Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 198

Temat: Problemy z odpalaniem 2.0 TDI

  1. #11
    adas26audi's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Potulice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Tylko,że moje aku ma dopiero 11 miesięcy.Czy jest możliwe,że aku mógł tak szybko się wyeksplatować????

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świerklanyk/Rybnika
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    W takim razie proponuje sprawdzić szczotki w rozruszniku (wyczyścić lub wymienić na nowe)- prawdopodobnie one są przyczyną jeśli aku jest ok.
    P.S.
    Akumulator 11-miesieczny powinien być ok, chyba ,że kupiłes jakąś "chinszczyzne".Sprawdz go aerometrem, jesli jest ok to bierz sie za szczotki.Powodzenia.
    Ostatnio edytowany przez seba007 - 09-12-10 o 12:50
    A3 8P 2.0 Tdi

  3. #13
    paweleklinux's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mnie dziwi i nie dowierzam, że szczotki mają na to wpływ ponieważ u mnie na zimnym oraz lekko ciepłym odpala na dotyk, a na gorącym muszę zakręcić dłużej [na logike to problem z odpaleniem musiałby być i na ciepłym i na zimnym jeśli szczotki są zużyte]. Jeśli faktycznie wymiana szczotek pomaga to jedyne wytłumaczenie dla mnie jest takie, że na zimnym one mają lepszy styk jak na ciepłym. Bardziej bym się skłaniał ku zmianie map rozruchu w celu eliminacji tego problemu, ale może na wiosnę się zajmę tymi szczotkami i się wszystko wyjaśni (czy odpowiedzialne są za to szczotki czy jednak mapy rozruchu).
    Ostatnio edytowany przez paweleklinux - 09-12-10 o 14:53

  4. #14
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    1. na 100% nie masz silnika CBAA, bo musialbys miec auto z 2009r i nie mialbys takich problemow

    2. zapewne masz BKD zblizajace sie do , albo ktore przekroczylo 200tys, klania sie podniesienie dawek startowych, zmiana map rozruchu
    o czym na tym forum mnostwo, rowniez w samym dziale o 8p, wystarczy poszukac i poczytac
    Panowie - czytanie ze zrozumieniem się kłania - Miro wyraźnie napisał w czym problem
    Skoro da się kręcić rozrusznikiem 10 sekund to chyba oczywiste ze to nie aku.
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  5. #15
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    trudno znalezc przyczyne, bo w przypadku BKD/AZV przyczyn moze byc bardzo wiele

    1. pierwsza i zasadnicza jest zmiana map rozruchu, nawet aso to wykonuje, w autach z pierwszych rocznikow zostaje zmieniony soft, ktory byl niedopracowany
    a. w kilkuletnim bkd z zasady , nie wiadomo dlaczego trzeba takie dawki skorygowac

    2. akumulator, rozrusznik, vacupompa, jasne, ale na zimnym, nie na cieplym

    3. wtryskiwacze, normalne i zalecana jest wymiana uszczelniaczy pompowtryskow w silnikach tdi 16v przy przebiegach ok 200tys km

    4. slaba kompresja auta, tu beda problemy i na zimnym i na cieplym

    5. peknieta glowica, zuzyte uszczelniacze, tak ale na zimnym
    no i raczej widoczne zmiany.

    wszystko opisane na forum, dosc szczegolowo, tylko trzeba poczytac.
    nie bedziemy klepac tego samego po 100 razy

    kolega autor tematu, sprawdzi sobie jaki ma silnik dokladnie, nie jest to skomplikowane, wystarczy otworzyc ksiazke serwisowa, lub popatrzec na naklejke we wnece kola zapasowego

    jesli jestescie pewni stanu akumulatora i rozrusznika, alternator potem ladnie podtrzymuje to napiecie,a mimo to zle pali i na zimnym i na cieplym to najszybciej i najtaniej sprawdzcie sobie kompresje, a jak, a tak ze i tak tego w domu nie sprawdzicie, klania sie dobry mechanik



    http://www.a3-club.net/forum/showthr...nie#post243276

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...&highlight=bkd

    gdyby ktos czasem szukal i czytal, tu post w ktorym opisalem dokladnie + linki :

    http://www.a3-club.net/forum/showpos...5&postcount=38


    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=29025

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...bkd#post677097


    panowie szukajcie czasem i czytajcie najpierw, zobaczcie co ludzie pisza, nie macie problemow ktorych nikt nie mial wczesniej, wasz problem nie jest wyjatkowy, a wasz silnik jedyny taki na forum...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #16
    adas26audi's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Potulice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    MIro masz rację.Mam silnik BKD.Wcześniej inaczej zaznaczyłem,bo nie wiedziałem jak to sprawdzić.Dzięki.Auto dopiero 4 stycznia odstawiam do warsztatu BOSCHA,bo dopiero wtedy będę w Polsce i napiszę wam co i jak.Jeszcze raz wielkie dzięki za te wszystkie posty.Troche rozjaśniliście mi ten mój problem.Pozdrawiam
    Dodano:
    aha i jescze jedno.Od 2 dni jest powyżej 0 stopni i na zimnym już pali ok,ale wiem,że jak przejdą mrozy to będzie znowu to samo.Na ciepłym nic się nie zmieniło,czyli ma problem odpalić.Czekam do 4 stycznia.HEJA!!!!
    Ostatnio edytowany przez adas26audi - 11-12-10 o 11:33 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #17
    adas26audi's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Potulice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam.Już jestem po warsztacie i wszystko chodzi jak trzebaPrzyczyną był poprostu rozrusznik i to wszystkoTeraz odpala jak talalaZa naprawę rozrusznika zapłaciłem 150zł.Pozdrawiam

  8. #18
    Speedcam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kga
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam,
    wie ktoś może w jakich cenach zmieniają dawkę rozruchową ? (podkarpacie)
    bo coś kiepsko pali na ciepłym

  9. #19
    tazi85's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    też miałem problem z odpalaniem na ciepłym, musiałem albo długo kręcić albo raz przekręcić, puścić i za drugim razem odpalał. na zimnym problemu nie było. rozwiązałem to sam tak jak jest podane w tym temacie (zmiana dawki paliwa)
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...090#post824090
    teraz tylko dotknę kluczyk i kręci odrazu

  10. #20

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,
    i ja miałem problem z paleniem na ciepłym więc podzielę się moimi doświadczeniami Otóż na zimnym palił bez większych problemów nawet przy dużych mrozach, a jak złapał 90deg na tablicy to już trzeba było kręcić 3 sekundy żeby odpalił. Wszyscy twierdzili korekta map... korekta map (dodam że akumulator mam nowy) Rozrusznik kręcił bardzo szybko (jak na moje ucho a mimo to takie problemy z odpalaniem). Zamiast płacić za korektę map rozruchowych (sama zmiana dawki pod Vagiem gó..o dała), wydarłem wczoraj rozrusznik rozkręciłem na części i okazało się... że wszystko z nim ok! szczotki dobre tylko smaru na przekładni ani grama. Przedmuchałem sprężarką, pyłu po szczotkach tyle wyleciało że się czarna chmura zrobiła Wykałaczką wyczyściłem przerwy na komutatorze bo jakieś były niewyraźne, złożyłem do kupy oczywiście nakładając smar na przekładnię i delikatnie muskając tulejki (nie za dużo żeby na uzwojenie smar sie nie dostał). Po całej operacji silnik mało nie wyskoczy z auta przy odpalaniu. Bez względu na temperaturę pali od strzała! Dodam że cala operacja ze stoickim spokojem zajęła mi 3 godziny (wraz z przerwami na kilka herbatek ) Zatem moim skromnym zdaniem może jednak lepiej zacząć od sprawdzenia rozrusznika zanim pójdzie się dalej? Tak jak pisałem mój przed operacją wydawał się kręcić wzorowo, a jednak po zwykłym czyszczeniu różnica w odpalaniu jest kolosalna. Pozdrawiam

    P.S. Wiem że się rozpisałem, ale może to komuś pomoże zaoszczędzić kilka złotych

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •