Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Przeładowanie plus brak mocy

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Przeładowanie plus brak mocy

    Cześć.

    Panowie (i Panie jeśli są) mam problem z Audi A3 1.9 TDI ALH mianowicie... Na 3cim biegu, przy gazie w podłodze, auto dochodzi do 4tys po czym doładowanie znika. Po ponownym uruchomieniu samochodu doładowanie wraca (oczywiście do ponownej próby maxa na 3cim biegu). Kontrolka check się nie oświeca więc teoretycznie nie przechodzi w tryb awaryjny.

    Logi grupy 11: https://log.tunezilla.com/s/wfRvHhMg . Widać, że mocno przeładowuje. Dodatkowo po tym zaniku mocy/doładowania pojawia się błąd 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation.
    Podczas próby gruszki turbiny na VCDS, grucha rusza się i jest dosyć "żwawa" - nie wygląda na zatartą. Turbina ma około roku od regeneracji.
    I teraz pytanko czego to może być wina...


    Wiem, że gdzieś w czeluściach forum są podobne tematy ale w większości niestety nieaktywne już są linki/obrazki z logami więc mało co można z nich wywnioskować niestety.

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Telford
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    mam 2.0 bkd i miałem to samo, śmiechem żartem tez miałem notlauf. powód? pęknięty króciec EGR. po zmianie, zero notlauf'ow

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    W 1.9 ALH wszystko w okolicy EGR, klapy gaszącej itd jest z aluminium. Nie ma tam nieszczelności więc to niestety najprawdopodobniej nie to ale dzięki za odpowiedź .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •