Strona 34 z 35 PierwszyPierwszy ... 2432333435 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 331 do 340 z 345

Temat: Kodowanie kluczyka

  1. #331
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marsell Pokaż post
    Próbowałem proponowanych sposobów i niestety nic...

    Próbowałem też tych sposobów:

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...+pilota&page=2

    Próbowałem tez za pomocą VAG'a ale po przejśćiu w 35 (centr.locks) później w 10 adaptive opcje 01 i 21 nie działają.

    Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie padł mi sterownik ale czy nie miałbym wtedy jakiegoś błędu? Mam tylko takie błędy;

    VAG-COM Version: Release 409.1-S


    Chassis Type: 8L - Audi A3/S3
    Scan: 01,02,03,08,15,17,22,35,37,45,54,55,56

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 01: Engine
    Controller: 038 906 012 BB
    Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 2809
    Coding: 00002
    Shop #: WSC 06435
    1 Fault Found:
    18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster
    P1654 - 35-10 - - - Intermittent
    Readiness: N/A

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 03: ABS Brakes
    Controller: 1J0 907 379 Q
    Component: ABS/EDS 20 IE CAN 0001
    Coding: 13304
    Shop #: WSC 06435
    No fault code found.

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 08: Auto HVAC
    Controller: 8L0 820 043 M
    Component: A3 KLIMAVOLLAUTOMAT_D77
    Coding: 03143
    Shop #: WSC 06435
    No Faults Found
    or DTCs not supported by controller
    or a communication error ocurred

    -------------------------------------------------------------------------------
    Skipping Address 15-Airbags

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 17: Instruments
    Controller: 8L0 920 900
    Component: AB-KOMBIINSTR. VDO D11
    Coding: 00040
    Shop #: WSC 00000
    ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ AUZ7Z0Y1358087
    2 Faults Found:
    00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
    30-00 - Open or Short to B+
    00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
    29-10 - Short to Ground - Intermittent

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 35: Centr. Locks
    Controller: 8L0 862 257 K
    Component: ZV-Pumpe, Funk D11
    Coding: 12864
    Shop #: WSC 06435
    No fault code found.

    End --------------------------------------------------------------------------------------------------

    Błędy które są dotyczą uszkodzonego czujnika poziomu oleju, tzn. mam nadzieję bo za jakiś czas planuję jego wymianę
    To samo mam, dodam że też*pompka K, pilot na 100% pompka widzi, bo po naciskaniu przyciskow zmieniaja sie wartosci w blokach pomiarowych. Niestety w procedurze z 2 kluczykami po zamknieciu drzwi i naciskaniu unlock nie mam zadnej reakcji kierunkowskazami.
    Czy przyczyną*może być wymiana komputera silnika z wyprogramowanym immo ?
    Czy podmiana na stary sterownik na czas programowania pilota wystarczy ?

    EDIT:
    Przyczyna chyba gdzie indziej, oryginalny pilot ktory dziala normalnie, po zamknieciu zamka przy wlaczonym zaplonie tez nie dziala. Dopiero gdy zaplon jest wylaczony.
    Wyczytalem tez, ze przyczyna moze byc sam zamek w drzwiach, wiecie moze co tam nie kontaktuje i czy go trzeba wymeinic, czy da sie naprawic ?
    Ostatnio edytowany przez redwater - 05-01-17 o 20:50

  2. #332
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tam w zamku drzwi jest taki mikrostyk. Musisz zdjąć boczek drzwi żeby się do niego dostać. Ale najpierw spróbuj czymś go spsikać np. WD-40. Najlepiej aby go sprawdzić ustaw lampkę wewnętrznego oświetlenia na automat tak żeby zapalała się po otwarciu drzwi i po kolei sprawdzaj wszystkie drzwi czy lampka gaśnie i zapala się po otwarciu i zamknięciu drzwi.
    Jeśli np. nie gaśnie po około 30 sek. tzn.że styk w drzwiach nie działa poprawnie albo sygn. nie dochodzi do pompki centralnego zamka (tu głównie chodzi o drzwi pasażera i kierowcy).

    Ja w Audi a6 C5 99r kodowałem tak, że jeden kluczyk był w stacyjce na ON a drugi ten dokodowywany w drzwiach na OFF cały czas czyli na godzinie 3 i wtedy naciskałem Unlock na kluczyku i mrygały światła.

  3. #333
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Po stronie kierowcy lampka w podsufitce gasnie po zamknieciu drzwi, przy zapalonych swiatlach po otwarciu wlacza sie brzeczyk, po przekreceniu kluczyka w zamku w prawo i lewo zmieniaja sie wartosci w blokach pomiarowych zaleznie w ktora strone przekrecamy, czyli w tych drzwiach od tej strony jest wszystko OK. Musze sprawdzic te drugie, ale dzis juz -14 i ciemno sie robi a auto na zewnatrz. Jutro sprawdze.

    EDIT: Nie wytrzymalem i sprawdzilem dzis. Niestety zamki i czujniki w obu drzwiach sa dobre, tak samo maska, tez dzialaja czujniki, a strownik pompki wyglada na zablokowany na jakikolwiek zapis/dokodowanie nowych kluczykow. Trudno, przynajmniej tyle dobrze, ze udalo sie dokodowac druga pastylke od immo i jest zapasowy kluczyk. Co do pilotow , to skonczyly mi sie pomysly.

    PS. czy po otwarciu klapy bagaznika wewnetrzna lampka na podsufitce tez powinna sie zapalic ? bo u mnie tylko swiatlo w bagazniku sie pali ?

    EDIT 2: zastanawia mnie jeszcze jedno, czemu u niektorych da sie wejsc w adaptacje na kanalach 01 i 21, a u niektorych nie ? Kwestia oprogramowania, czy trzeba wprowadzic pin, ktory u mnie nie pasuje z pinem od licznika ?
    Ostatnio edytowany przez redwater - 07-01-17 o 18:06

  4. #334
    kaczpaw's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łubnica
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam, zakupiłem kluczyk bez pilota, w celu dorobienia. Dodatkowo mam pusty chip immobilisera, który będę musiał zakodować.
    Jakie kabelki potrzebuje by to zrobić? Jakie programy?
    Najpierw muszę odczytać PIN? Jakim kablem odczytać go i gdzie go podłączyć?
    Jakim kabelkiem zakoduje kluczyk?

  5. #335

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny S3 8l problem z centralnym i pilotem

    Witam, mam problem z zakodowaniem pilota w S3 8L. Otóż sprzedający przekazał mi auto ze zwykłym kluczykiem bez pilota i musiałem otwierać samochód kluczykiem poprzez zamek w drzwiach, wczoraj jednak dosłał mi scyzoryk i mam problem z zakodowaniem go tzn. scyzorykiem normalnie mogę otwierać auto, odpalać itp. ale nie działa otwieranie i zamykanie z przycisków na scyzoryku. Próbowałem z kodowaniem poprzez zamek w drzwiach, zapłon i nic, dalej nie reaguje na otwieranie/zamykanie. Dziwi mnie tylko to, że jak otwieram auto z kluczyka to otwierają się tylko drzwi kierowcy, myślałem, że pompka jest uszkodzona, ale jak klikam guzik na drzwiach (otwieranie/zamykanie) to wszystko działa i otwierają/zamykają się drzwi pasażera, wlew paliwa i klapa bagażnika reszta drzwi nie otwiera się nawet gdy przekręce drugi raz kluczyk w ciągu 5 sekund. Próbowałem kodować przez VCDS, wykasowałem wszystkie klucze w kanale 00 ale niestety reszta kanałów o których czytałem, że tam powinno się kodować jest niedostępna. W blokach pomiarowych jak klikam na przyciski na pilocie, w jakimś bloku wartość zmienia się odpowiednio przy przycisku otwarcia np. z 0000 na 1000 przez czas przekazywania sygnału a przy zamykaniu np. z 0000 na 0100 czyli pilot raczej przekazuje sygnał, baterie w pilocie nowe. Ktoś coś? + nie działa opcja otwierania/zamykania szyb i szyberdachu z kluczyka chociaż wszystko jest zakodowane w VCDSie i teoretycznie powinno działać. Bezpieczniki ok. Błędów brak.

  6. #336
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A od strony pasażera jak otwierasz kluczykiem w zamku to też otwierają się tylko jedne drzwi?

  7. #337

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    renegat207 - nie mam zamka w drzwiach pasażera

  8. #338

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3 2003r 3D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć,

    Posiadam dwa klucze działające klucze:
    zwykły z immo
    plastkiowy czarny z immo

    Chciałbym się spytać o potrzebne kluczyki podczas procedury kodowania.
    1. Czy do procedury odczytania pinu jest potrzebny klucz z działającym immo, czy sam grot? Jeden czy dwa?
    2. Czy do procedury zakodowania kolejnego klucza jest potrzebny klucz z działającym immo, czy sam grot? Jeden czy dwa?
    3. Boje się że zgubie jeden kluczy i nie będę mógł dorobić kolejnego. Czy wystarczy jeden klucz z immo do drobienia kolejnych?

    Dzięki za odp.

  9. #339
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Trochę nie tak pytasz Do zakodowania kluczyka potrzebny Ci jest PIN z licznika i jeden kluczyk by przekręcić stacyjkę na ON. Kluczyk z działającym immo można by zastosować do tzw. skopiowania kluczyka ale tego się nie stosuje bo prościej jest wykasować stare kluczyki w liczniku i zakodować od nowa tzw. pestki ID 48 podając PIN.

  10. #340

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3 2003r 3D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hmm,

    Czyli wystarczy sam jeden klucz BEZ IMMO aby
    a) odczytać PIN za pomocą interfejsu?
    b) zakodować nowy immo za pomocą PIN?

    Niestety procedura kodowania nie mówi czy klucz musi mieć immo.

Strona 34 z 35 PierwszyPierwszy ... 2432333435 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •