Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 38

Temat: 1.6 bardzo "bierze" olej

  1. #11
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a co ten motul to jakis silikon ze ci uszczelni silnik ?? bzdury straszne
    bierze ci olej strasznie i dobrze by bylo dla ciebie i silnika zeby to do ciebie dotarlo !
    probujesz oszczedzac na uszczelniaczach ktore kosztuja 17zl szt, a bedziesz lal olej za 170 myslac ze pomoze ??
    zastanow sie

    szukaj sobie dobrego mechanika i niestety ale kilkaset zlotych nie twoje, trzeba zrobic remoncik silnika ze zdejeciem glowicy i dobra uszczelka (tylko ASO) + nowe sruby (tez tylko ASO)
    bo naprawde niedlugo bedziesz plakal jeszcze bardziej, ew. zbieraj na nowy silnik

    sorry ze tak dosadnie ale widze ze pomimo rad kolegow nie bardzo dociera
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #12
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Da się to zrobić za 150zł + koszt uszczelek bez zdejmowania głowicy więc bez tragedi właśnie znalazłem jeden warsztat w W-wa który tak robi. A branie oleju przez uszczelniacze to nie duża usterka o ile pilnuje sie stanu oleju prawda? Więc nie tragizujmy

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Miro : czy 0,5l na 1500km to tak starasznie bierze?? radze przeczycac wszystko pokoleji a pozniej kometowac, pozatym pare osób zmienilo olej na motul i silnik lepiej sie zachowywał. Pozatym uszczelniacze mozna zmienic bez sciagania glowicy.takze za takie wypowiedzi i pomoc dziekuje lepiej juz nic nie pisz
    Dodano:
    pozaty skoro masz takie rady to powiedz dlaczego w aso twierdza ze to normalne zuzycie tzw techniczne zuzucie oleju?? poprostu wydaje mi sie ze gesciejszy olej troche to zminimalizuje
    Ostatnio edytowany przez jarox17 - 09-09-08 o 16:57 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Kolego Motul jest do silników wysilonych, najlepiej go stosować do aut po chipach. Ma lepsze właściwości niż normalny olej, ale nie uszczelni Ci silnika!!! Tak jak Miro napisał niech dotrze to do Ciebie...Jeśli chcesz zmniejszyć zużycie oleju wymieniając tylko olej...to sorry ale powodzenia życzę. I szukaj nowego motoru...
    eh...znajdz mechanika co Ci to wszystko zrobi. Inaczej czeka Cie wydatek 2-3 tyś na kupno i wymianę motoru.

    Powodzenia.
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  5. #15
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    tak sie sklada ze troszke doswiadczenia mam, bo samochodami audi jezdze juz ponad 10 lat z tego roznymi a3 ponad siedem
    w aso rowniez twierdza ze silnik 2.0tdi moze wziac 4l oleju na 15tys km i jest to calkowicie normalne.
    jesli 9/10 osob ma ten silnik i bierze znikome ilosci oleju a tobie regularnie 0,5l na 1500 to naprawde cos jest nie tak
    olej motul pomoze tyle ze bedzie ci bral nie 0,5 a 0,4 a zostal wymyslony i opracowy tylko i wylacznie po to ze sie mniej "grzeje" dlatego jest taki drogi i znajduje zastosowanie glownie w wysilonych konstrukcjach
    coz takiego ci zlego napisalem ?? zebys sobie zrobil maly remoncik silnika to zle ?
    jesli uwazasz ze rady kilku kolegow sa do dupy to zalej motula i zobaczysz czy pomoze. bedziesz widzial
    tylko potem nie pisz nowych tematow ze dalej bierze, albo oleju przybywa bo paliwo sie dostaje itd.
    W ASO twierdza ? to czemu nie zrobisz tego w ASO ? pare postow wyzej szkoda ci bylo paru zlotych na uszczelniacze z ASO !? tak czy nie ?
    opisalem ci jak zrobic zeby bylo dobrze i nie polsrodkami tak ? czy nie ?
    zmienialo nascie osob uszczelke pod glowica i kupili nieorginalne albo nie kupili nowych srub i zalowali bo robota od poczatku tak czy nie ?
    a jak jarekm napisal, znalazl warsztat ktory podejmuje sie tego bez zdejmowania czapki, wiec ?
    wogole bym sie nie zastanawial

    Tyle z mojej strony
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    wiem ze uszczelniacze to wazna sprawa i nie zamierzam na tym oszczedzac! a co orginalne to orginalne. Zalezy mi teraz zeby ktos to zrobil bez zdejmowania glowicy bo w aso zdejmuja i pozniej trzeba ja do regeneracji dac albo nowa.mam nadzieje ze uszczelniacze pomogą a jezeli nie to wtedy bede szykowal remoncik silnika

  7. #17
    dymus's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mam ten sam silnik i mialem ten sam problem u mnie problemem byla uszczelka pod glowica mechanior prawie dostal zakretka od zbiornika plynu chlodniczego bo spaliny sie tam dostawaly, dodatkowo zostaly wymienione pierscienie na tlokach i teraz nie bierze juz nic a nic tak potrafil wziac 0,5l-0,7l na 2000km zabawa kosztowala mnie 1500zl

  8. #18

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dymus Pokaż post
    Mam ten sam silnik i mialem ten sam problem u mnie problemem byla uszczelka pod glowica mechanior prawie dostal zakretka od zbiornika plynu chlodniczego bo spaliny sie tam dostawaly, dodatkowo zostaly wymienione pierscienie na tlokach i teraz nie bierze juz nic a nic tak potrafil wziac 0,5l-0,7l na 2000km zabawa kosztowala mnie 1500zl
    dymus a jaki miales wtedy przebieg??

  9. #19

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    [QUOTE=jarox17;257915]dymus a jaki miales wtedy przebieg??[/QUO


    kolego nie sugeruj się przebiegiem bo w dzisiejszych czasach to nie jest wykładnia i równierz nią nie jet Twoja książka serwisowa która też może być sfabrykowana a robi się to w piąć minut. piszesz że masz 160000 a faktycznie możesz mieć i ponad 250 000.

  10. #20

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek Śląski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    wiem ze to mozliwe tyle tylko ze auto sprowadzone z niemiec i kazden serwis odbywał sie w tym samym aso.poprzednim włascicielem byla kobieta takze jestem w 99% pewien ze przebieg jest org. a pytam z ciekawosci
    Dodano:
    ale niestety olej troche luka
    Ostatnio edytowany przez jarox17 - 10-09-08 o 13:29 Powód: Automatyczne łączenie postów

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •