Strona 2 z 180 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 1792

Temat: Samodzielny montaż FMIC/Jaki Intercooler itd. itp.

  1. #11
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    Z obsługą spawarki i ślifierki nie ma problemów... z pomocą przyjdzie mi na pewno ojciec i teść mówicie że bez sensu ale nie sztuka jest oddac do warsztatu i wywalic na to 1500, tak umie kazdy, ja wierze w swoje umiejętności
    Ostatnio edytowany przez jerzu - 13-09-08 o 16:20

  2. #12
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    własnie widziałem że robiłeś sam i gratuluje efektu No ja się będę za to brał zaraz po sesji poprawkowej mam już IC od ARL wiec nie bede kombinowal z niczym innym Niestety nikt nigdy nie powiedzial ze bedzie latwo mam nadzieje ze obedzie sie bez wiekszych poparzen i takich tam

  3. #13
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    jerzu... jakiej spawarki?? chyba nie powiesz mi ze chcesz spawac aluminium spawarka??
    Orurowanie z nierdzewki to jeszcze ale aluminiowe boczki? jak??

    Lukasz_pl, gdy tigiem spawa ktos dobrze obyty z tym to praktycznie nie ma nieszczelnosci. Czym spawales u siebie boczki? pólautomatem?

  4. #14
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    no własnie taki problem ze mam dostep do migomat no w kazdym razie chodzi o to elektrode co sie skraca nigdy nie bylem dobry w tych nazwach

  5. #15
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    migomat to polautomat, ale niewiem o co Ci chodzi z tym drutem co sie skraca. Do migomatu zeby spawac aluminium potrzebujesz drut aluminiowy, plastikowa wkladke do przewodu ktorym idzie drut i butle z czystym argonem. Tyle trzeba zeby spawac migomatem aluminium... ale: nie pospawasz migomatem cienkiej blachy, bo co chwile beda powypalane dziury no i nie widze mozliwosci szczelnego pospawania tym. Bedziesz mial zetki malutkich dziurek. Tylko TIG do takich rzeczy.
    Dopasuj boczki i daj je do pospawania fachowcowi w innym wypadku szkoda twojej roboty materialow i coolera :/

  6. #16
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    wlasnie z ojcem gadalem i tez doszlismy do wniosku ze boczki niech pospwa ktos kto robie to profesjonalnie bo my tylko spieprzymy wszystko Z powodu wyzszego dobra nie bedzie wszystko robione samodzielnie za malo umiem i za malo wiem zeby to do konca zrobic

  7. #17
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ja napisze tylko tyle, że bedzie ogrom roboty, dopasowywanie rurek, spasowanie IC ze zderzakiem itd, powodzenia ...

  8. #18

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny FMIC w ASZ-need nowy kolektor?

    Witka

    tak czytam i czytam szukam i szukam i przy modyfikacjach niektorych silnikow duzo osob pisze, zeby przy zakladaniu FMIC'a zalozyc inny kolektor bo ulatwia to montaz.
    Chcialbym u siebie rowniez zalozyc FMIC'a bo po chipie ten seryjny nie daje rady.
    I takie moje pytanie, czy ja rowniez bede potrzebowal w takim razie ten kolektor zeby bylo latwiej fajniej i wogole? Czy mgoe spokojnie bez niego zakladac?

    I czy w ASZ'ecie też trzeba bedzie robic redukcje na rurze dolotowej do turbo? Jaka tam jest srednica?

    Nie biczujcie mnie jezeli zadaje głupie pytanie, ale nie mogę nigdzie doczytać na ten temat, a znam się na tym jako tako prawie wcale

  9. #19
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    było juz o tym pare razy ze wszystko zalezy od koncepcji orurowania, zastosowanego coolera itp.

    beda złosliwym można by napisac ze jak sie nie znamy to oddajemy do zrobienia komus kto sie na tym zna

    do momentu kiedy sam nie bedziesz wiedział jaki bedzie IC nie ma sensu myślec o coolerze.
    Poza tym zmiana kolektora w ASZ wiąze sie ze zmianą dolotu powieietrza z filtra (nie jest to problem ale trzeba też to zrobić). Pytanie czy ma zostac zawór EGR (klapa gasząca) czy też nie. Wtedy dochodzi zrobienie przejściówki żeby można było polecieć z rurami.

    Neo ma w ASZ kolekektor seryjny i ma orurowania zrobinie przez CS

    Wiec wybór i koncepcja należy do Ciebie

    PS. w sobote bede widział sie z Neo i bede robił foty jego rur do IC i wrzuce na forum żeby wszyscy widzieli jak można rozwiązać projekt budowy coolera

  10. Podziękowania dla kuba84 za pomoc w problemie

    adriank (27-02-09)

  11. #20

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Szykuje sie na ten IC
    http://www.re5pect.pl/index.php?prod...ct&prod_id=332

    No wlasnie z tym EGR nie wiem do konca ocb. Wiem co to, ale nie wiem co ma na celu usuniecie go...

    I tak i tak dam komuś do zrobienie tego FMIC'a bo sam to wiecej bałaganu narobie...tylko chce wiedziec co mi bedzie potrzebne dom tego

Strona 2 z 180 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •