Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Nie gaśnie po wyłączeniu ze stacyjki

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    16 razy

    Unhappy Nie gaśnie po wyłączeniu ze stacyjki

    Witam Kolegów,

    Audi A3 8P 1.6 BSE 2010r.

    Proszę o pomoc, i jakieś pomysły w bardzo nie typowej usterce...

    Opiszę co i jak :
    - Byłem dzisiaj na myjni, wróciłem do domu, zaparkowałem pod wiatą, zaciągnąłem ręczny, i niechcący puściłem sprzęgło na wbitej jedynce. Silnik oczywiście zgasł.

    Po tym, nie mogłem go odpalić, rozrusznik kręcił, ale silnik nie odpalał.

    Odpiąłem na chwilę akumulator, podpiąłem.. i ku mojemu zdziwieniu silnik normalnie odpalił.

    Zacząłem go testować... zapalać i gasić i zauważyłem że czasami niechętnie gaśnie po wyłączeniu ze stacyjki.

    Pojechałem się przejechać, silnik normalnie pracował, wróciłem do domu... i nie mogłem go zgasić

    Po wyłączeniu ze stacyjki i wyjęciu kluczyka...zero reakcji, silnik pracuje

    Pomyślałem sobie, że odłączę akumulator to zgaśnie.. ku mojego zdziwieniu po odłączeniu + i - silnik dalej pracował.

    Udało mi się go dopiero zgasić, przez zduszenie na 5-biegu

    Panowie proszę powiedźcie.. co mogło się stać, nigdy nie miałem jeszcze takiej sytuacji

  2. #2
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Wyłączaj silnik w takim przypadku wyciągając przekaźnik w skrzynce bezpieczników w komorze silnika.



    Prawdopodobnie masz wilgoć w skrzynce bezpieczników. Gdy dostanie się wilgoć w wewnętrznym połączeniu szynowym w tej skrzynce, to niewiele potrzeba żeby wilgoć przewodziła ze stałego zasilania styku 30, które głównie ta skrzynka ma. Potem przewodzi przez diodę w przekaźniku, żeby potem podtrzymywać jakieś szczątkowe napięcie na cewce podtrzymując tym samym styki robocze przekaźnika zasilania sterownika silnika.



    Pomyślałem sobie, że odłączę akumulator to zgaśnie.. ku mojego zdziwieniu po odłączeniu + i - silnik dalej pracował.
    Alternator kręci imprezę dalej
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  3. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    lhs_1992 (21-05-22)

  4. #3

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Dziękuje za odpowiedź, jutro zajrzę do skrzynki bezpieczników pod maską.

    Z tego co pamiętam, to po podłączeniu akumulatora - jeszcze na samym początku, jak zmagałem się tylko z brakiem rozruchu, to pod maską coś pstrykało, tak jakby przekaźnik, i dochodził głos.. coś podobnego tak jakby przepustnica się adaptowała.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam z rana

    BuX2 zajrzałem dzisiaj do przekaźników pod maską, i wyglądają na normalne, co prawda nie sprawdzałem ich działania, ale w środku puszki czystko i sucho.

    Podłączyłem akumulator, auto normalnie zapala i gaśnie.

    Jedyne co mnie jeszcze zastanawia, to takie zjawisko : akumulator podłączony, auto stoi zamknięte z pilota, i czasami, stojąc obok auta słychać pracę jakiegoś przekaźnika spod maski i szum.. tak jakby pompa pompowała paliwo, albo przepustnica się adaptowała. Podejrzewam, że problem sam się nie rozwiązał ?

  5. #4
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Jak słychać pracę przekaźnika, to właśnie jakby sam się załączał przekaźnik od zasilania sterownika silnika.
    Drugi przekaźnik jest od pompy wtórnego powietrza, ale do jego wysterowania już jest potrzebny sygnał do włączenia przez sterownik silnika.

    Co do puszki bezpieczników, to czy nie ma w niej wilgoci, to trzeba by wyciągnąć skrzynkę i ją rozebrać. Wizualnie po zdjęciu dekla może się wydawać, że jak najbardziej wszystko jest suche.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  6. #5

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Więc tak... dzisiaj rano, akumulator był wyczerpany do zera.

    Podjechałem do elektromechanika, i powiedział...że jest to nietuzinkowa usterka XD

    Po włożeniu przekaźnika którym gaszę silnik... widać że sterownik jest cały czas zasilany, po wyjęciu kluczyków ze stacyjki, mogę przeglądać interfejsem diagnostycznym sterownik silnika...

    Mechanik dodał, że sterownik jest w podszybiu, jest sterowany masą, i być może podlało go na myjni.

  7. #6
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Może być zasilany z zacisku 15 (zapłon) nawet jak się wyciągnie ten przekaźnik (można dla uproszczenia powiedzieć, że on jest do układu zapłonowego i dlatego silnik gaśnie po jego wyjęciu) i kluczyk a wilgoć w skrzynce nadal przewodzi.
    Możesz to łatwo również sprawdzić sprawdzając czy po wyciągnięciu kluczyka na bezpieczniku nr 2 we wnętrzu będzie nadal napięcie. Bezpiecznik nr 2 jak i cały ten rządek zasilany jest z zacisku 15.

    Mechanik dodał, że sterownik jest w podszybiu, jest sterowany masą, i być może podlało go na myjni.
    Nie rozumiem co miał na myśli. Masa to jest podłączona do sterownika na stałe. Jedyne potencjały, które do niego dochodzą po załączeniu zapłonu to ten zacisk 15 przez w/w bezpiecznik nr 2 i zasilanie przez też w/w przekaźnik.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  8. #7

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Mowa o bezpieczniku numer 2, tym na boku deski rozdzielczej przy drzwiach kierowcy ?

    Jest jakaś instrukcja..jak zdemontować tą skrzynkę przekaźników spod maski ? Nie chciałbym narobić szkód

  9. #8
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Mowa o bezpieczniku numer 2, tym na boku deski rozdzielczej przy drzwiach kierowcy ?
    Tak. Napięcie tam powinno być tylko na zapłonie, gdy sterownik centralnej elektroniki załączy przekaźnik wewnątrz samochodu dla zacisku 15.

    Jest jakaś instrukcja..jak zdemontować tą skrzynkę przekaźników spod maski ? Nie chciałbym narobić szkód
    Odkręcasz połączenie do akumulatora. Potem pzewody z przodu skrzynki na połączeniach gwintowych. Żeby skrzynkę zdjęć, trzeba odkręcić środkową największą na skrzynce śrubę torx i stopniowo unosić skrzynkę. Gdy skrzynka jest już wyjęta, to żeby ją otworzyć trzeba poodkręcać małe śrubki torx na skrzynce.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  10. #9

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Witam Ponownie...

    Nie dane mi było sprawdzić napięcia na bezpieczniku nr.2, ponieważ na drugi dzień usterka ustąpiła.

    W sterowniku silnika są takie błędy, mooże to one powodowały problem ? Skoro wszystko jest na magistrali CAN ?
    Podczas jazdy zapala się i gaśnie, ikonka ESP na zegarach.

    Grupa 19- Can-Gateway :

    1. 01314 - Sterownik silnika
    004 - Brak sygnału / Brak komunikacji - Sporadyczny

    2. 00778 - Czujnik koła skrętu kierownicy (G85)
    004 - Brak sygnału / Brak komunikacji - Sporadyczny

    3. 01321 - Sterownik poduszek powietrznych Airbag (J234)
    004 - Brak sygnału / Brak komunikacji - Sporadyczny

    4. 01309 - Sterownik wspomagania układu kierownicy (J500)
    004 - Brak sygnału / Brak komunikacji - Sporadyczny

    Grupa- 69- Przyczepa :

    1. 00576 - Zacisk 15
    008 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny

  11. #10
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Raczej sugerują to o czym piszę od początku. Magistrala CAN napędu działa tylko podczas zapłonu a masz anomalię z zapłonem.
    Możesz jeszcze sprawdzić po sprawdzeniu skrzynki czy przekaźnik od zacisku zapłonu nie skleja styków.

    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •