Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Grzanie się tarcz hamulcowych

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Grzanie się tarcz hamulcowych

    Tworzę nowy temat, ponieważ przeglądałem inne i nie uzyskałem odpowiedzi. Po wymianie klocków tył zaczęły się grzać tarcze hamulcowe i do tego piszczą. Na początku odkręciłem prowadnice, wyczyściłem jarzma, bez regeneracji zacisku. Potem to nic nie dało, więc zregenerowałem cały zacisk - pomogło. Tarcze się nie grzeją. Postanowiłem jednak, że jeszcze raz wyjmę klocki hamulcowe i przesmaruję miejsca styku smarem wyciszającym żeby być na 100% pewien, że wszystko jest tak jak powinno być, i że hamulce zahamują w każdym momencie. Po nasmarowaniu miejsc styku i wkręceniu tłoczka tarcze znowu są gorące jak były. Wkręciłem tłoczek bez smarowania, ponieważ dzień wcześniej rozbierałem cały zacisk włącznie z tłoczkiem i nasmarowałem. Czy to, że nie nasmarowałem tłoczka przy wkręcaniu mogło spowodować grzanie się tarczy hamulcowej? Problem tylko w tym kole mi został. Może jeszcze wspomnę, że cylinderek zacisku hamulcowego był trochę porysowany w tym kole, i w drugim. Z tym, że w drugim wymieniłem, wyczyściłem, nasmarowałem i jest wszystko ok. Układ odpowietrzony. Ręczny odbija bez problemu, więc odrzucam tą opcję.

    Reasumując, po regeneracji zacisku tarcza nie grzała się. Po ponownym odkręceniu prowadnic, nasmarowaniu miejsca styku klocków i wkręceniu tłoczka bez smarowania go problem grzania się tarczy ponownie się pojawił.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 18-05-22 o 15:54

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    a ten tłoczek nowy masz? nie było gdzieś jakiejś rdzy na nim?
    no i czym to nasmarowałeś?
    co rozbierałeś i czyściłeś? ten mechanizm od ręcznego w zacisku, ten w tłoczku, oba?

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Nowy tłoczek, nowe uszczelki. Ręcznego nie ruszałem, bo odbija bez problemu. Na nowym tłoczku nie były rdzy, przesmarowany smarem do tłoczków hamulcowych. Podejrzewam, że wkręcenie go na sucho podczas ponownego montażu klocków hamulcowych to sprawiło. No ale dlaczego? Gumki nowe, nie uszkodziłem. Prowadnice nie zardzewiałe, przesmarowane.

  4. #4
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    gumkę na mechanizmem ręcznego(blaszkami) zmieniłeś?

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    a w tłoczku ten mechanizm przeczysciłeś i przesmarowałeś kropką smaru jak go przekładałeś?
    i oczywiście użyłeś smar który może mieć kontakt z płynem hamulcowym?

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MrKovski Pokaż post
    a w tłoczku ten mechanizm przeczysciłeś i przesmarowałeś kropką smaru jak go przekładałeś?
    i oczywiście użyłeś smar który może mieć kontakt z płynem hamulcowym?
    Tak, wszystko nasmarowałem

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    gumkę na mechanizmem ręcznego(blaszkami) zmieniłeś?
    Tego nie ruszałem, ponieważ mechanizm ręcznego działa jak należy. Linka się cofa, sprawdzałem pod samochodem. Po jednej i drugiej stronie ręczny odbija, działa prawidłowo.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Napiszę jeszcze raz. Hamulec trzymał koło, więc rozebrałem cały zacisk i go zregenerowałem wymieniając uszczelnienia i tłoczek. Mechanizmu ręcznego nie ruszałem, ponieważ hamulec ręczny działa jak należy. To znaczy odbija, i nie trzyma, bo sprawdzałem pod samochodem. Po złożeniu wszystko było jak należy, tarcza hamulcowa się nie grzała. Stwierdziłem, że nasmaruję miejsca styku klocków hamulcowych w jarzmie. Więc wyjąłem klocki, nasmarowałem miejsca stykania się klocków i wkręciłem tłoczek na sucho, ponieważ dzień wcześniej dokonałem regeneracji całego zacisku. Tarcza znowu się grzeje.

    Samochód można przepchnąć bez problemu, tylko podczas toczenia słychać tarcie metalu, niezależnie od prędkości. Po rozgrzaniu się hamulców oprócz grzania się tarczy hamulcowej, hamulec też piszczy podczas hamowania, po przejechaniu 20km.

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    no to widocznie gdzieś dałeś ciała i jeszcze raz od nowa trzeba
    a że ręczny teoretycznie wraca, to jeszcze nic nie dowodzi
    ja w zeszłym tygodniu wyciągnąłem mój zacisk, bo też sie grzał, też ręczny mi odchodził do końca, ale jak na ściągniętym zacisku zaciągnąłem 4 razy to tłoczek wylazł cały, bo nie wracał wogóle

    podobno też taki efekt może być, jak dostanie sie syf do dziurki odpowietrzającej tłoczek(mała dziureczka w podtoczeniu na uszczelke przeciwpyłową, tak mi kolega co kiedyś na warsztacie robił mówił
    generalnie ja bym rozbierał jeszcze raz całość i od nowa, do środka ATE Bremszylinder, albo coś takiego i jazda

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Ręce mi odpadają. Dziś zdemontowałem prowadniczki, wyjąłem klocki, nasmarowalem tłoczek, oczyściłem miejsca styku ponownie. Klocki były szkliste, więc je zeszlifowalem. Po przejechaniu 2km w mieście tarcza wciąż gorąca. Pojechałem na stację diagnostyczną żeby komputer potwierdził czy jest opór podczas toczenia. Komputer nic nie wykazał, diagnosta powiedział, że nie ma oporów toczenia. Mimo wszystko jedna tarcza o wiele bardziej gorąca od drugiej. Chyba po prostu wymienię zacisk.

  9. #9
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    1 - wkręć tłoczek jeszcze raz
    2 - po złożeniu sprawdzi czy tarcza obraca się bez żadnych oporów
    3 - sprawdzi pierwszy hamulec ręczny, zaciągnij kilka razy aż zacznie hamować po spuszczeniu ręcznego tarcza powinna dać się obrócić swobodnie jak się obraca to ręczny w porządku. Jeżeli obraca się z oporem do wymiany mechanizm ręcznego lub cały zacisk.
    4 - sprawdzi hamulec nożny naciśnij kilka razy i tak samo tarcza powinna dać się obrócić rękom - wszystko w porządku, jeżeli się blokuje zile wyczyszczone rowki na gumki uszczelniające lub uszkodzony przewód elastyczny w środku puszcza płyn w jedną stronę a z powrotem blokuje
    5 - Najlepiej sprawdzać jest z nałożonym kołem na lewarku (koło po zwolnieniu/puszczeniu hamulca powinno zrobić parę obrotów) porównaj opory toczenia z drugim kołem

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Rozwiązałem problem. Zdemontowałem jeszcze raz prowadnice, wyjąłem klocki, oczyściłem jarzma, wymieniłem na nowe gumki prowadniczek, nasmarowałem tłoczek i go wkręciłem, po czym znowu wykręciłem, znowu nasmarowałem. Rozruszałem go po prostu. Jest delikatnie tarcza cieplejsza w porównaniu do drugiej, ale nie przegrzewa się. Widocznie błędem było wkręcenie tłoczka na sucho, mimo, że dzień wcześniej regenerowałem cały zacisk. Oczywiście koło nie trzyma, i zacisk nie piszczy, jest wszystko git.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •