Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920
Pokazane rezultaty 191 do 198 z 198

Temat: Problemy z odpalaniem 2.0 TDI

  1. #191

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    MAŁOPOLSKA Nowy Sacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Czujnik sprawdzałem VCDS działa prawidłowo

  2. #192
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    czujnik sprawdza się rano po całej nocy auto nie może być odpalane .
    w starych tdi (A3 8l)sprawdzało się vagiem w blokach mierzonych silnika :
    temperatura paliwa - ma być zbliżona do temperatury otoczenia
    temperatura powietrza w kolektorze ssącym - ma być zbliżona do temperatury otoczenia
    temperatura płynu chłodzącego - ma być zbliżona do temperatury otoczenia
    różnica jeżeli dobrze pamiętam około 5stopni
    i jeszcze sprawdzało się temperaturę w liczniku

  3. #193

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    MAŁOPOLSKA Nowy Sacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Wszystko sprawdzane i jest wszystko w normie.
    No nic bede próbował podciągnąć paliwo pod silnik omijając wszystko by spr szczelność

  4. #194
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    w szczególność sprawdź pompe paliwa potrafią przeciekać i ciśnienie paliwa
    jeżeli okarze się że układ paliwowy sprawny , czujniki sprawne to może być że sterownik silnika - mapa się sypła

  5. #195

    Data dołączenia
    Jun 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Question Problem z rozruchem/uruchomieniem samochodu

    Czołem wszystkim, jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość.

    Od 4 miesięcy posiadam audi a3 2008 2.0 TDI na CR kod silnika CBAB z przebiegiem 260tyś. Po kupnie wymieniłem kompletny rozrząd wszystkie filtry oleje (koniec lutego). Od pewnego czasu pojawia się problem z rozruchem bądź uruchomieniem samochodu nie jestem do końca pewny dlatego filmik poniżej. Dodam jeszcze ze podpinałem pod vaga i nie wykazywał ani nie wykazuje żadnych błędów. Problem polega na tym ze raz na jakiś czas gdy próbuje odpalić samochód tak jakby odpala i po ćwierć sekundzie od razu gaśnie. Tankuje zawsze paliwo na stacji Shell oraz nigdy nie dopuszczam do rezerwy. Poza tym auto super się sprawuje nie dostrzegam żadnych innych problemów .

    https://youtube.com/shorts/8vukAOYDi3Y?feature=share

  6. #196

    Data dołączenia
    Jan 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kartuzy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Question Ciężkie odpalanie na zimnym jak i na ciepłym, diagnoza korekty wtrysku

    Witam. Jestem posiadaczem Audi a3 8P 2.0 TDI 140KM BDK i mam problem z odpalaniem silnika gdy jest zimny i rozgrzany. Czasami wydaje mi się że odpala na dwa razy, problem zaczął się pokazywać po awari silnika gdzie wyrwało mi z bloku szpilkę od napinacza. Mechanik twierdzi że wszystko zrobił tak jak należy. Dzisiaj sprawdziłem z ciekawości przez OBDEleven co się dzieje z wtryskami bo pomyślałem że może dają za dużą lub za małą dawkę paliwa. Sprawdziłem kanał 004, 013,018,023 i widzę że jest mała rozbieżność na wtryskach(013) i z tego co oglądałem na yt to pomiary (01 podczas wciśnięcia i puszczenia gazu są nie prawidłowe . Wrzucam link do pomiarów i do filmików i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam




    https://www.fotosik.pl/zdjecie/1c605ff43e86a57a
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/a2f92432d03084a2
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/1fbcd6823ecb744a
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/1bdb10c3efe593e0
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/297865ebfadd7e75

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Oczywiście wszystko sprawdzałem na rozgrzanym silniku do 84°C
    Ostatnio edytowany przez KosmosPLAudiA3S-line - 22-01-23 o 21:29 Powód: Edycja linku do zdjęć

  7. #197

    Data dołączenia
    Sep 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Problem z odpaleniem auta

    Cześć,
    Samochód sprawny, zaparkowany, nie ruszany przez ponad tydzień i nagle problem z odpaleniem. Po otwarciu z pilota brak „życia” na desce rozdzielczej, po przekreceniu kluczyka żadna kontrolka się nie zapala, po próbie odpalenia gaśnie. Nie odpala. Bezpieczniki sprawdziłem , są sprawne.
    8p 2003 bkd
    Czy ktoś miał coś w podobie?
    Dzięki

  8. #198

    Data dołączenia
    Dec 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Problem z odpalaniem jak jest mokro

    Panowie mam pytanie. Może już ktoś miał taki przypadek i mnie trochę nakieruje. Pacjent 2.0 bkd/2003r. Czasami jak pada deszcz albo go myje na myjni auto potrafi nie odpalić. Kręci ale nie może zaskoczyć. Ostatnio jak był oblodzony i wszystko się roztapiało to mi zgasł i miał problem z odpaleniem, potem jak odpalił musiałem go trzymać na większych obrotach żeby nie zgasł. Po paru minutach silnik się uspokoił. Po paru metrach to samo, silnik jakby odcięło. Wszystko normalnie kręci ale nie może zaskoczyć. Dzieje się tak jak jest mokro i to nie zawsze. Jak jest sucho wszystko legancko pracuje. Wywaliło mi dwa razy błąd czujnika obrotów silnika czyli ten g28. Znalazłem dwa tematy gdzie osoby miały takie problem jak miały kable uszkodzone na podszybiu. Wczoraj wszystko ściągnąłem, przejrzałem wiązkę i nic nie znalazłem. Nawet zalałem tam dość dużo wody żeby zobaczyć czy wywali mi błąd. Teraz w kolejności czeka mnie wymiana czujnika żeby go wyeliminować ale boje się że to nie pomoże. Na desce pali się symbil świec żarowych i check egine które idzie usunąć jak auto wyschnie. Może ktoś jest z Wrocławia kto ogarnie temat lub macie jakiegos ogarniętego elektronika do polecenia.

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •