Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: Filtr cząstek stalych (DPF) w silniku TDI 110 KM - 2000-2003 - bać się ??

  1. #1
    maciejk84's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódzkie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Filtr cząstek stalych (DPF) w silniku TDI 110 KM - 2000-2003 - bać się ??

    Witam

    Panowie, znalazłem na mobile.de ciekawe Audi A3 TDI 110 KM z 2001 r. wyposażone w filtr cząstek stałych i mam pytanie:
    Czy bać się tego ustrojstwa czy nie ?
    Naczytałem się, że przy jeździe na krótkich odcinkach (a w moim przypadku w większości byłyby to krótkie odcinki do pracy i z powrotem) filtr nie ma szans na właściwe oczyszczenie się/zregenerowanie do czego potrzebna jest odpowiednio wysoka temp. spalin osiągana przy jeździe na dłuższych odcinkach.
    Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.
    Ile ewentualnie może kosztować wymiana/naprawa takiego filtra DPF kiedy już się zepsuje ?

    Z góry dziękuje za pomoc.

    Pzdr
    Maciejk84
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 17-11-16 o 19:17

  2. #2
    BoleczeQ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Masz rację co do tego iż filt spełnia swoje założenia podczas pokonywania dłuższych odcinków. Ostatnio oglądałem reportaż na tvn turbo, w którym była mowa, iż koszty ewentualnej wymiany w aso są dosyć znaczne. Na przykładzie jakiegoś volvo coś koło 10tyś. Ja bym nie ryzykował -zawsze jedna rzecz więcej w aucie, która może się popsuć i jest raczej kosztowna...

  3. #3
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    kolego ale poczytaj trochę! nie było dpf w tych rocznikach dopiero w 8p

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jerzu Pokaż post
    nie było dpf w tych rocznikach dopiero w 8p
    byly, byly, jako opcja. mozna bylo auto w to dziadostwo doposazyc, zerknijcie w ETKA-e
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koło
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    No więc kolego powiem Ci tak...
    *Żywotność takiego filtra DPF producent szacuje na ok. 200tys.
    *Temperatura regeneracji filtra(dopalania) zawiera się w zakresie 350-600C
    Poza tym wymiana takiego filtru musi odbywać się tylko w serwisie, gdyż usluga ta laczy sie z koniecznoscia "zerowania" licznika filtra za pomocą specjalnego diagnoskopu...
    Wymiana bez zerowania licznika filtra spowoduje problemy typu: zbyt częsta regeneracja lub też niezdolność systemu do wykonania dopalania w filtrze.

  6. #6
    black_mamba_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW Golf 5 Plus
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    pytanie o dpf...
    czy ktos z was usunal? jakies problemy po usunieciu?
    i jak to sie ma do automatycznej skrzyni, wiele sie naczytalem ze mozna oczyscic filtr poprzez jazde na wysokich obrotach itd, jak to sie ma do automatu ??

  7. #7
    boży's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    przeciez ten filtr mozna wyłonczyc całkowicie nie trzeba go usuwac , popytaj tunerów lub zobacz na allegro pełno jest ogłoszeń z taką usługa , koszt od 800 do 1500 , ja bym sie tam nie bał , jak auto jest oki i po dobrych pieniadzach to myśle ze warto
    A3 1.8t aum + chip ----> A3 1.9tdi asz + chip ----> BMW E39 528

  8. #8
    black_mamba_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW Golf 5 Plus
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    z tego co rozumiem,to oczywiscie - wylaczyc, czyli zmiana w oprogramowaniu silnika bez ingerencji w elektronike silnika - ale pozniej trzeba go i tak usunac no hmm "mechanicznie". wiem ze z tym nie ma wiekszego klopotu i nie ma co sie bac.

    ale interesuje mnie tez bardzo jak sie ma czyszczenie "naturalne" filtra w autach z automatem,czy ktos moze cos na ten temat powiedziec??

  9. #9
    matisnh's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków NH
    Auto
    .
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Gość ode mnie z pracy ma Suzuki Grand Vitare z DPF automat jezdzi głównie po mieście. Co jakis czas filtr sie zapycha im wiecej syfu sie w nim zbiera tym stopniowo też wzrasta spalanie, bo komp stara sie dawać wieksze dawki paliwa żeby to wypalić, ale w mieście sobie z tym nie radzi i zaświeca się kontrolka od DPFu, żeby nie narażać sie na spore koszty wymiany tego filtra jeszcze tego samego dnia jedzie na A4 tylko po to żeby wypalić to co w nim zalega. Musi jechać ok 15 min z predkością min. 70 km/h żeby kontrolka zgasła i był spokoj na pare tygodni. Tylko czeka na zakończenie gwarancji, żeby jechać do jakiegoś tunera, wyciąć i programowo ominąć DPF. Jeśli ktoś jeździ na krótkich odcinakach DPF to wrzód, w trasie się go nawet nie zauważa.
    Było Audi A3 8l 1.6, było Audi A3 8l 1.9 TDI...

  10. #10
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    przy autach z dpfem podstawą jest wiedza na temat zachowania sie gdy auto zaczyna wypalać filtr. Masa ludzi nie wie nawet, że taki posiada i potrafią zgasić auto w trakcie "procedury wypalania". A potem wielkie halo, że filtr zapchany. inną sprawą jest to, że są one wadliwe i uciążliwe, sam użytkuje takie auto od roku z dpfem i złego słowa nie mogę powiedzieć, gdyż nic się nie dzieje, poza tym lepiej usunąc jak sie zapcha za te 1500-2000 zł, nić kupować nowy za 7000(tyle kosztuje do passata w ASO)
    pozdrawiam
    Zadowolenie klientów bezcenne


    Najniższe ceny na części oraz oleje motul gg 347504, tel 663 962 604 , Rabat dla A3-club!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •