Strona 174 z 180 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,731 do 1,740 z 1792

Temat: Samodzielny montaż FMIC/Jaki Intercooler itd. itp.

  1. #1731
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    o widzisz Marcin
    no tak wiem wiem ale jako odpowiednik dla obecnego sądzę że da radę
    na aukcjach widzę że piszą że do 300hp spokojnie starczy hehe
    popatrzę ile kolanka i rurki do pełnowymiarowego FMIC-a kosztowo
    kratka z czego w nadkolu?
    Ja sobie teraz przerobiłem nadkole - naciąłem kątówką rowki i zrobiłem sobie na długość nacięcia taki trójkątny przymiar. Podgrzewałem opalarką nadkole i tym przymiarem formowałem skrzela.


    Kiedyś się ogarnę, ale czuje, że to jeszcze nie czas na takie wybryki.

  2. #1732
    FF2004's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    w TDI w wersji 130KM były kratka fabrycznie z prawym nadkolu (jak w S3, ale na węższy błotnik)
    DSG Das iSt Gówno

  3. #1733
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Po właściwie 5 latach od planów montażu ICka ( https://www.a3-club.net/forum/showth...=1#post1385940 ) zabrałem się do tego, bo w końcu spawanie alu TIGiem zaczęło mi wychodzić akceptowalnie dobrze, poza tym mieszkam na wsi i jest większa swoboda grzebania na podwórku niżeli w mieście przy garażu.

    Wbrew różnym odpowiedziom udzielonym mi na te (i późniejsze) pytania, belki nie trzeba koniecznie przycinać, bo chłodniczka 550x180x65 wchodzi pomiędzy belkę i chłodnicę klimy na wcisk, popychając tą 2gą, jednak aby nie było niepotrzebnych naprężeń, ocierania/stukania podczas jazdy itp, lepiej belkę przyciąć. Pomimo ucięcia fabrycznych króćców ICka (57mm) i przyspawania kolanek 90stopni 51mm, pod delikatnym kątem w kierunku auta, dokładkę zderzaka trzeba i tak przyciąć, szczególnie nad czujnikiem temp zewnętrznej ale jest to raczej nie rzucające się w oczy dla kogoś, kto nigdy nie czytał o montażu ICka w A3 8L i nie wie o tym, że tak trzeba. Po delikatnym pryśnięciu czarnym lakierem boczków chłodnicy i dospawanych kolanek, nie powinien on być zupełnie dostrzegalny z zewnątrz dla osób "postronnych".
    Myślę, że IC 500x180x65 wchodziłby bez przycinania belki a dospawane bez docinania kolanka 51mm wymagałyby jeszcze mniejszego przycięcia zderzaka (może nawet siłowo dałoby się docisnąć i przykręcić zderzak). U mnie można by było obciąć każde z dospawanych do ICka kolanek o ~2cm i dałoby to ten sam efekt, jeśli chodzi o spasowanie z dokładką zderzaka ale jakoś nie miałem na to parcia, bo i tak jest wg mnie dobrze mimo wszystko, szczególnie mając na uwadze to, że nie musiałem na fabryczne wyprowadzenia nakładać silikonów i opasek i do tego docinać zderzaka.




    Więcej zdjęć dodam, gdy zakończę montaż, bo jeszcze zostało dokończenie orurowania od miejsca pomiędzy wentylatorem chłodnicy a aku do klapy gaszącej z 2.5TDI poprzez rurkę z MAPem do kolektora z podłużnego 130/150KM TDI oraz od 2giej strony wpięcie się do naleśnika tudzież turbiny (jeszcze nie wiem co wybiorę).
    1.9TDI ALH @ 155KM/344Nm by EvolutionMotorSport

  4. #1734
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Finalnie wygląda u mnie to mniej więcej tak (oczywiście po wszystkim wyszło na to, że odma musi zostać przerobiona i w związku z tym niebawem pospawam nowy dolot od tej harmonijki przy MAFie do turbo oraz dorobię oil catch tanka i oczywiście odma zostanie podłączona odpowiednio). Podczas montażu i spawania oczywiście pojawiały się mniejsze lub większe przejściowe problemy, nawet takie, które chwilowo były nie do przejścia, jednak wystarczyło się przespać z problemem i kolejnego dnia układało się to lepiej w głowie i przy aucie.















    Jak, mam nadzieję, widać od turbo wychodzi fabryczny wąż/kolanko gumowe o średnicy wewnętrznej ~38-40mm (fabryczny naleśnik miał w tym miejscu 29mm wewnątrz!) i do niego wchodzi toczona redukcja alu 50>40mm (wew 46>35mm) a dalej dospawana jest rura/kolanka 50/51mm. Klapa gasząca z 2.5TDI pasuje idealnie na silikony 57mm i jest tam zastosowana redukcja 57/51mm, dalej znów jest wszystko o średnicy 50/51mm, jedynie przy samej flanszy kolektora jest znów toczona redukcja z 51mm na ~56mm. Czujnik doładowania i temperatury znalazł się u mnie bezpośrednio na kolektorze, przy czym ten ma średnicę 12mm a fabrycznie był o większej, co nie ma znaczenia. Stykające się flansze uszczelnione są klejem silikonowym "samochodowym".
    Za sobą mam wyjazd do sklepu przez niemiecką autobahne i podczas tego wyjazdu 2x rozpędzając się pod rząd 0-180(200), przy temp zewn 19 stopni, udało mi się podgrzać temperaturę w dolocie do 50, gdzie podczas normalnej jazdy panują temperatury w okolicy 35 a po chwili postoju przy przyśpieszaniu do ~180 odczytałem ok 40 stopni (SMIC w podobnej sytuacji osiągał ok 65). Jakiś extra lagów ani profitów nie zauważyłem jeszcze ale nie ma upałów i nie miałem okazji wyprzedzać pod rząd kilka aut a tutaj chyba będą właśnie odczuwalne efekty, bo do tej pory po 2-3 aucie czułem spadek mocy.

    PS teraz widzę, że zapomniałem zrobić zdjęć ukazujących zamocowanie IC do belki - do belki wspawane są 2 płaskowniki alu #4 czy 5mm, dzięki czemu FMIC jest odsunięty i od chłodnicy klimy i belki, siedząc stabilnie na swoim miejscu. Oczywiście belka jest podcięta, co delikatnie widać na 2 dołączonych zdjęciach.
    1.9TDI ALH @ 155KM/344Nm by EvolutionMotorSport

  5. #1735
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    ile mm średnicy ma naleśnik w 1.8 T AUM na wejściu zaraz za fabrycznym SMIC?
    54mm?
    rury do FMIC mam 51mm ale potrzebuję redukcję silikonową na naleśnik dokupić

  6. #1736

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Wyjście do ic z naleśnika ma 60mm.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  7. #1737
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez K4525 Pokaż post
    Wyjście do ic z naleśnika ma 60mm.
    inaczej być nie mogło


    map sensor ma 18mm i taką flanszę trzeba kupić gotową


    sądziłem że 14mm bo uszczelka tyle ma w katalogu ale wolałem się upewnić

    SMIC w środku miał może 1 łyżeczkę oleju więc na 2002r. tragedii niema

  8. #1738
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny


    -fmic 550x140x65 turbo works
    -redukcja silikonowa prosta 60mm > 51mm(pod naleśnik) x1 sztuka
    -łącznik silikonowy prosty 51mm x 1 sztuka
    -kolanka silikonowe redukcyjne 45st. 63mm > 51mm x2 sztuki
    -kolanka hamburskie stal nierdzewna 51mm x5 sztuk
    -rura stal nierdzewna 51mm x2,5 metra
    -opaski o szerszym rancie x 9 sztuk
    -adapter pod map sensor 18mm x 1 sztuka
    -śrubki z podkładkami oraz wkręty do zamocowania fmic oraz mocowań do pasa
    -mocowania(własna robota/blacha 3mm)

    pospawam co mogę w pracy a reszta już na aucie będzie robiona


    dodatkowo dojdzie redukcja dospawana do kolanka z 51mm > 60mm pod oryginalną rurę do przepustnicy
    -

  9. #1739

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Kilka zastrzeżeń
    - Kolanka 45 na wyjścia z IC żeby było je widać zamiast kratek? Na prostych, przyciętych łącznikach wszystko da się fajnie dopasować z kratkami - silikon ma jednak większą średnicę i nie da się nim tak ostro zawrócić, a przy tej szerokości IC to wymagane. No chyba, że IC ma być zamontowany do góry nogami lub z podciętą belką, to wtedy bez różnicy, ale znowu takie kolanka to dużo większy koszt.
    - Wysokość 140 to trochę mało, chyba że dla usprawnienia serii
    - U mnie poszło jednak o 2-3 więcej kolanek, ale wymagały tego dodatkowe załamania przez spryskiwacze lamp

  10. #1740
    DRG's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mam pytanko dotyczące trochę bardziej budżetowego podejścia do tematu.
    Duży SMIC: https://pl.aliexpress.com/item/40000...archweb201603_
    Co o tym sądzicie? Z przesyłką do Rzeczpospolitej wyjdzie poniżej 500 zł. Taki SMIC plus kratka w nadkolu obrobi 200 km w 1.8T?

Strona 174 z 180 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •