Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 38 z 38

Temat: 1.6 bardzo "bierze" olej

  1. #31
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja w maju zmieniłem na olej syntetyczny 5w-30 opel chevrolet genuine i on jest najtańszy ze syntetyków czyżby przez niego zwiększyło się spalanie oleju?
    Ostatnio edytowany przez krzyho - 15-09-19 o 19:23

  2. #32

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam, kupiłem tanio A3 8L z silnikiem 1.6 AKL + GAZ(LPG Tech).
    Autko wydawało się w porządku do wymiany takie rzeczy jak tarcze + klocki przód/tył, z tyłu zaciski raczej też do wymiany bo zapieczone totalnie, oponki do wymiany oraz sprzęgło. Tyle rzeczy które znalazłem i zbiłem troszkę cenę. Ogólnie auto kupiłem za niecałe 3000zł, 1998r całe auto w pierwszym lakierze, nigdzie nie bite, delikatne obcierki eksploatacyjne, zawieszeniowo ok, jeździ prosto nie kopci ale dużo oleju zużywa oraz dymi spalonym olejem jak się odkręci korek na odpalonym silniku lub wyciągnie bagnet olejowy.
    Pierwsze po zakupie to dałem od razu na wymianę oleju (Valvoline MaxLife10W40) + płukankę TEC2000, oraz sprawdzenie u gazownika gdyż gaz się nie załączał.
    Do wymiany miałem uszkodzony czujnik temperatury reduktora oraz wykryli do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu. (Czujnik Halla).
    Objawy : szarpanie, brak mocy, dławienie się po przygazowaniu, delikatne falowanie obrotów.
    Mechanik do którego jeżdżę popatrzył na auto i stwierdził że mam zapieczone pierścienie i dlatego dymi tak i czuć spalony olej lub ogólnie spaliny, silnik trochę nie równo chodzi. Powiedział że czeka mnie remont silnika który wiąże się z kosztami około 4500-6000zł. Chciałbym prosić o poradę gdyż autko wydaje się fajne i po za pierdołami to wydawało mi się że można z niego coś zrobić fajnego na dojazdy do pracy i małym kosztem, szczególnie licząc że pracując w hurtowni motoryzacyjnej mam dostęp do części po dobrych cenach. Do tej pory wymieniłem we wnętrzu auta gałkę zmiany biegów gdyż poprzednia była już zużyta oraz zakupiłem antenę na dach gdyż nie posiadało auto. Moim celem było by mieć tanie autko na dojazdy do pracy i trochę przy nim podłubać, ale zastanawiam się nad sensem wymiany silnika na inny i ewentualnie w tamtym zrobić delikatny remont już jak będzie na wierzchu. Czy dać sobie spokój z tym autem i odkładać na coś innego?

  3. #33

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Raczej nikt ci nie powie co masz zrobić, no ale czy ktoś ci zagwarantuje, że jak kupisz silnik to tam będzie wszystko super? No i ja osobiście po wymianie silnika nie pchałbym się w remont, bo już nawet nie masz go jak potem dotrzeć, sprawdzić itd
    A chociażby sprzedasz go komuś, co wsadzi do auta, od razu przegoni z butem w podłodze, zatrze silnik i użeraj się, czyja była wina, że się zatarło

  4. #34

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MrKovski Pokaż post
    Raczej nikt ci nie powie co masz zrobić, no ale czy ktoś ci zagwarantuje, że jak kupisz silnik to tam będzie wszystko super? No i ja osobiście po wymianie silnika nie pchałbym się w remont, bo już nawet nie masz go jak potem dotrzeć, sprawdzić itd
    A chociażby sprzedasz go komuś, co wsadzi do auta, od razu przegoni z butem w podłodze, zatrze silnik i użeraj się, czyja była wina, że się zatarło
    Hmm w sumie to myślę czy nie kupić silnika który ma sprawdzoną kompresję i gwarancję rozruchową. Albo po prostu na razie będę dolewał oleju i patrzył jak to wygląda ile go wciąga i czy da się jeździć. Póki co muszę wymienić ten nieszczęsny czujnik położenia wałka rozrządu bo autko szarpie jak szalone i nie ma mocy + rozłącza gaz i jedzie na benzynie...

  5. #35

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Te silniki są tak stare i dojechane, że znaleźć w dobrym stanie będzie problem, a poza tym one lubią sobie popić i ten mit ich pancerności jest przesadzony. Jeśli cylindry nie są jajowate to remont spokojnie powinien się zamknąć w 3tys. z robocizną. To jest prosty silnik z tanimi częściami.

  6. #36

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Te silniki są tak stare i dojechane, że znaleźć w dobrym stanie będzie problem, a poza tym one lubią sobie popić i ten mit ich pancerności jest przesadzony. Jeśli cylindry nie są jajowate to remont spokojnie powinien się zamknąć w 3tys. z robocizną. To jest prosty silnik z tanimi częściami.
    Właśnie myślę czy samemu dam radę zrobić remont, części mam po taniości ale nie wiem czy się tez kalkuluje wszystko, trochę gratów jest do kupienia i zrobienia kilka pierdół w aucie. Typu podsufitka do wymiany, zrobienie Audio od podstaw, zamki ogarnąć, wycieraczkę, antenę Mam świadomość że stare autko ale w sumie dlatego patrzyłem na stan zewnętrzny bo silnik można tanio wyremontować i później cieszyć się tanim w eksploatacji autkiem miejmy nadzieję

  7. #37

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Powiedzmy szczerze, że kupiłeś zmęczone auto za 3tysie i przynajmniej drugie tyle trzeba wsadzić żeby to miało ręce i nogi, a potem znowu w **** żeby cieszyło. Czasem lepiej się wstrzymać i doskładać parę zł niż się bujać z wynalazkami ale zapewne jesteś jeszcze młody i Ci się chce z tym użerać

  8. #38

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Powiedzmy szczerze, że kupiłeś zmęczone auto za 3tysie i przynajmniej drugie tyle trzeba wsadzić żeby to miało ręce i nogi, a potem znowu w **** żeby cieszyło. Czasem lepiej się wstrzymać i doskładać parę zł niż się bujać z wynalazkami ale zapewne jesteś jeszcze młody i Ci się chce z tym użerać
    Jeszcze młody ale już nie szczeniak (29lat) swoje już przejeździłem i doświadczyłem. Szczerze mówiąc teraz jak ogarnąłem autko trochę mechanicznie to jeździ się o niebo lepiej. Teraz tylko została regulacja gazu bo nie chce się załączyć i jeździć obserwować a jak będzie jakiś hajs to delikatnie jakieś pierdołki można robić. Wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów, odmę, czujnik położenia wałka rozrządu + przewody zapłonowe, tłumik środkowy i końcowy + dowiedziałem się że katalizator muszę szukać powoli bo jest pusty w środku . Będę obserwować w jakim stopniu silnik wciąga olej i zobaczę co dalej. Na chwilę obecną jestem zadowolony, autko jeździ całkiem fajnie się zbiera jak na taki mały silnik i w takim stanie.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •