa a smarowaniem tandemu olejem silnikowym? I o ile dobrze rozumiem tym co powinno uszczelniać w tandemie od oleju ucieka ciśnienie wytworzone przez pompę? Nie posiadam niestety owego manometru a staram się znaleźć inne możliwe skutki uszkodzenia pompy paliwowej w tandemie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •