Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 28

Temat: Normy emisji spalin Euro

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Question Normy emisji spalin Euro

    Witam.

    Mam pytanie o Audi A3 8P z 2003 roku, napędzanego benzynowym silnikiem 1.6. Zastanawiam się, jaka jest norma spalania Euro w tym pojeździe?

    Zgodnie z moimi źródłami, ten model Audi (8P) z 2003 roku powinien być zgodny z normą Euro 4. Jednakże w historii mojego pojazdu widnieje norma Euro 3.

    Czy ktoś z Was ma doświadczenie w zmianie normy Euro w wydziale komunikacji? Jakie dokumenty będą mi potrzebne do dokonania tej zmiany?

    Z tego co czytałem szykują się wysokie podatki w 2024 roku dla samochodów z niską normą spalania Euro, dlatego szukam informacji przed czasem


    Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-11-23 o 20:07

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Znalazłem takie informacje:

    Mówiąc wprost - w razie pomyłki nie obejdzie się bez wizyty w wydziale komunikacji.*Niestety, by skorygować błędnie przypisaną normę musimy dysponować potwierdzającymi to dokumentami. W tym przypadku chodzi o:
    świadectwa zgodności WE,dopuszczenia jednostkowe pojazdu, decyzje o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu,świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu.*

    Zmiana wpisu o Euro? Trzeba napisać do importera


    Zdecydowana większość właścicieli samochodów w Polsce nie dysponuje żadnym z tych dokumentów. By je uzyskać należałoby się skontaktować z*przedstawicielami producenta. Salon, albo importer, powinien wydać nam wtórniki odpowiednich dokumentów.*Otwartym pozostaje jednak pytanie o koszty. Importerzy nie mają obowiązku wydawania takiego dokumentu, może się okazać, że za wydanie duplikatu świadectwa homologacji będą pobierać opłaty.

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Azot Pokaż post
    ten model Audi (8P) z 2003 roku
    każde, nawet najstarsze 8p z maja 2003 > to już rocznik modelowy 2004, to istotne, jaki masz kod silnika ? bo 8p to bgu bse bsf, a na pewno nie aeh jak masz w awatarze..
    każdy VAG ma po rozkodowaniu VIN podaną normę emisji spalin, a te mogą się różnić nawet 2 razy w ciągu roku z tym samym silnikiem, rynkiem przeznaczenia itd itp


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Azot Pokaż post
    Jednakże w historii mojego pojazdu widnieje norma Euro 3.
    tylko jaka to historia ? jeśli sprawdzałeś w CEPIK, to jest dramat, błąd na błędzie, wrzucili wszystko do jednego wora..
    niżej napisze o co mi też chodzi, bo pelen wkurw z tym, Motodoradca ma poruszyć temat,... doświadczenia ze zmianami nikt nie ma, bo to dopiero teraz się zacznie..

    Dlaczego? mieszkam koło Krakowa, który jest pierwszy do odstrzału,

    1. auto żony, wrzesień 2009, diesel, wg Cepik euro4, ale juz w zeszłym roku jak tylko zaczęli o tym mówić, to napisałem do BMW Polska, oni mi maila że auto jest z września, więc ma już normę Euro 5, na potwierdzenie przyszedł mi certyfikat z całym wyposażeniem z hologramami, z BMW Z Niemiec.
    - teraz to ja będę musiał udowadniać pani Krysi w wydziale komunikacji że to auto ma jednak EU5, bo system wrzucił cały rocznik do jednego wora..

    2. moje auto, benzyna 2010 VAG, silnik TSI CCZ, po VIN Euro 5, kod wyposażenia 7MG.
    a w cepiku, a to ci niespodzianka, norma Euro 4

    Problem w tym że zapewne nikt nic nie wie, jak mają to prostować i co robić... pani Krysia z Marysią też..
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    każde, nawet najstarsze 8p z maja 2003 > to już rocznik modelowy 2004
    Mam rocznik modelowy 2004


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    jaki masz kod silnika ?
    BGU



    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    tylko jaka to historia ? jeśli sprawdzałeś w CEPIK, to jest dramat, błąd na błędzie, wrzucili wszystko do jednego wora..
    Tylko tam patrzyłem



    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    Motodoradca ma poruszyć temat,... doświadczenia ze zmianami nikt nie ma, bo to dopiero teraz się zacznie..
    Dzieki za info

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    podaj VIN swojego auta, może być na pw, chyba że masz rozkodowany, to w kodach 7M, 7xx jest norma euro...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Napisałem maila do Audi w sprawie tego gdzie mam się zgłosić po świadectwo homologacji zawierające normę emisji spalin Euro.

    Otrzymałem takiego maila:

    "Szanowny Panie,

    w odpowiedzi na Pana zapytanie skierowane do Centrum Informacji Audi informuję, że w sprawie uzyskania świadectwa dotyczącego posiadanej normy emisji spalin należy się skontaktować z działem homologacji pod numerem 616273000 lub adresem mailowym: homologacje@vw-group.pl "


    Napisałem na tego maila co mi podali i teraz czekam na odpowiedź, jak się dowiem coś więcej to napiszę.

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Napisałem do homologacje@vw-group.pl z zapytaniem jakie dane im wysłać żeby otrzymać świadectwo normy emisji spalin. Taki mail otrzymałem. Dam znać jak coś więcej będę wiedział.:

    Szanowni Państwo,

    dziękujemy za nawiązanie z nami kontaktu. Otrzymana wiadomość zostanie przekazana do rozpatrzenia.
    Sprawy podejmowane są w kolejności ich zgłaszania. Termin realizacji jest zależny od liczby zgłoszeń oczekujących na rozpatrzenie oraz od rodzaju sprawy, a w przypadku zwiększonej liczby zapytań może przekraczać trzy tygodnie.

    Zespół Homologacji i Ekologii

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Generalnie wrzucili wszystkich do jednego wora po roczniku, a nie roku modelowym, gdzie czasem są istotne zmiany. Proponuje sprawdzić użytkownikom 8p z dieslami 2009, rocznik modelowy 2010, które powinny mieć już euro5, po vin też, a w cepiku euro 4
    Importerzy zwietrzyli świetny interes, mercedes za świadectwo homologacji bierze 1100zł, opel 600, peugeot 500 itd.

    Kolejny raz szary obywatel musi płacić za czyjeś błędy, miejmy nadziej tylko że to początek burzy, tysiące błędów..

    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Azot Pokaż post
    Napisałem do homologacje@vw-group.pl z zapytaniem jakie dane im wysłać żeby otrzymać świadectwo normy emisji spalin. Taki mail otrzymałem. Dam znać jak coś więcej będę wiedział.:

    Szanowni Państwo,

    dziękujemy za nawiązanie z nami kontaktu. Otrzymana wiadomość zostanie przekazana do rozpatrzenia.
    Sprawy podejmowane są w kolejności ich zgłaszania. Termin realizacji jest zależny od liczby zgłoszeń oczekujących na rozpatrzenie oraz od rodzaju sprawy, a w przypadku zwiększonej liczby zapytań może przekraczać trzy tygodnie.

    Zespół Homologacji i Ekologii

    Niestety nie otrzymałem jeszcze maila zwrotnego, również dzwoniłem kilka razy ale nikt nie odbiera.

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Azot Pokaż post
    Niestety nie otrzymałem jeszcze maila zwrotnego, również dzwoniłem kilka razy ale nikt nie odbiera.

    Jak na tą chwilę zero kontaktu z nimi, chce uzyskać zaświadczenia ale nie da się nawet skontaktować.
    Czy ktoś ma jakieś informacje albo może komuś się udało dostać takie zaświadczenia?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •