Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 38

Temat: 1.6 bardzo "bierze" olej

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny 1.6 bardzo "bierze" olej

    Witajcie!
    Mam pewien problem, jeżdze na oleju texaco 5w40 i silnik bierze troche oleju tz ok 0,5l na 1500km przyznam szczerze ze troche to mnie meczy. Mam w planie wyniane uszczelniaczy zaworów poniewaz nie spala oleju a plyn w chlodnicy tez ok, chociaz niektorzy znajomi odradzaja wymiane uszczelniaczy mowic ze za maly przebieg (160tys jest orginalny potwierdzony w ksiazce). Co sądzicie o tym moze wystarczy zeby zmienil olej na inny??myslalem nad wymiana na motul moze to pomóc?? z gory dziekuje
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 28-09-16 o 20:16

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    O olejach było tyle tematów, że głowa boli...wystarczy poszukać...czyli chcesz powiedzieć ze po 6 tyś km masz zerowy stan oleju?? tyle Ci bierze? <lol> jak dla mnie to Ty nie szukaj oleju bo wymiania niewiele pomoże. ja też mam 160 tyś i od wymiany do wymiany mam praktycznie ten sam stan...Zajmij się silnikiem kolego...


    Pozdro
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  3. #3
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarox17 Pokaż post
    bierze troche oleju tz ok 1l na 1500km
    Jezeli nie ma wycieku widocznego to silnik na stol, to nie przelewki w wolnossaku.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    wycieku widocznego nie ma i tak jak pisalem ze plyn chlodniczy tez ok. Sprawdzalem na zimnym silniku czy kopci na niebiesko ale tez nic,traktycznie wogóle nie kopci. Z ksiazki wynicza ze techniczne zuzycie to nawet 1l na 1000km. Dzisiaj wybieram sie do ASO po uszczelniacze zaworów mam nadzieje ze to pomoze
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez marti Pokaż post
    czyli chcesz powiedzieć ze po 6 tyś km masz zerowy stan oleju?? tyle Ci bierze?
    zauwazyłem ze im mniejszy jest poziom oleju to mniej bierze ale tak jak mówie banieczke litrowa teraz dolewalem a minelo 3 tys km od wymiany. sorki ale zrobilem błąd we wczesniejszy poscie bo zuzywa mi 0,5l na 1500km takze przy jakis 12tys byl by stan zerowy
    Dodano:
    jak myslicie wymiana uszczelniaczy zalatwi ten problem??
    Ostatnio edytowany przez jarox17 - 08-09-08 o 09:16 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #5
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Uszczelniacze powinny zalatwic sprawe jezeli uszczelka sie trzyma i plyn wporzadku, moze pierscienie.
    Ostatnio edytowany przez LeoRulez - 08-09-08 o 18:55

  6. #6
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    jarox17 ile mechanik krzyknoł Ci zarobociznę przy wymianie uszczelniaczy ?

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Byłem w aso we wrocławiu cena za 1 uszczelniacz to 17zł a mechanicy twierdza ze musze zdejmowac głowice zeby wymienic uszczelniacze a za postawienie diagnosy biorą 1200zl + ok 5 robotogodzin a 1 robotogodzina kosztuje tam 200zl. Takze teraz szukam dobrego mechanika i rozglądam sie za tańszymi uszczelniaczami
    możecie coś polecic?? jarekm czy masz ten sam problem?
    Dodano:
    Dodam ze jak powiedzilem w aso ze bierze mi 1l oleju na 3tys to powiedzieli mi ze to jest norma producenta. Jeżdze na oleju texaco 5w40 i nie jest za bardzo do niego przekonany moze zmiana na motula 10w40 troche go uszczelni??co o tym myslicie
    Ostatnio edytowany przez jarox17 - 09-09-08 o 12:10 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #8
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    tak mam to samo samochód październik 99 w tej chwili 190 tyś. Uszczelniaczy tańszych nie ma sensu lepiej ori 17zł * 4 to grosze na tym nie zaoszczędzisz najwyżej kupisz podrubki po 10zł to tyle. Ja tez nie znalazłem mechanika który zrobi to bez zdejmowanie głowicy> Marekb miał kogoś kto zrobi bez zdejmowaniale już nie ma kontaktu do niego. Ze zdjęciem głowicy wiąrze się planowanie i nowa uszczelka pod głowice więc ten koszt tez tzreba doliczyć. W W-wa planowanie 150zł ori uszczelka nie wiem ale innej firmy 50-80zł + robocizna. Robocizna moim zdaniem powinna się zamknąć w 300-400zł. Przy zdjętej głowicy można już by ocenić pierścienie itd.

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    zastanawiam sie nad najprostszym sposobem czyli zmienic olej na motul 10w40 moze go to choc troche uszczelni ale jeszcze poszukam mechanika ktory da rade wymienic uszczelniacze bez zdejmowania glowicy

  10. #10
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ja zmieniłem z mobila 5w40 na 10w40 i nic nie dało do za duże ubytek żeby go uszczelnić zmiana oleju. Też zastanawiam się na motulem.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •