Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 28 z 28

Temat: Skrzynia 6 biegowa zamiast 5

  1. #21

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Pytanie o skrzynie 1.8T AUM

    Witam!
    Właśnie kilka dni temu kupiłem a3 8l 1.8t kod silnika - AUM z 6 biegowa skrzynia biegów. I moje pytanie brzmi czy do 1.8t 150 konnych w a3 były montowane fabrycznie skrzynie 6 biegowe?? Może istniała taka opcja? Siedzę juz trochę w temacie a3 i jeszcze nie spotkałem się nigdzie na forach żeby do 150 konnych była montowana 6 skrzynia. Jeśli nie to wszystko wiadomo ktoś tu ingerowal ) pozdrawiam

  2. #22
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    nie było takich montowanych, ktoś zmienił.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #23

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam! Irytuje mnie w mojej Audini ze ma strasznie krótkie przelozenia. Jadac na 5 i 3000rpm jade tylko 110kmh. U was tez tak jest? Istnieja inne modele skrzyń z dłuższymi biegami. myslalem nawet nad podmianka na inna z dluzszymi biegami albo 6cio biegowa. Dodam ze moia skrzynia wg wlepki to EVS.

  4. #24
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Zamiana na skrzynię 6-biegową jest całkowicie nieopłacalna.
    Prędzej zyskasz przeszczepiając w całości skrzynię z jakiegoś 1.9TDI, np. 110KM. Podejdzie bez żadnych dodatkowych przeróbek, a przełożenia w sumie będą podobne jak przy 4-biegowym automacie z dodatkowym piątym biegiem. Czyli nawet całkiem akceptowalne przyspieszenie, a o ile teraz przy 3000RPM masz 115km/h, to na tej z diesla byś miał 109km/h na 4. biegu i 137km/h na 5. biegu.
    W sumie bym się nad taką konwersją zastanowił, ale tylko wtedy jakbym realnie robił trasy tym samochodem i w momencie jakby zdechła obecna skrzynia

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Wiec mam rozumiec ze ta predkosc przy tych obrotach we wszystkich benzyniakach jest taka sama tylko dizle maja dłuższe przełożenia? Na trasie jakie obroty maksymalne sa dopuszczalne przez dłuższy czas zeby turba nie zajechac albo co innegi zeby nie wykonczyc??

  6. #26
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Biorąc pod uwagę skrzynie 5-biegowe 02J to właśnie tak jest - pomiędzy benzyniakami różnice są znikome, jedynie wymiana na skrzynię od diesla przyniesie widoczny efekt, ale to troszkę zakrawa o druciarstwo.
    Skrzynia 6-biegowa od poliftowych 1.8T 180KM o oznaczeniu 02M jest dosyć trudna do dostania, a musiałbyś wymienić razem z nią półosie, poduchę i cholera wie co jeszcze, a nie zyskasz praktycznie nic, bo ta skrzynia na ostatnim biegu ma minimalnie mniejsze przełożenie.

    Generalna zasada jest taka, że nie wolno długotrwale jeździć ze wskazówką obrotomierza na czerwonym polu. Jadąc z prędkością maksymalną (jakieś 216km/h przy ~5700obr/min), na piątym biegu nie powinno się nic uszkodzić, zakładając, że już wcześniej nie było zepsute, albo nie trzymało się na ostatnim włosku.

  7. #27

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Ok kapuje. W a4 i a6 tez jest 1.8t a tam przezozenia sa dłuższe. Te modele maja inne skrzynie? Trzymajac obroty np na 4 tys przez np 200-300 km nic nie zrobi silnikowi? Wtedy predkosc jest juz lepsza i nawet przystepna na autostrade.

  8. #28
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Poszukaj zdjęć i porównaj.

    Tak jak mówiłem: pod warunkiem, że silnik i jego osprzęt jest sprawny (głównie układ chłodzenia i smarowania), to jadąc z nawet prędkością maksymalną silnikowi nic się nie stanie.

    A jak w*****a Cię hałas, to stopery do uszu albo odkładaj na lepsze auto.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •