Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: 1.6 AKL - gasnie i nie chce zapalic

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny 1.6 AKL - gasnie i nie chce zapalic

    Mod: zmienilem temat na bardziej jednoznaczny. Prosimy sie przykladac do nazywania tematow gdzy ulatwia to pozniejsze wyszukiwanie.

    Drodzy użytkownicy A3, mam problem tego rodzaju że samochód gaśnie i nie chce zapalić przez jakies 20-30 min.
    Dzieje się to w różnych sytuacjach.
    Jestem z Łodzi i pojechałem na wakacje, po drodze zdarzyło mi się że po zatankowaniu nie chciał odpalić, po 20 min odpalił i pojechałem dalej, następnie zaczął gasnąć i nie chciał zapalić, tak doczłapałem się do Jastarni.
    Dałem samochód do ASO w Sopocie ( o dziwo tam dojechał bez zgaśnięcia) w Sopocie podjagnozowali powymieniali kable i cewkę skasowali na 1800 pln. I dupa, wyjechałem i to samo, zgasł, nie chciał zapalić i później już gasł od razu po zapaleniu. Do Łodzi wróciła na lawecie . ASO Gajos w Sopocie ze zrozumiałych względów nie polecam.
    Co może być przyczyną??? Komputer nie wykazywał im błędu, co może być mojej „suczce”??
    Proszę pomocy!!

  2. #2
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Powinni kase oddac za zrobienie czegos co i tak nie naprawili !!.
    .......

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Jesli wykluczyles rzeczy typu wariujacy alarm czy immobilizer to sprawdzilbym uklad zasilania paliwem... tzn czy nie brakuje paliwa z jakiegos powodu

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kase będę chciał od nich wyciągnąć, za lawete. Paliwo dochodzi, mam gas sekwencje więc eliminuje to, zwłaszcza że dzieje się to na gazie i benzynie. Dziwne jest to że autko musi ostygnąć, zapali i po 10 km. gaśnie i znowu to samo Pomocy błagam

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Fortuna4
    Dziwne jest to że autko musi ostygnąć, zapali i po 10 km. gaśnie i znowu to samo Pomocy błagam
    Bardzo chetnie bym Ci pomogl ale niestety w Twoich okolicach (Łódź) nie jestem w stanie nikogo polecic.
    Wiem ze Artur znalazl ostatnio jakiegos "Magika" ale to chyba w Lublinie W kazdym razie rozwiazal mu problem ktory sie ciagnal za 2 miesiace.

    aha... odpusc sobie ASO tylko wyezekwuj od nich te 1080zl za nietrafna naprawe

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak wyegzekwować?? Miał ktoś z Was podobne doswiadczenia?Cała zabawa z laweta kosztowało mnie 2300 pln. Wcale mnie to nie bawi, samochód stoii i nie mam koncepcji co z nim zrobic. Licze że może ktoś z Was miał podobny problem i się podzieli mozliwoscią jego rozwiązania.

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Fortuna4
    Jak wyegzekwować?? Miał ktoś z Was podobne doswiadczenia?Cała zabawa z laweta kosztowało mnie 2300 pln. Wcale mnie to nie bawi, samochód stoii i nie mam koncepcji co z nim zrobic. Licze że może ktoś z Was miał podobny problem i się podzieli mozliwoscią jego rozwiązania.
    Zajac stanowisko ze skoro auto jest niesprawne w ten sam sposob jak w dniu zlecenia naprawy to zadasz zwroty kosztow. Ew jak chca to moga sobie sporwotem zabrac wymienione czesci bo one jak widac nic nie zmienily i nie byly przycyna usterki. Pojsc zrobic awanture az do szczebla kierownika salonu.Kolejnym krokiem jest opisanie sprawy, oczekiwan i jasne przedstawienie swoich zadan na pismie i dostarczenia pisma najpierw do kiedownika salony ktory pokwituje przyjecie takiego pisma.
    Osobiscie nigdy nie mysialem sie udawac wyzej w jakis sprawach typu schrzanione zlecenie czy reklamacja oddanie czesci nie z mojej winy.
    Zawsze wystarczala stanowcze wylozenie swoich argumentow. I trzeba wychodzic z zalozenia ze Ty jestes klientem wiec nie ustepowac.

  8. #8

    Domyślny

    Tydzien temu miałem to samo! Na diagnostyce nic nie wykazali. kase wzieli . przyczyną usterki jest przekaznik nr 109. Jest on umiejscowiony za listwa bezpiecznikow(trzeba ja zdemontowac), gdzies w kącie.

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ROBERTO
    przyczyną usterki jest przekaznik nr 109
    w benzynie nie ma czegos takiego jak przekaznik 109 !!!

  10. #10

    Domyślny

    nie jestem mechanior, u mnie w tdi to bylo przyczyna gasniecia motoru. W benzynie może jest analogiczny przekaznik o innym nr. Problem dla mechanika.

    Mod: to ze bylo to przyczyna w dieselu to my wiemy i jakbys poczytal stare posty na forum tez byc wiedzial. Poza tym kilka postow nizej jest informacja o tym ze w benzynie co innego jest odpowiednikiem 109-tki.
    Na forum technicznym pisz prosze na temat i bez robienia zbednych OT - bo to nic nie wnosi do tematu.
    Kolejna rzecz to wypadalo by sie przywitac w odpowiednim miejscu i zachowac panujace tu zwyczaje a nie pisc pierwszego posta bo masz cos na sprzedaz !

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •