Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokazane rezultaty 91 do 95 z 95

Temat: Drgania auta

  1. #91

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Myślibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam ostatnio zauważyłem, że w mojej A3 2001r 1.9TDI 130 km ASZ przy ruszaniu na wstecznym i na 1biegu (znacznie słabiej) w środku auta tapicerki jak i kierownica mocna drżą i wydają odgłos takiego jakby buczenia a silnik cały lata... ale kiedy auto jest w ruch wszystko jest ok. Mechanik stwierdził, że do wymiany poduszka skrzyni biegów, Kupiłem używaną w bdb stanie. Wymieniłem sam. Po wyciągnięciu starej okazało się, iż moja poducha jest dobra. Z tond moje pytanie do was co to może być ? Zaobserwowałem, że silnik po dodaniu gazu strasznie się rusza. Na wstecznym i lekkim hamulcu dolna poduszka silnika cofa się trochę do tyłu. Czy to właśnie problem tkwi w tej dolnej poduszce czy może tej koło rozrządu ?

  2. #92

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kujawsko- pomorskie , okolice bydg.
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny [1.9 TDI ASZ] Drżenie silnika

    Witam!
    W moim aucie po odpaleniu czuć dość silne drżenie, czuć na kierownicy oraz siedzeniu. Silnik 1.9 TDI ASZ 130km. Sytuacja zaczęła się jakiś rok temu gdy drżenie było bardzo sporadyczne, praktycznie na postoju co kilka minut autem trochę zabujało. Byłem u mechanika, który stwierdził, że dwumas do wymiany. Po wymianie i odpaleniu samochodu drżeć zaczęło od samego początku, czasami ustępuje gdy auto się rozgrzeje. Ciekawostką jest to, że pomaga delikatne naciśnięcie pedału gazu, nawet takie żeby wskazówka obrotów się nie podniosła. Teraz stawiam na wtryski...chciałbym niedługo sprzedać auto ale przed tym zlikwidować ten problem. Wyczytałem też, że powodem drżenia może być uszkodzony czujnik temperatury.

    Wstawiam pracę wtrysków na Vagu, który pożyczyłem od znajomego ale wydaje mi się, że wartości są w normie.


    Proszę o pomoc

  3. #93

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Podłączam się pod temat z moim problemem - Trzęsie się moja a3 jak galareta na zimnym, na luzie, silnik 1,6 101km

    Objawy:
    - na zimnym silniku trzęsie się jak galareta na każdych światłach (na luzie), w tym czasie z wydechu spaliny wydobywają się "pulsacyjnie", nierównomiernie
    - na zimnym silniku po odpaleniu potrafi prawie od razu zgasnąć, również przez pierwszy odcinek drogi, zanim się trochę rozgrzeje (jak go przygazuje zaraz po odpaleniu to trzyma 800-1000 obrotów)
    - po odpaleniu często obroty wędrują na 3tyś, i trzeba wcisnąć gaz 1-2 razy aby opadły do normalnych wartości
    - mechanik zauważył delikatne bąbelkowanie w zbiorniczku płynu chłodnicy (brak niebieskiego dymu, brak osadu pod korkiem oleju, brak oleju oraz jego zapachu w zbiorniczku płynu chłodnicy - czyli nie występują dodatkowe oznaki uszczelki pod głowicą, czasem jak by nie miał mocy , ale to chwilowe i tylko na zimnym)
    - brak błędów na kompie

    W ciągu ostatniego miesiąca wymienione (przed tymi wymianami i po, te same objawy): świece i kable, cewka (była pęknięta), olej i wszystkie filtry, tłumik kompletny (został stary katalizator), termostat (przed wymianą zdarzało się że się zagrzewał, po wymianie już nie), czujnik temp. silnika, wyczyszczona i zaadaptowana przepustnica.

    Co to może być, nie wiem czy te wszystkie objawy wiążą się z jedną usterką, ale najbardziej uciążliwe jest te trzęsienie się auta.
    Mechanik dotąd sprawdzał się b.dobrze , zawsze dobre diagnozy itp., serwisuje u niego a3 i civica, w tym przypadku sam mówi że ma problem, bo błędami nie sypie, sugeruje uszczelkę pod głowica, ale nie do końca jest przekonany?

    Proszę o sugestie...

  4. #94

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam! Mam A3 8L 1.8T AUM 180 w LPG. Mam problem. Przy ruszaniu przy ok 1100-1200 obr z jedynki strasznie trzęsie buda. Tak samo jest przy cofaniu. I do tego jest taki dziwny dzwięk. Przy gaszeniu zapalaniu jest cisza. Przy niskich obrotach jak się da "full gazu" jest cisza więc dwumasa jest okej chyba. Przy 2000obr ruszaniu jest okej lepiej. Co to może być? Ktoś mi mówił, że docisk. Biegi dobrze wchodzą. Takie rzeczy tylko przy ruszaniu i cofaniu. Przebieg to 230. Błędów nie ma jakiś. Zimny ciepły nie ma różnicy.

  5. Podziękowania dla Dawidos01111 za pomoc w problemie

    Michation (18-09-16)

  6. #95

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Stasiull Pokaż post
    Przy tłumiku jak się wsłucham to słychać że tak jakby się dusił troszke. nie równo pluje powietrzem... i troche woda popluwa. ale to chyba normalne
    Wiem, że to już dawno dawno temu ale z opisu Twojego problemu wynika, że w moim AGN mam obecnie identyczny problem. Udało Ci się go rozwiązać? Co się okazało? Możesz dać info tutaj lub na priv

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •