Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 161 do 170 z 198

Temat: Problemy z odpalaniem 2.0 TDI

  1. #161
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Odpuscilem sprawdzanie miernikiem, poniewaz moj brat (elektryk ale nie samochodowy) stwierdzil, ze takie zacchowanie auta nasuwa mu mysł o dziwnym poborze prądu i dal mi rade - sprawdz stan klem. Klema minusowa byla pokryta rdzą, po wyczyszczeniu klemy jak ręką odjął. Auto obserwuje dalej, mają być teraz wieksze przymrozki, zobaczmy co to bedzie
    There's only one word you need to know. Low.

  2. #162
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Auto stalo dwa dni na mrozie -5, odpalilo ze strzała. Zona pojechala do pracy, po 8 godzinach zonk. Nie odpala, ale uwaga - wszystko bylo ok, tylko brak zaplonu. Ostatnio rozmiawialem z Kladoxem i twierdzil ze mial problem z klemą, wiec otworzylem maskę, ruszylem kabel od klemy plusowy i minusowy chcac sprawdzic czy nie ma luzu, wsiadlem do auta i odpalil od razu. Muszę szukac problemu chyba w tych kablach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    There's only one word you need to know. Low.

  3. #163

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk Racibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Audi a3 8p 2.0 tdi bmm 140 hp dsg silnik problem tryb awaryjny

    Witam wszystkich przepraszam że tutaj pisze mój pierwszy post ale mam problem z moją A3 8p 2.0tdi silnik bmm 140 koni którą kupiłem tydzień temu. A mianowicie auto do soboty jeżdziło wszystko było sprawdzone na kompie zero błędów w vcds było sprawne pewne, przed kupnem też było sprawdzane pod każdym kontem oraz potem w aso i było polecone. W sobote podczas ulewy jechałem zatankować auto na orlenie po zatankowaniu przyszedłem auto nie odpaliło na desce brak napięcia i czarno po przekręceniu kluczyka laweta i do domu. Okazało się że padł akumulator po włożeniu nowego auto długo kręciło ale wkońcu odpaliło lecz na desce świeci kontrolka silnika miga z świec żarowych oraz świeci z esp i tak do teraz jakby szedł w trybie awaryjnym. Podłączone vcds i w silniku wywala błąd P0322 czyli czujnik obrotów silnika lub jego obwód ckp - brak sygnału, w module Auto trans błąd P1848 czyli jednostka kontrola silnika - zapytanie w module, ABS błąd 01314 czyli chyba szyna danych can > sterownik silnika (ECM), w module Auto HVAC błąd 013 Check DTC memory nie wiem co to, w module steering assist błąd 00778 - stering Angle sensor (G85) też nie wiem co to i ostatni moduł Aux Heat błąd 00361 błąd Heater element for auxiliary heater (Z35) też nie wiem co to. Błędy kasowałem vcds i ciągle wracają te same w tych modułach. Zająłem sie obecnie głownie tym z silnika czyli podmieniłem czujnik wału na inny sprawny i dalej to samo czyli błąd g28 no signal więc pomierzyłem wiązke silnika od tego czujnika do wtyczki ecu i wszystko każdy pin ma przejscie zwarcia nie ma nigdzie czyli ok po podpięciu czujnika na piny przychodzi opór 760ohm z czujnika oraz jeszcze inny wyższy między pinami. Widać że wtyczka była już wymieniana bo kable były lutowane ale wszystko po pomiarze. Odpiołem czy to na zimnym czy rozgrzanym silniku wtyczka od czujnika wału auto zapala tak samo czy z podpiętym czy bez czyli brak reakcji błąd ten sam. Potem odpięty czujnik wałka rozrządu i tu auto bez niego nie zapala wogóle mimo że było odpięty i próba zapalania to w vcds błąd tylko dalej g28. Po podpięciu go zpowrotem auto odpali ale ciągle wszystko to samo lampki itd. W vcds sprawdziłem kont synchronizaci w grupie 4 tabelka 4 i czy to auto zimne czy rozgrzane do 90 stopni pokazuje cały czas 0 i nic sie nie zmienia czy dodając gazu na postoju czy w jezdzie to cały czas 0. Tyle co umiałem to sprawdziłem. Pytanie czy to może być jednak rozrząd lub zębatka co sczytuje czunik wału albo sterownik silnika albo wiązka? Będe bardzo wdzięczy za porady jeszccze co zobaczyć lub jak ktoś wie co dolega autu pozdrawiam.

  4. #164

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk Racibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    naprawde nikt nie pomoże ?

  5. #165
    sebinho's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    vw
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny a3 2.0 tdi cr nie pali (czujnik wałka rozrządu) pomocy

    Hejka
    Zakupiłem nie dawno a3 z silnikiem 2.0 tdi cr 2011r. dokładnie symbol cffb
    Kilka dni temu zabrałem sie za wymianę czujnika wałka rozrządu, jako temat nie wydawał sie trudny bo przerabiałem go w golfie v 2.0 tdi tylko jeszcze starszej generacji na pd. i tu poszło bez większych problemów.
    W audi widzę że jest troszkę inaczej, wyłamałem fragment wew. obudowy rozrządu i przeciągnąłem czujnik i auto rzuciło palenie. czujnik jaki założyłem to jakiś EPS(niestety taki mieli na miejscu) Gdy odłączę czujnik aut zapala, rzecz jasna trosze dłużej kreci.
    Wymieniłem więc czujnik na FEBI i ta sama historia.
    Rozrząd sprawdziłem znaki sie pokrywają
    Vag nie sypie żadnymi błędami
    Auto pali na rozpiętym czujniku ale mam wrażenie że głośną chodzi silnik

    Jakieś pomysły? Ktoś potrafi mi pomóc?
    Dziekuje z góry
    GTI TDI

    AFN + by

  6. #166

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam z ciężkim odpalaniem w moim BMN-ie borykałem się przez rok niezależnie od temperatur na zewnątrz. Niedawno rozwiązałem ten problem, powodem był słaby stan pompowtryskiwacza, słabo kręcący rozrusznik oraz zła synchronizacja rozrządu. Niestety po tygodniu zatankowałem samochód do pełna zwykłem olejem napędowym i znów ciężko odpala... Wcześniej tankowałem ON Dynamic. Jakieś pomysły ?

  7. #167

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fastener Pokaż post
    Witam z ciężkim odpalaniem w moim BMN-ie borykałem się przez rok niezależnie od temperatur na zewnątrz. Niedawno rozwiązałem ten problem, powodem był słaby stan pompowtryskiwacza, słabo kręcący rozrusznik oraz zła synchronizacja rozrządu. Niestety po tygodniu zatankowałem samochód do pełna zwykłem olejem napędowym i znów ciężko odpala... Wcześniej tankowałem ON Dynamic. Jakieś pomysły ?
    Nie wiem, czy pisales cos wczesniej w tym temacie, bo nie sledze watku, ale u mnie (BMN) tez mialem problemy z pierwszym paleniem. Zregenerowalem rozrusznik, wymienilem aku i nic. Problemem okazaly sie stwardniale uszczelniacze na pompowtryskach przez co uklad po prostu sie zapowietrzal i nie mogl ruszyc. Ktos juz opisywal ten problem tutaj - u mnie zadzialalo, moze u Ciebie tez pomoze. Piszesz, ze nie zalezy to od temp. U mnie na wielkim mrozie bylo duzo trudniej odpalic niz przy temp. dodatnich dlatego nie wiem na ile jest to ten sam przypadek. Jak zdecydujesz sie na zestaw naprawczy pompowtryskiwacza (nr kat: 03G198051D), to najlepiej kup Bosha, bo po pierwsze sa duzo tansze niz Siemens'a (ja dalem 156zl w tamtym roku), a po drugie sa nieznacznie "grubsze" przez co lepiej uszczelniaja. Teraz pieknie pali bez wzlegu na temp.

  8. #168

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez martinTDM Pokaż post
    Nie wiem, czy pisales cos wczesniej w tym temacie, bo nie sledze watku, ale u mnie (BMN) tez mialem problemy z pierwszym paleniem. Zregenerowalem rozrusznik, wymienilem aku i nic. Problemem okazaly sie stwardniale uszczelniacze na pompowtryskach przez co uklad po prostu sie zapowietrzal i nie mogl ruszyc. Ktos juz opisywal ten problem tutaj - u mnie zadzialalo, moze u Ciebie tez pomoze. Piszesz, ze nie zalezy to od temp. U mnie na wielkim mrozie bylo duzo trudniej odpalic niz przy temp. dodatnich dlatego nie wiem na ile jest to ten sam przypadek. Jak zdecydujesz sie na zestaw naprawczy pompowtryskiwacza (nr kat: 03G198051D), to najlepiej kup Bosha, bo po pierwsze sa duzo tansze niz Siemens'a (ja dalem 156zl w tamtym roku), a po drugie sa nieznacznie "grubsze" przez co lepiej uszczelniaja. Teraz pieknie pali bez wzlegu na temp.
    Zmieniane były uszczelniacze PD 2 razy, pierwszy raz profilaktycznie a drugi raz przy regeneracji PD. Tak jak pisałem problem rozwiązałem jednak wrócił po zatankowaniu baku do pełna... Przeszukując internety napotkałem temat z podobnym objawem. Poczekam aż spadnie stan paliwa poniżej połowy i wtedy zobaczę jak pali po nocy. Mniemam, że u mnie coś się dzieje z odpowietrzeniem baku.

  9. #169

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fastener Pokaż post
    Mniemam, że u mnie coś się dzieje z odpowietrzeniem baku.
    Faktycznie, jesli problem pojawia sie po zatankowaniu do pelna, sensownym wydaje sie szukac problemu tutaj Wytrwalosci

  10. #170

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Problem rozwiązany powodem była słaba jakość paliwa... Po wyjeżdżeniu pełnego baku zatankowałem ON Dynamic i autko znów fajnie pali.

Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •