Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 94

Temat: Wycieraczki zatrzymują się w połowie szyby

  1. #81

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Panowie, a ja mam problem tego typu: wycieraczki na biegu pierwszym, drugim i trzecim działają prawidłowo, to znaczy nawet na tym przerywanym wracają na miejsce tak jak ma być. Problem jest tego typu, że jak dam rączkę wycieraczek w dół, czyli na to jedno machnięcie, to ile trzymam, tyle lecą wycieraczki - nacisnę trochę, to wycieraczki przesuwają się trochę i zostają gdzie chcą

    o co tu może chodzić? jeżeli to przekaźnik to który, bo kojarzy mi się, że moja A3 1997 ma chyba jakieś dwa przekaźniki, a nowsze miały jeden.
    SZO 99XP

  2. #82
    KRISPIETRUCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OŚWIĘCIM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez orlandoo Pokaż post
    Panowie, a ja mam problem tego typu: wycieraczki na biegu pierwszym, drugim i trzecim działają prawidłowo, to znaczy nawet na tym przerywanym wracają na miejsce tak jak ma być. Problem jest tego typu, że jak dam rączkę wycieraczek w dół, czyli na to jedno machnięcie, to ile trzymam, tyle lecą wycieraczki - nacisnę trochę, to wycieraczki przesuwają się trochę i zostają gdzie chcą

    o co tu może chodzić? jeżeli to przekaźnik to który, bo kojarzy mi się, że moja A3 1997 ma chyba jakieś dwa przekaźniki, a nowsze miały jeden.
    Kolego przekaźnik to 337 duży szeroki w późniejszych modelach, jaki jest u Ciebie sprawdź, być może jest taki, ale ja bym obstawiał sam silniczek wycieraczek w których jest płytka która lubi się wycierać lub przepalać i brakuje styku, a ona odpowiada za wyłączanie wycieraczek.

  3. #83
    Jonasz88's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    panowie, umyłem auto a wycieraczki przedniej szyby przestały działać, się okazuje byl to bezpiecznik chyba nr.24. po wymianie i przekręceniu zapłonu odrazu wywala bezpiecznik nawet nie włączając wycieraczek, co może chodzić co sie zepsuło? pada deszcz i nie mogę nigdzie wyjechac. czy to może być przekaźnik? prosiłbym o szybka podpowiedz

  4. #84
    Jonasz88's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    widze nikt mi nie pomorze? nie mieliście takiego przypadku? elektrykowi żadnemu juz auta nie oddam bo to sa durnie, proszę o pomoc bo nie mam ani spryskow ani wycieraczek, tyl działa ok przód w ogole, co sie spieprzyło bo nie moge sie dowiedzieć i mnie nerwy juz biora

  5. #85
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Może zalałeś jakimś sposobem mechanizm. Ale raczej ciężko to zrobić. Zdejmij podszybie i zajrzyj

  6. #86
    Jonasz88's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    dzięki za podpowiedz, ale jak to zrobic?
    potrzebuje ściągacz do wycieraczek? jak do tylnej?
    zauważyłem ze wraz z przednimi wycieraczkami nie działają przednie spryski, możne to jednak przekaźnik?
    nie słychać pompki zeby działała, na szczęście nauczyłem sie jeździć w deszczu bez nich

  7. #87
    tomas74's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jonasz88 Pokaż post
    dzięki za podpowiedz, ale jak to zrobic?
    potrzebuje ściągacz do wycieraczek? jak do tylnej?
    zauważyłem ze wraz z przednimi wycieraczkami nie działają przednie spryski, możne to jednak przekaźnik?
    nie słychać pompki zeby działała, na szczęście nauczyłem sie jeździć w deszczu bez nich
    ściągacz będzie ci potrzebny, dobrze jest WD spryskać połączenie szyby i podszybia odczekać chwile, unieść lekko dolną część podszybia i próbować ściągnąć, ciągnąć do siebie.
    Najlepiej jakbyś odłączał wszystkie niedziałające odbiorniki w tym obwodzie, wymienił bezpiecznik, jeżeli nie przepali się, to podłączaj po kolei odłączone odbiorniki i każdorazowo sprawdzaj bezpiecznik, jak po podłączeniu któregoś odbiornika przepali się bezpiecznik, to będziesz miał odpowiedź na postawione pytanie.

  8. Podziękowania dla tomas74 za pomoc w problemie

    Jonasz88 (05-04-14)

  9. #88
    Jonasz88's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    dzięki, i tak jestem tępy bo nie wiem co należy do obwodu, schematy macie?
    zapłacę 1000 zł komuś kto wywali mi całą elektronikę z samochodu, oprócz szyb i lusterek. chce nim jeździć a nie zajmować sie pierdołami,
    a tylko elektryka pada w tym aucie. musze oddać auto do ciula, bo to dla mnie czarna magia ;/

  10. #89

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czytając wątek, widzę że dwie osoby miały już doświadczenia z zamiennikami mechanizmu wycieraczek, i nie widać entuzjazmu w ich wypowiedziach. Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć czy warto kupić nowy zamiennik w cenie < 50zł (zakładając ze mam sprawny napęd)? Swój mechanizm reanimowałem już dwukrotnie, ale sworznie po kilku miesiącach ponownie się zapiekają. Teoretycznie mógłbym kupić używany oryginalny, ale cena wtedy rośnie i nie mam pewności czy nie będzie bardziej zajechany od obecnie siedzącego w aucie. Czy geometria ruchu czegoś takiego nie odbiega od oryginalnego: http://allegro.pl/mechanizm-wycierac...545896762.html ?

  11. #90
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    1U1955603C nowy w aso 220 zł
    uzywke ori bym kupił bo z zamiennikami różnie bywa

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •