Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Wysoka temperatura płynu chłodzącego

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Post Wysoka temperatura płynu chłodzącego

    Witam

    Mam kłopot - chodzi o wysoką temp. płynu chłodzącego (gotuje się) temp. powyżej 105 stopni C nowy płyn - wiatraki się nie załączają (sprawdzone na vcds że działają test), dodatkowo wiatraki startują przy włączonej klimatyzacji/ogrzewaniu - temp. spada wtedy do 80 kliku stopni C. Jedyny błąd vcds jaki był to 15446 - Zawór (N82) 4H0121671D (sprawdzony na vcds test), który został wymieniony na nowy oraz dla pewności czujnik temp. wody szary 06A919501A tez wymieniony na nowy (brak zaśniedziałych styków/przewodów na obu czujnikach/zaworach) Auto pali od strzała, temp. 90 stopni łapie po ok. 4-5 min (garaż) ale wiatraki nie włączają się.
    "Macałem" węże i ten wchodzący od góry (str. prawa stojąc przed maską) do chłodnicy wody jest letni - gdy pozostałe węże są bardzo gorące przy ponad 100*C

    *Pacjent to S3 8V 300HP przed fl (jak w moim profilu) - załączam zdjęcie z vcds ze STARTU i po ROZGRZANIU - auto stało ok. 2 lata (zmieniłem filtry, olej, płyn chłodzący, akumulator) - nigdzie nim nie jeżdżę, brak innych błędów na komputerze i na zegarach.

    (moje podejrzenia - termostat z pompą wody?) Proszę o jakieś info w tej sprawie - może ktoś miał podobny problem i będzie mógł mi poradzić co robić dalej ponieważ nie znalazłem żadnej pomocnej informacji po "szukajce" - dzięki.

    Hidden Content
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 07-11-22 o 14:59

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •