Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 95

Temat: Drgania auta

  1. #11
    kaiserman's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam czytam powyższy temat i ja mam podobny problem.
    Przy zmianie biegu jak jadę wolno to czuje stuki tak jakby poduszka przy zmianie biegu stuk, i przy zimnym silniku mi telepie silnikiem jak się rozgrzeje to jest Oki jak już dostanie 70 C, to chodzi bardzo równo i nie telepie silnikiem i coś takiego się dzieje jak stoję na górce to mi bardzooo mocno telepie jak wyłączam silnik też słyszę takie telepanie i silnikiem mi rzuca dość mocno czasem to się dzieje.. ja czytałem że coś takiego tez może być od poduszki co myślicie??
    Czy raczej dwumas zrobię ten test co został powyżej napisany bo dla mnie to dziwne bo to się czasem dzieje nie zawsze… i czytałem że to może być poduszka czy ktoś zna ceny poduszek od silnika i od skrzyni …??
    Ja żyję
    "Jeżeli problem Można rozwiązać - nie ma się czym martwić. Jeżeli problemu nie można rozwiązać - nie ma się po co martwić"
    ----Profesjonalne pranie tapicerek samochodowych wykładzin dywanów itp.----
    ****Karcher****

  2. #12
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu Pokaż post
    Wymień to i będziesz miał spokój. Już to wymieniałem. Koszt ok 120 zł.

    Marcin, wymieniales cala lape czy wsadzales sztywniejsze gumy z powerflexa ?

    bo u mnie telepie silnikiem przy zapalaniu, gaszeniu, i jak dodaje sie gazu to silnik sie przegina i podczas jazdy pojawia sie buczenie spowodowane orurowaniem intercoolera ...

    zastanawiam sie czy kupic nowa lape czy wymienic gumy na powerflexa by troch usztywnic silnik ?

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  3. #13
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Ja wymieniłem cała łapę na oryginalną.
    Chciałem kupić sztywniejszą, tzn same wkłady z powerflexa ale w Polsce ciężki temat do dostania. NA Ebay widziałem takie cudo. Możesz się rozeznać w temacie
    Minus jest taki, że jak założysz takie wkłady z powerflexa nie pozbędziesz się drgań na postoju, a nawet mogą się nasilić, ponieważ wkłady są bardzo twarde. Takie wkłady stosuję się aby zapobiec ruszaniu się skrzyni biegów podczas agresywnego ruszania. Gdy usztywnisz skrzynie biegów, uchronisz w ten sposób w jakimś stopniu przeguby
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  4. #14
    lookas's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa-Wieliczka
    Auto
    BMW X3 M
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaiserman Pokaż post
    Witam czytam powyższy temat i ja mam podobny problem.
    Przy zmianie biegu jak jadę wolno to czuje stuki tak jakby poduszka przy zmianie biegu stuk, i przy zimnym silniku mi telepie silnikiem jak się rozgrzeje to jest Oki jak już dostanie 70 C, to chodzi bardzo równo i nie telepie silnikiem i coś takiego się dzieje jak stoję na górce to mi bardzooo mocno telepie jak wyłączam silnik też słyszę takie telepanie i silnikiem mi rzuca dość mocno czasem to się dzieje.. ja czytałem że coś takiego tez może być od poduszki co myślicie??
    Czy raczej dwumas zrobię ten test co został powyżej napisany bo dla mnie to dziwne bo to się czasem dzieje nie zawsze… i czytałem że to może być poduszka czy ktoś zna ceny poduszek od silnika i od skrzyni …??
    __________________
    a jak samochód stoi to też telepie silnikiem ?
    u mnie na wolnych obrotach i jak narazie wygląda ze to wtryski i to że asz ma twarde gumy mocowanie silnika
    podpenij może vag i sprawdz wtryski
    A3 SportBack 161PS 370 Nm 2001 CompSport - ex
    Leon FR 170 PS 350 Nm 2010 - ex
    BMW X3 M-pakiet 2006 180 PS 360 Nm KingSoft - ex
    Skoda Yeti 2010 170 PS 380 Nm 4x4 KingSoft Yeti - każdy słyszał nikt nie widział
    ... do zobaczenia w chacie na 200 osób ... R.I.P. WJW

  5. #15
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    witam ja mam podobny problem ruszam spokojnie przy przyspieszaniu wrzuceniu 2-3 przy predkosci 30-50 km/h tepelie mi silnikiem i tak ok 70km/h przestaje byłem w norauto .... powiedzieli mi ze to poduszka pod skrzynia koszt poduszki to niby 300zł plus 100zł wymiana jak myslicie zmienic warsztat i czy ma ktos jakies pomysły co to moze byc zamiast tej poduszki??

  6. #16
    kaiserman's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam u mie chyba tez podzuszka pod filtrem do wymiany jest i to moze ona telepie mi
    Ja żyję
    "Jeżeli problem Można rozwiązać - nie ma się czym martwić. Jeżeli problemu nie można rozwiązać - nie ma się po co martwić"
    ----Profesjonalne pranie tapicerek samochodowych wykładzin dywanów itp.----
    ****Karcher****

  7. #17

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3 120KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam. U mnie występuje taki problem, że jak próbuje ruszyć autem gdy jest zimne to cały silnik się trzęsie, tak że prawie nie da się ruszyć ale jak już się rozgrzeje to jest wszystko w porządku i nie ma najmniejszego szarpania. Na zimnym im więcej gazu dodam przy ruszaniu tym mniejsze to szarpanie a jak ruszam prawie bez gazu to jakby waliło coś o budę (nadwozie). Dwumas raczej nie bo ani w okolicach 2000 obr nic nie drży ani żadnego telepania przy gaszeniu czy coś podobnego. Łapa silnika ta pod filtrem raczej dobra bo sprawdzałem u kumpla w Leonie też z silnikiem ALH i taki sam stan a rusza elegencko. Czy może to powodować ta łapa od skrzyni co jest na dole? Bo dwumas by dawał o sobie znać tylko na zimny? No i teraz pytanie czy ta łapa też może tylko na zimnym powodować takie problemy? Pomocy!!!

  8. #18
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zawieszenie silnika powinno ujawniac sie bez wzgledu na temperature bo jedynie poducha przy rozrzadzie moze w jakims stopniu nagrzac sie a pod skrzynia nie ma jak.
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #19
    maciejk's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Mam takie same problemy jak wy chłopaki telepie silnikiem przy agresywnej zmianie biegów, gaszeniu auta i porannym odpalaniem. no i redukcje itp. I mam do wymiany poduszke pod obudowa filtra powietrza po prawej stronie bo jest rozwulkanizowana totalnie.
    Moje Autka:

    Cherokee 96r. Lift, 4.0 w biegach
    Audi A3 8L 1998r. Pełna Opcja Alcantara etc.

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3 120KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam. Tylko, że u mnie nic nie szarpie przy agresywnej zmianie biegów czy przy wolnym ruszaniu jak już jest ciepły. Po prostu po nocy jak chcę ruszyć to prawie się nie da bez gazu bo tak szarpie i coś wali. A jak była zima i dużo śniegu leżało to prawie to nie przeszkadzało by chyba pomagało że koła miały poślizg podczas ruszania i nic nie szarpało. Przypominam, że to występuje tylko na zimnym silniku i tylko przy ruszaniu. Podpowiem, że mi trochę ciężko pali jak rano chłodno ale jak już mroźno było i świece grzały to odpalał elegancko. Może to mieć jakiś związek? Spotkał się ktoś z tym?

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •