Strona 179 z 180 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,781 do 1,790 z 1792

Temat: Samodzielny montaż FMIC/Jaki Intercooler itd. itp.

  1. #1781
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ale sobie utrudniacie zycie. Kolektor ssacy s3 i nie ma tego makaronu z orurowaniem
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  2. #1782

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Ausi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Myślałem o kolektorze z Sharana, ajh bodajże, pasuje do mojego AGU i ma przepustnice z prawej strony, ale ciężko to dostać i pozatym i tak musiałbym zlecic to komuś, bo niestety nie mam ani gdzie ani czym spawać i bawic się z autem, choć chętnie bym to sprobowal zrobić...
    Mowcie,że te zestawy to a taka kupa? Rur to tam jest faktycznie sporo, zastanawiam się czy to nie bedzie powodowało, nawet po strojneniu, ze na jedynce bedzie słabe dolaowanie, bo obecnie to przy lekkim dotknięciu gazu samochod leci do przodu, a tutaj zanim napompuje ta objetosc to pewnie ze 3 sekundy miną...

  3. #1783

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mistermvp Pokaż post
    a tutaj zanim napompuje ta objetosc to pewnie ze 3 sekundy miną...
    Skąd Ci się to wzięło? Nie będzie żadnego laga.

  4. #1784
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Lag przy 200KM to raczej nie. Wrzucaj bez kombinacji kolektor z S3 i będzie git.
    Nie mam fejsa ani androida!

  5. #1785
    16vg60's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI R$4 B5 & S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    757 razy
    Podziękował
    677 razy

    Domyślny

    Kolektor w s3 jest na wąskim kanale, glowa w agu na szerokim więc też trzeba go frezować do tego wiązkę przerobić , jeśli chłopak sam tego nie robi to w zakładzie też mu za darmo tego nie zrobią i lekko 3 paki tylko za to zapłaci

    Zestawy z fmic nie są 100% p&p,, że wyciągasz z pudełka i zakladasz
    Musisz mieć trochę pojęcia, do tego flexa i tiga do spawania rur
    AUDI R$4 B5
    GOLF MK4 R32 Oem
    S3 8L 360PS DSG SILVER
    SEAT LEON CUPRA 4 2.8VR6 KOMPRESSOR ABT 280ps 1of100
    Golf 2 R32 4Motion Big Brake 6+4 Pot,Rallye Front...
    EX s3
    S3 8L BAM 255Ps ABT IMOLA YELLOW
    S3 8L AMK 250Ps NOGARO BLUE
    S3 8L APY 260Ps

  6. Podziękowania dla 16vg60 za pomoc w problemie

    chudy92 (13-12-20)

  7. #1786

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mistermvp Pokaż post
    Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu duży oemowy smic z fmic.pl do 200hp spokojnie daje radę, sam celuje teraz w 200+
    Ten gruby smic w tdi na pompie 15 lat temu starczał do 160-170 kucy

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mistermvp Pokaż post
    Mowcie,że te zestawy to a taka kupa? Rur to tam jest faktycznie sporo, zastanawiam się czy to nie bedzie powodowało, nawet po strojneniu, ze na jedynce bedzie słabe dolaowanie, bo obecnie to przy lekkim dotknięciu gazu samochod leci do przodu, a tutaj zanim napompuje ta objetosc to pewnie ze 3 sekundy miną...
    Możesz poprowadzić wyjście z turbo nad skrzynią do fmica i z fmica bezpośrednio wpinasz się w seryjny kolektor, najprościej i najtaniej, a a nie zabawa w hydraulika
    U mnie tak to wyglądało (post nr12):
    https://www.a3-club.net/forum/showth...=1#post1494827

  8. #1787
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jak masz agu to szukaj na alle silnikow AJH i wyszarpiesz sam kolektor pewnie za 100-200zl i bedzie to fajnie wygladalo. Co do wiazki to kilka kabli chyba bedzie przydlugawych wiec to nie problem. Rura nad skrzynia nie kazdemu sie spodoba. Laga na makaronie nie bedzie, szczegolnie po sofcie. Z tym lagiem to mity. Chodzi o to zeby bylo jak najmniej kolan 90st bo kedno takie kolano to opor jak 1m prostej rury. Wiec orurowanie tez trzeba robic z glowa.
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  9. #1788

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Ausi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Hm, czyli największą wada makaronu są te zakręty, ktore powodują mniejsza skutecznosc chlodzenia i większy opór, tak?
    Ta opcja z kolekorem od sharana jest ciekawa ale trudno dostac sam kolektor w dobrym stanie, do tego mam jeszcze lpg no i tak czy siak muialbym oddać to komuś do zrobinienia a to już są koszta, podobnie jak poprowadzenie rury od turbo nad silnikiem...
    Muszę się dobrze zastanowic jak to rozegrac. Mam na oku wtryski green gigant 440, choć nie mam pewnosci czy podejdą pod kolektor AGU, k03s już zamontowane no i kat wyciety. Jeszcze jakiś fmic i myślę, że przy prawie seryjnym wydechu pod 210 HP podejdę przy w miarę zdrowych
    temperaturach...(chyba)

  10. #1789
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Orurowanie, jak najkrotsze, najprosciej jak sie da, unikac krotkich kolan 90st, jak najwiecej zespawanych elementow i jak najmniej laczen, przetopy wewnatrz orurowania zfrezowac, unikac drastycznych przewezen, warg. Wiekszy fmic stawia mniejszy opor, ma lepszy przeplyw i co oczywiste lepiej chlodzi nawet jesli jest czesciowo przesloniety( zderzakiem, belka czy czym kolwiek). Orurowanie najlepiej alu, pod maska warto na orurowanie zalozyc termoizolacje.
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  11. #1790

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Ausi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Skłaniałbym się najbardziej ku puszczeniu rury od turbo gora, tyle, ze mam parownik kolo akumulatora no i to k03s było podszlifowane lekko aby pasowal ori tip. Czy to nie będzie przeszkoda, no i czy decydujac się na to roziazanie muszę zmieiac tip? Bo nawet sylkonowy to 400 zł wiec troszke przesada .
    Czy dobrym rozwiązaniem bylby zakupienie coolera 180mm i do tego pare rurek alu, widziałem na fmicu.pl takie rurki po 50zl za 60cm wiec z 4-5 i dać to kolesowi niech cos rzezbi. Dodam, że na samą robociznę moge wydac max 1000 zl.

    A moze jednak założyć gotowca. Mi nie zalezy na a wygladzie wogole tylko na tym aby to działało i samochód mial szybką reakcję na gaz a nie jezdzil tylko góra. Btw- czy w AGU da się zrobic tak ze np. powiem tunerowi, ze chce aby auto było mocniejsze na jedynce i trzymalo boost do wysokich oobrotow? Bo obecnie ten bieg jest u mnie słabiutki podczas gdy na kolejnych jest w miare normalnie...

Strona 179 z 180 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •