Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: TV, Navi i Audio. Jak samemu to zrobić?

  1. #1
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny TV, Navi i Audio. Jak samemu to zrobić?

    Witam.

    Mam taki 7" TV LG



    Zamontuję go w konsoli. TV bardzo fajnie odbiera, a dodatkowo kupiłem antenę ze wzmacniaczem bo na standardowej w czasie jazdy nie było najlepiej.
    Teraz tak

    1. Czy istnieje moduł navigacji bez wyświetlacza, który mogę podłączyć do tego tv? Jeżeli tak to jak to będzie sterowane?
    2. Mam zamiar tez kupić radio z DVD, aby też podłączyć do tego tv.
    Jak to najlepiej wszystko zrobić? tzn. TV ma wejście av1 i av2 - np na 1 będzie dvd, a na 2 navi? Jak z głosem navi wtedy, zeby podłączyć do głośników?

    Początkowo myślałem nad jakimś sprzętem din1 ze wszystkim, ale lubię wyzwania i coś orginalnego zrobić więc będę wdzięczny za wszystkie rady

  2. #2
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    1. o ile wiem nie ma takiego modulu nawigacji. nawigacje sa cale albo takie do kompa a car pc na tym nie bedziesz mogl obslugiwac bo nie jest monitor dotykowy chyba ze bedziesz mial myszke non toper podlaczona
    2. mozesz bez problemu podlaczyc dvd pod monitorek i ogladac na nim filmy.

    av1 podlaczasz pod dvd a pod av2 mozesz np podlaczyc jakas konsole

  3. Podziękowania dla Cassel za pomoc w problemie

    Glac (26-09-08)

  4. #3
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wiesz co ,trzeba by si? dobrze zastanowi? czy warto... bo teraz tak:

    - monta? mo?e by? problematyczny, osadzenie stabilne takiego ekranu, zwr?? tez uwag? ?e z boku s? wej?cia
    - rozumiem, ?e masz teraz Symphony 2din lub chcesz kupi? ramk? ? Zak?adajac ze j? masz, trzebaby przymierzy? czy ekran nie bedzie "ciut" za ma?y, z tym "ciut" moze by? problem, bo zadnej ramki nie masz, chyba ?e chcesz szpachlowa?, kombinowa? itd oczywsicei da sie to zrobi?
    - DVD zewn?trzne ok, radio ma rozmiar 1 din, monta? najpr?dzej w schowku, pamietaj ze kazda zmiana p?yty, sterowanie, g?o?no - cicho itd to bedzie po prostu niewygodne

    - Co do NAVI nie wiem, jedyne co przychodzi mi do g?owy to jaki? moze jakies PDA z wyj?ciem video... ale gdybam sobie, bo nie wiem czy takie s? , musia?by? mie? jeszcze jak?? ko?? rozdzielaj?ca sygna? wchodz?cy DVD / NAVI

    Suma sumarum jest sporo przeciwno?ci no i efekt koncowy moze by? niewsp??mierny do w?o?onej pracy. Teraz kasa... DVD przyzwoite powiedzmy JVC oko?o 650z? , navi nie wiem optymistycznie kolejne 700z? , ko?ci...kable...nie wiem czy masz ramk?. No i nawet zak?adajac, ze wszystko da sie zrobic, masz po prostu ekran, bez mo?liwosci sterowania zewnetrznymi urz?dzeniami, do wszystkiego osobny pilot, pda... ogolnie ma?o to my?le wygodne.

    Nie to ?eby by? przeciwnikiem nowatorskich rozwi?zan Absolutnie , ale obecnie od 2 mies dumam jak u siebie pogodzi? DVD, NAvi i przyzwoite audio i tez mia?em mase koncepcji.

    Glac , moja rada mo?e i ma?o warta ale po analizie proponowa?bym przymierzy? sie do multimedialnej jednostki 2din np co? takiego

    http://www.allegro.pl/item436209694_...navi_30gb.html

    Masz wszystko w jednym urzadzeniu, co jest rzadkim po??czeniem, sam sie nad takim zastanawia?em, za 2tys mo?na trafi? ten model lub Avic D3 te? jest ok, ale nie ma HDD.

    NO chyba ze jednak zdecydujesz sie na rze?be Pomog? ile dam rade.

  5. Podziękowania dla Trociniarz za pomoc w problemie

    Glac (26-09-08)

  6. #4
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jak to dobrze zapytać o radę specjalistów!

    Panowie po przeczytaniu Waszych opinii odpuszczę temat z rzeźbą..
    Jeżeli chodzi o zabudowę (obecnie mam Symphony 1 din) miałem zamiar totalnie zmienić ustawienie klimatronika itd. Robiąc ze sklejki konstrukcję, którą bym okleił gąbką i obłożył czarną skórą.. wycinając wcześniej otwory na radio, przyciski esp, awaryjnych itd..

    Natomiast faktycznie funkcjonalność takiego zestawu ma się nijak do urządzenia jakie Trociniarz, zaproponowałeś w linku..

    Dzięki za rady

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •