Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: Przeglady w ASO - co i ile

  1. #1
    KalinS3's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Przeglady w ASO - co i ile

    Nie znalazłem takiego tematu, albo zle szukałem, albo jest rozczłonkowany, ale moze warto założyć, mianowicie:

    Info zbiorcze: Koszt przegladu, co robili, przy ilu km i ile sobie zazyczyli w ASO i innych dziuplach.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-07-15 o 12:09

  2. #2
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Bylo Nie masz ksiazki serwisowej? Tam jest napisane co ile robi sie przeglady. Co do kosztow. Co ASO to ma swoj wlasny cennik. Warto podzwonic i sie popytac. W warszawie jest raczej najdrozej.

  3. #3
    KalinS3's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie, bo ukradlem

    nie o to mi chodzi zupełnie. Ja sie nie pytam, tylko myslalem o takim zestawieniu.

  4. #4
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Eee jak ukradles to inna sprawa. Bylo tak odrazu, to stanalbym na glowie a znalazl takie zestawienie Bo niby skad mozesz wiedziec co i jak, jesli ksiazki serwisowej NIET!

  5. #5
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Może warto taki temat założyć w ramach informacji i porównania.

    ceny części oraz robocizna.
    Ja już wiem na własnej skórze że ceny w ASO sie róznią nawet o 50zł na jednej części.
    I to były sąsiednie ASO, bo Kraków i Sosnowiec. (w Sosnowcu było drożej)
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  6. #6
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    ja serwisowałem 1.5 tygodnia temu auto w ASO, przy 150 tys. KM (poprzedni przegląd był przy 125 tys. (sierpień 2007) jak auto nie było jeszcze moje a więc u Helmuta w DE).

    teraz był to przegląd "co 30 tys" czyli to co maja w programie a z grubsza mówiąc: filtr kabinowy, wymiana oleju (Castrol 5W30) + filtr, filtr powietrza, do tego zażyczyłem sobie czyszczenie i uzupełnienie klimatyzacji i z droższych części pamiętam że wymieniono oringi rury intercoolera; w sumie taki zabieg planowałem od razu po zakupie (czyli 5 tys. km temu), ale trochę się odwlekło... chodzi o to by wiedzieć co się robiło; aha - całkowity koszt circa 1000 PLN (brutto)

  7. #7
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Audi Szewczyk W-WA - wymiana rozrządu 8P = 2400zł w tym robocizna to ok 1000zł. Oczywiście pojechałem do warsztatu i zrobiłem to za 1/3 tej ceny. Pozdrawiam

  8. #8
    scre40's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz

    Domyślny Przeglad Techniczny!!!!

    Witam!
    Jak ostatnio calkiem czesto u mnie sie zdarza, m.in z braku polskiego manuala teraz pytanie dotyczące czegoś czego i tak tam bym nie znalazł mianowicie co myslicie o przegladzie w nie ASO? Chcialbym troche zaoszczedzic krocia a przeglad u kumpla w warsztacie bedzie mnie kosztowal 2x mniej do tego uzywa on oryginalnych czesci do audi.Czym rózni sie przeglad w audi a w takim "przydroznym" warsztacie? Czy przy sperzedazy auta nie wywoluje to tematów typu: zaniedbanie itp? Czy nie odbija sie to na "zywotnosci" auta? Czy mozna polemizować na temat: audi zrobiloby to lepiej czy nie ma to znaczenia a chodzi tylko o to ze w aso zaplace 2x tyle? sory za takie formuowanie mysli ale mam nadzieje ze wiadomo o co mi chodzi... troche wyczulony jestem na moj wózek i nie chce nic "skopać" ze tak ładnie to okresle ;p laik jestem takze pytanie na moim poziomie...
    za kazdy odzew wielkie dzieki
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-07-15 o 17:55
    pozdrawiam.
    Kowal

  9. #9
    sikor's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legionowo okol.Wawy
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ASO jest dla tych co maja nowy samochod i chca utrymac gwarancje albo dla tych ktorzy nie maja pojecia o samochodach.. no albo dla tych dla ktorych nie licza sie pieniadze.

    Ja Nie robilem przegladu w ASO kiedy to u szewczyka za sama wymiane oleju i filtru oleju krzykneli mi 1000zł.. pojechałem wowczas do Chylinskiego i wsyztskiego orginaleen rzeczy kupielm za jakies 350-400zł. Wybralem takze olej jaki chcialem w sklepie i pojechalem na wymiane.. wszytsko wyszlo mnie jakies 700-800zł a nie jak u Szewczyka 2500zł>
    Poza tym mialem mozliwosc obserwowania samochodu i widzenia tego co sie dzieje... czy faktycznie wymienili to co trzeba i czy faktycznie zalalai takim olejem a nie innym. ASO to warsztata taki jak kazdy inny i tez leca w chu** aby tylko rachunek wiekszy nabic i aby jak najmniej zrobic.

    Ja osobiscie jestem za wlasnym dobrym warsztatem i tyle.
    Zrobia Ci przeglad. W ks. zrobią Ci swoj wpis. I zrobia takze inspekcje w komputerze. Wszystko to samo co w ASO. No tyle ze nie powiesz ze byles w ASO i wydales 2,5tys zł na wymiane zwyklych filtrow i oleju.


    Pzdr.


    PS. a jeszcze bym zapomnial... za te 1000zł w podst pakiecie mialem jeszcze sprawdzenie zuzycia hamulcow.. jak sie spytalem jak to wyglada to powiedzial mi otwarcie ze mechanik przechodzi i patrzy na grubosc okladzin klockow. A i amorki sprawdzaja.. bujajac rekoma samochod.
    Poza tym jak zorbisz ten za 1000zł przeglad to nawet Ci nie zrobia inspekcji w komputerze.. Nie bedzie to uznane jako prawdziwy przeglad.. wszytsko Ci dopiero przysluguje jak zrobisz duzy przeglad za 2,5tys zł



    Pozdrawiam.
    AUDI..- Przewaga dzięki technice.

  10. #10
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Powiem krótko: Jak nie masz auta już na gwarancji i kasa Ci miła, to omijaj szerokim łukiem ASO. Warsztat jak kazdy inny, robote odpier***ją na szybko, jedyne co to to, ze możesz u nich dostać ORI części. Mój znajomy pracuje w serwisie Peugeot. Ostatnio doposażali auto w ORI zestaw xenonów i było to tak:
    1. Reflektory zamienniki z allegro - bele tańsze.
    2. Xenony - najtańszy chiński HID jaki mozna dostać
    3. Autopoziomowanie - pffff ;P
    4. Spryski - zdaje sie że auto miało już zamontowane.


    Skasowali biednego gościa ponad 5 tysi... za jego nieświadomośc. W Audi bedzie podobnie
    pzdr.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •