Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Falowanie obrotów po przegazowaniu.

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Falowanie obrotów po przegazowaniu.

    Witam.

    Ostatnio wymieniałem czujnik ciśnienia wspomagania kierownicy. Mechanik przy okazji przeczyścił mi silnik z oleju. Dość obficie solidnie spryskał silnik preparatem do czyszczenia i kostkę oraz czujnik. Gdy zacząłem jechać silnik podczas postoju falował na obrotach w okolicach 1500-2000 obr/min. Na następny dzień gdy jechałem falował on tylko na obrotach po przegazowaniu. Wydawało mi się, że mogła zrobić się nieszczelność na kolektorze, jednak wydaje mi się, że obroty potem by wróciły do normy. Jednak w moim przypadku one latają w zakresie 1500-2000obr/min i wydaje się, że nigdy nie przestaną. Pomaga dopiero wyłączenie silnika. Gdzie szukać przyczyny?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KapitanSTS Pokaż post
    Witam.

    Ostatnio wymieniałem czujnik ciśnienia wspomagania kierownicy. Mechanik przy okazji przeczyścił mi silnik z oleju. Dość obficie solidnie spryskał silnik preparatem do czyszczenia i kostkę oraz czujnik. Gdy zacząłem jechać silnik podczas postoju falował na obrotach w okolicach 1500-2000 obr/min. Na następny dzień gdy jechałem falował on tylko na obrotach po przegazowaniu. Wydawało mi się, że mogła zrobić się nieszczelność na kolektorze, jednak wydaje mi się, że obroty potem by wróciły do normy. Jednak w moim przypadku one latają w zakresie 1500-2000obr/min i wydaje się, że nigdy nie przestaną. Pomaga dopiero wyłączenie silnika. Gdzie szukać przyczyny?
    Okazuje się że po odłączeniu czujnika wspomagania obroty ustają. Tak jakby ktoś kiedyś miał problem. Jak będę wiedział czy to czujnik czy instalacja to dam znać.

    EDIT: Winny był czujnik wspomagania.
    Ostatnio edytowany przez KapitanSTS - 06-05-23 o 10:00

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •