Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Czujnik spalania stukowego w 1.8T-wymiana

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Czujnik spalania stukowego w 1.8T-wymiana

    Rzeczy potrzebne do wymiany:
    Audi A3 8L z silnikiem 1.8T (w moim wypadku APP),
    2 nowe czujniki
    klucz dynamomometryczny (20nm)
    grzechotki 1/2, 1/4 cala, + masa przedłużejz bitami imbusowymi 5,6 i nasadkami 10, 13 (ja mam zestaw z honitona 2**el jakiś stary, tam wszystko było)
    ewentualnie jakiś śrubokręt, żeby odczepić wtyczke

    na początek 2 nakrętki i 2 śruby M6 zaznaczone na zdjęciu

    ja odczepiłem sobie te 2 węże, bo można sobie je wyrwać podczas pracy

    trzeba tam odczepić obudowe bagneta, a po odchyleniu tego blaszaka czarnego tam z dołu jest jeszcze jedna nakrętka, której warto się pozbyć, żeby można było odchylić jeszcze dalej

    teraz te 2 śruby odkręcone bitem do grzechotki i toną przedłużek, z czego jedna musi być giętka

    tak to wyglądało u mnie i trzeba to wsadzić między kolektorem, troche to widać na zdjęciu wyżej

    teraz zanim wyciągniemy ten uchwyt, z prawej strony jest tasiemka, co widać na 2 zdjęciu, trzeba ją tam odbezpieczyć z tej strony co strzałki na drugim zdjęciu

    no i teraz już mamy kontakt wzrokowy z obydwoma stukowcami

    teraz już zostaje odkręcić je nasadką nr 13 (ja użyłem grzechotki 1/2 cala z długą przedłużką i nasadką), prawdopodobnie nie jest złym pomysłem troche jakimś papierem ściernym przed montażem nowych stukowców przelecieć powierzchnie, ja to w sumie robiłem pół roku temu, więc tym razem tylko papierem 800 leciutko przeleciałem i później odtłuściłem to, no i dokręcenie dynamometrycznym nowych stukowych z siłą 20nm.

    Być może dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na długość przewodów, bo przy czujniku na cylindrach 1-2 ten który kupiłem (Długość przewodu [mm]: 185 ) był delikatnie przykrótki, przez co w uchwyt na wtyczki wszedł mi później tak:

    <--pierwszy z lewej

    poskręcanie całośći mniej więcej w odwrotnej kolejności

    ja robiąc to drugi raz, zrobiłem całość w ok 1.5 godziny, ale ja generalnie robie dość wolno takie rzeczy

    jeśli gdzieś jakąś głupote popełniłem, to piszcie, może komuś przyda się na przyszłość, bo choć nie jest to jakieś bardzo trudne, to wiem, że niektórym (mi na przykład ) zdjęcia dodają odwagi do wykonywania prac

    pozdrawiam!







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=3dd51...9f97a098ebcdbe
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 26-01-23 o 08:15

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •