Pokazane rezultaty 1 do 10 z 1792

Temat: Samodzielny montaż FMIC/Jaki Intercooler itd. itp.

Threaded View

  1. #11
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Przewertuj forum bo jest tego dość sporo ale przyznam, że nie wszystko.
    Jeśli chodzi o IC to wybrałem ten jak wiesz. Ma go też Łukasz_pl i Kuba.

    Do budowy FMIC potrzebne Ci będzie napewno:
    - IC
    - orurowanie - do tego potrzeba około 3 metrów rury kwasówki ~51mm

    łączenie układu to albo kolanka z kwasówki i spawanie albo silikonowe złączki
    proponowane złączki: Fagumit (tanie polskie i ponoć dobre), Forge i Samco (sprawdzone ale droższe)
    Możesz łączyć albo na złączkach silikonowych albo łaczyć na spawanych kolankach metalowych.

    Napewno potrzebne będą Ci redukcje silikonowe. 55/50mm. Sztuk napewno 2 do IC.
    Jeden wlot od IC idzie do kolektora ssącego drugi do turbiny.

    Początek układu to turbina a koniec kolektor ssący.

    Jeśli chodzi o kolektor to seryjny z ASZ ma wyjście po prawej stronie samochodu.
    Kolektor z AWX ma wyjście z lewej strony od filtra powietrze.

    Po co zmieniać seryjny kolektor na kolektor z AWX?
    Kolektor z AWX pozwala na krótszą długość układu a co za tym idzie mniejszą pojemność. Mniejsza pojemność układu to mniejszy lag (lag czyli opóźnienie momentu, kiedy turbo się zacznie wkręcać).

    Jesli chodzi o łączenie się z turbiną to możesz (i tak ponoć jest dobrze) wykorzystać fragment seryjnego wejścia na turbinę. Ucięty wąż seryjny, w środek kawałek rurki, na seryjny wąż złączka od nowego układu i na to opaska.
    Dalej lecisz już do IC prawą stroną silnika. Miejsca masz wystarczająco. Przechodzisz pod belką do IC. Tu na końcu orurowania redukcja i wchodzisz do IC. Wyjście z drugiej strony to silikon redukcja i lecimy dalej rurami. Przy seryjnym kolektorze zawinąć się można nad wzmocnieniem (zrobił tak Łukasz_p). W każdym z rozwiązań trzeba dotrzeć do kolektora ssącego.
    Zakończenie układu przy kolektorze z AWX wymaga dorobienia dodatkowej flanszy z rurką
    Przy kolektorze z AWX zawijasz się i idziesz koło filtra powietrza. W tej opcji będą trzy problemy:
    - wywalenie EGR
    - chyba brak pokrywy silnika
    - zmiana dolotu z turbo do filtra powietrza

    Jeśli chodzi o EGR to jeszcze nie rozgryzłem do końca. Napewno wywalasz to na górze między kolektorem a wężem gumowym czyli poprostu cały zawór. Na dole zaślepka na rurze wydechowej. Jeszcze nie skumałem co z łaczeniem się z tej 'dziury' z blokiem silnika.

    Brak pokrywy silnika bo będzie poprostu zaciasno w okolicach kolektora.

    Zmiana dolotu z turbo do filtra powietrza. Dalej po całości rurę kwasówkę 60mm. Wydaje mi się (bo jeszcze nie robiłem), że powinno być bez problemów.
    Dodatkowo musisz w którymś miejscu wpiąć się z map sensorem (czyli czujnikiem ciśnienia w dolocie).

    Podsumowując. Według własnej wizji masz kilka rozwiązań. Poczynając od partyzantki z podpięciem się pod seryjne węże aż po zmianę kolektora (co ułatwia montaż ale pod maską już nie będzie seryjnie).

    Oddając komuś becelujesz ale masz zrobione, że nic Cię nie intersuje.
    Zrobisz sam i nie zapłacisz połowy tego a coś się nauczysz.

    Jak ze wszystkim w życiu - kwestia czasu albo pieniędzy.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  2. Podziękowania dla Enten za pomoc w problemie

    adriank (27-02-09)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •