Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 13 z 13

Temat: Audi smartphone

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Niestety kodowanie nic nie pomogło. Czy problemem może być nie podłączony ekran w przewodzie? Nie mam też pewności czy podłączam odpowiedni pin z jednostki sterującej do odpowiedniego pinu w usb hub. Nie mogę się doszukać odpowiednich schematów.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W końcu, udało się, sukces. Wszystko śmiga elegancko.

    Hidden Content

    Zacznę od początku.
    Jakiś czas temu kupiłem swoją A3 8V rok 2017 czyli po lifcie. Ma oryginalną nawigację i za pomocą kilku poradników z internetu zaktualizowałem sobie mapy do najnowszych, niby fajnie ale i kogoś widziałem właśnie android auto i pomyślałem, że to jest to. Poszperałem w necie i po sprawdzeniu w samochodzie niestety okazało się, że w podłokietniku mam usb, które służy tylko do ładowania. Na szczęście jednostka sterująca, która jest zainstalowana w aucie to MIB2 HIGH firmy HARMAN. Oznacza to że interfejs jest wbudowany w tą jednostkę i wystarczy się tylko podpiąć w odpowiednie gniazdo. Taa... wystarczy... mhm. Niestety, żeby zrobić na oryginał z tego co widziałem na aukcji to około 600zł potrzeba (moduł usb plus wiązka). Drogo... wiem, że można taniej. Okazało się, że faktycznie można. W niektórych autach grupy Vag, również w Audi było montowane usb hub o numerze części 5G0035953D. Kosztowało jakieś 80zł razem z przesyłką. Posiada dwa wyjścia usb z pełną komunikacją android auto itd. oraz możliwość podpięcia dodatkowych akcesoriów np. w tunelu środkowym z tyłu na tylną kanapę mam gniazdo zapalniczki, a można tam mieć dodatkowe dwa gniazda usb tylko do ładowania 8V0819203B. Oczywiście wcześniej trzeba odblokować tą funkcje. Można to zrobić za pomocą tak zwanego zielonego menu. Na YouTube są filmy jak to zrobić.
    Następnie po długich walkach, ze 2 albo 3 tygodnie szukania informacji na temat schematów jak to podłączyć... udało się.
    Wszystko działa, muszę teraz poukładać kable i porządnie to wszystko zrobić. Jak zobaczycie na jednym z zdjęć będzie to połączone po druciarsku w celach testowych tylko i wyłącznie.
    Aaa bym zapomniał, usb muszą być zakodowane w module 5F, byte 19: bit 6 nie może być zaznaczony, a bit 7 musi być zaznaczony. W tym przypadku usb jest odblokowane na Można to powiedzieć pełen potencjał, może to być jeszcze inaczej zakodowane, ale tak jest najlepiej z tego co wiem. Trzeba jeszcze przeprowadzić adaptacje i uaktywnić dwa porty usb. Można to w prosty sposób zrobić za pomocą zielonego menu.

    Tak tylko w ramach testu

    Hidden Content

    Kodowanie w VCDS

    Hidden Content

    Schematy, które zrobiłem. Mam nadzieję, że czytelne.

    Hidden Content

    Hidden Content

    Hidden Content

    W razie pytań służę pomocą.
    Pozdrawiam.

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CPTA (140 KM)

    Domyślny

    Witam czy jestes w stanie pomoc w zamontowaniu car play mam gniazdo z charge w podlokietniku. Chciałbym aktywowac audi smartphone interface

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •