Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Trzeszczący pedał sprzęgła

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    x
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Trzeszczący pedał sprzęgła

    Cześć

    Od pewnego czasu pojawił się u mnie taki problem, że po przejechaniu około 30km pedał sprzęgła podczas wciskania i puszczania zaczyna "trzeszczeć" co jest dość mocno irytujące. Może ktoś wrzucić instrukcje jak się do niego dostać może wystarczy przesmarować elementy.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 19-03-22 o 13:19

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    Witam. Czy trzeszczy podczas jazdy czy kiedy samochód stoi? I czy na wyłączonym silniku jest tak samo? U mnie mam taki problem ,ze jak silnik jest wyłączony bądź samochód jedzie to nic nie słychać ale na włączonym silniku i puszczaniu sprzęgła kiedy samochód stoi słychać takie jakby skrzypienie. Nie jest zbyt głośne ale jednak jest. Pytałem mechanika i powiedział ze może to być wysprzęglik albo sprężyna od dwumasy. Raczej psikanie czymś czy smarowanie nic tam nie da. Najlepiej przy wymianie sprzęgła wymienić odrazu wysprzęglik i będzie spokójHidden Content

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    x
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Została wymieniona pompka sprzęgła i cały mechanizm został przesmarowany. Zmiana jest taka, że podczas postoju na zgaszonym czy też uruchomionym silniku jest cisza jeśli pedał jest wciskany i puszczany. W trakcie jazdy przy wciskaniu też jest cisza, natomiast podczas puszczania pedału w trakcie jazdy niestety to trzeszczenie występuje czasami głośniej, a czasami ciszej nie wiem od czego to zależy. Na razie nic nie będę z tym robił, dźwięk zmienił się na tyle po wymianie pompki że jest akceptowalny do ucha.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rawa M
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    Mialem podobny problem w zime jak mniej jezdzilem autem. Piszczacy dzwiek sam znikl po jakims czasie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •