Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: 1.8T nie odpala gdy jest goraco

  1. #1
    tommy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alphen a/d Rijn
    Auto
    A6 4F
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny 1.8T nie odpala gdy jest goraco

    Mod: wydzielilem nowy temat gdyz w poprzednim robil sie balagan. Piszemy tylko na temat!

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    duzo sie slyszy o tym przekazniku 109 ponoc przy upalach jakies lutowane polaczenie czy coski podobnego sie tam odkleja/odlancza i po ochlodzeniu znowu sie zalancza jakis blad fabryczny dlatego najlepiej go wymienic
    Wiem że to stary temat ale mam właśnie taki problem.Dzisiaj było cholernie gorąco i po pracy auto znowu nieodpaliło(zdaża się to tylko kiedy jest gorąco-to czwarty raz).Poczekałem do wieczora aż sie troszkę ochłodziło i odpalił na strzała.Piszecie o przekazniku 109,ale gdzie on jest???Mam zdięcie zrobione u siebie i niewidze tam takiego.Może ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem????
    link do foto: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b197b9838.html
    Ps.a może ta 109 jest w komorze silnika a nie pod deską rozdzielczą.Prosze o pomoc.

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    tommy dzieki za maila ale ja nie jestem jasnowidzem i moge tylko gdybac co to moze byc.
    Podlaczenie pod vag-a napweno pomoglo by ci wiecej.

    Przekaznik 109 w benzynie nie istnieje.
    W benzynie jego odpowiednikiem powinnien to byc ten z X-em. 75X?? ten pierwszy na twoim zdjeciu. Mysle ze on ma te sama funkcje co 109 w dieslu.

    Ale w benzynie to jest najczescie inna przyczyna typowalbym na czujnik temp. albo przekaznik pompy paliwa ten czwatry na twoim zdjeciu.


    PS. co to masz tam podlaczone pod nr. 213 jest tam jakis dziwny czerwony kabel?

  3. #3
    tommy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alphen a/d Rijn
    Auto
    A6 4F
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    PS. co to masz tam podlaczone pod nr. 213 jest tam jakis dziwny czerwony kabel?
    A tam jest podłączona taka 600watowa bomba z JBL,no wiesz taki mały basik
    Wielkie dzięki za odpowiedz,może to faktycznie pompa paliwowa tylko zawsze gdy jest gorąco????????
    Czwarty tzn.który,ten z nr 167????????

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie, gdzie to kupić?? ten przekażnik do benzyny??po za ASO i ile on kosztuje?? Z góry dziękuje.

  5. #5
    tommy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alphen a/d Rijn
    Auto
    A6 4F
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ostatnio znowu nieodpalił Było 29stopni i pojeżdżone miałem,ale porozbierałem te przekazniki i pooglądałem jak wyglądają.Żadnych śladów przypalenia czy nawet okopcenia nieznalazłem,wszystkie też działały poprawnie(tak przynajmniej wyglądało).Niemam pojęcia gdzie szukać przyczyny???????? Może jest gdzieś jakiś czujnik temp silnika który wariuje lub jakies zabezpieczenie instalacji elektrycznej przed przegzaniem Pomocy może ktoś miał podobną sytuacje

  6. #6
    twardy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa 2,4 JTD 20V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jesteś pewny na 100% że spowodowane jest to wzrostem temperatury? "Nie odpala" - czyli co? Kręci rozrusznik, czy nic sie nie dzieje?

    PS. Jak ze sprzętem grającym? Aku potrzebuje dość dużego napiecia przy rozruchu. Może sprzęt go osłabia, a później następuje samoregeneracja baterii i Ci odpala...

  7. #7
    tommy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alphen a/d Rijn
    Auto
    A6 4F
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twardy
    Jesteś pewny na 100% że spowodowane jest to wzrostem temperatury? "Nie odpala" - czyli co? Kręci rozrusznik, czy nic sie nie dzieje?

    PS. Jak ze sprzętem grającym? Aku potrzebuje dość dużego napiecia przy rozruchu. Może sprzęt go osłabia, a później następuje samoregeneracja baterii i Ci odpala...
    Tak jestem pewien że to jest spowodowane wzrostem temperatury na zewnątrz,kiedy jest w okolicy 30 stopni-dupa blada.Niepali tzn.kręci ok ale tak jakby na sucho bez bezyny lub iskry,niewiem Po przekreceniu kluczyka wszystkie kontrolki sie zapalają i pochwili gasną,immobilajzer też,no i wtedy przekręcam kluczyk dalej-silnik kręci ale niepali Moge go krecić sto razy i nic Wieczorem jak się ochłodzi wsiadam do auta i pali od pierwszego!Zawsze kiedy nieodpalił było gorąco(już jakieś pięć razy).
    Aku jest nowy ma kilka miesięcy.Nic już niewiem

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Mam podobny problem w swojej A3 tylko że w TDI . Rano odpala zaraz po przekręceniu kluczyka, ale gdy silnik jest już rozgrzany mam problemy z odpaleniem. Zapala dopieero po 3-4 sekundach. Nie wiem dlaczego tak się dzieje
    radek

  9. #9
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rqdek
    Mam podobny problem w swojej A3 tylko że w TDI . Rano odpala zaraz po przekręceniu kluczyka, ale gdy silnik jest już rozgrzany mam problemy z odpaleniem. Zapala dopieero po 3-4 sekundach. Nie wiem dlaczego tak się dzieje
    o tym tez bylo na forum najprawdopodbniej przekaznik bedzie ci sie to wydluzalo ! na poczatek 4 sek pozniej ci nie bedzie zapalal np przez 4min w przekazniku cewka sie przegrzewa i cos tam... wymiana przekaznika samemu zrobisz a koszt 26zl jakos jest o tym na forum nawet moj post chyba ...
    420 500 km
    1

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny ,

    na pewno nie jest to przekaznik 75x, przed chwilka probowalem w czasie pracy silnika go wyjac i nic, bez niego tez zapala... jedynie bez przekaznika 167 nie pali moze to ten
    BMW 330CD 220KM seria

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •