Strona 11 z 31 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 306

Temat: Czujnik poziomu oleju

  1. #101
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    aha, czy myślisz że po djagnostyce vagiem lub innym programem problem minie? z góry dziękuje za porady

  2. #102
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Myśle że musisz go skropić wodą świeconą wtedy napewno minie
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  3. #103
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    jaczek7 to jest forum techniczne a nie off topic.prosze powstrzymac sie od tego typu kometarzy
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #104
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Witam mam identyczny problem jak kilka pozostałych osób a mianowicie zaświecił mi się Sensor od czujnika poziomu oleju i teraz moje pytanie czy jest możliwe że się on zabrudził i głupieje bo w vagu pisze błąd sporadyczny czujnik poziomu oleju zwarcie do plusa czy jakoś tak i czemu to jest w liczniku a nie w silniku pokazany ten błąd , można go czyścić jakąś benzyną ekstrakcyjną lub do czyszczenia przepustnic ??? , jaka jest szansa że ten owy czujnik jest zabrudzony i źle wskazuje zdarzyło to się komuś że przeczyścił i było oki ????

    PS: mi jakoś dziwnie to świeci bo jak czytałem wielu osobom pisze Min i konewka z olejem świecącą na żółto mi zaś inaczej bo pisze Sensor taka pofalowana linia i konewka z olejem świecąca na żółto jest w tym jakaś różnica ???
    Ostatnio edytowany przez ciapek115 - 03-09-10 o 18:01

  5. #105

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    miałem taki sam problem jak kolega ciapek115, na FIS'sie wyskoczył mi komunikat SENSOR i konewka oleju. Bywało tak, że komunikat czasami znikał na chwilę a potem sie znowu pojawiał. Na początku myślałem, że to czujnik ciśnienia oleju, ale kolega mechanik, który jest obeznany w tych tematach, powiedział mi, że to czujnik poziomu oleju jest walnięty. I faktycznie, w InterCars znalazłem niemieckiej firmy zamiennik, który kosztował ok 100zł, wymiemiłem go u kolegi w warsztacie i problem rozwiązany. Niestety oryginalny czujnik to nieco droższa impreza, bo koszt ok 300zł. Później po podłącznieu pod VAG, jak się okazało błąd został zapamietany pod licznikiem, który trzeba było wykasować

  6. #106
    luckystrike1979's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Jeśli czujnik okaże się walnięty, mam nówkę ori na sprzedaż, w razie czego PW.

    Sorry za OT.
    Power is nothing without control...

  7. #107

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gliwice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    mam podobny problem od 3 dni świeci ale nie zawsze mi na desce sensor i konewka oleju w chwili kiedy mi to wyskoczyło przestał dziłac prędkościomierz i nie liczy km i oczywiście wskazówka poziomu paliwa cały czas sie buja porsze o pomoc ;]

  8. #108
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wypadalo by zapoznac sie z tematem,strone wczesniej jest podane co i jak wystarczy czytac
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #109
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam ponownie!!!
    wymieniłem czujnik poziomu oleju ponieważ wyskakiwał mi komunikat co 75km niski poziom oleju, czujnik kupiłem za 100zł nowy, zamiennik oczywiście bo ori trochę drogi jak dla mnie, podłączyłem samochód pod komputer u mechanika lecz on ma program DELPHI czy cos takiego, VAGA nie posiada. Komputer pokazał błąd lecz nie licznika ani nic związanego z olejem czy czujnikiem,tak czy siak błąd wykasowany. Konewka z fisa zniknęła lecz po przejechaniu 75km znów się pojawiła. Już nie wiem jak to naprawić. Przewody sprawdzone wyczyszczone specjalnym środkiem i komunikat znów się pojawia a czujnik i błędy wykasowane, nie wiem czy program do bani czy czujnik , a może komputer pokładowy już się psuje na amen. pomocy!!!

  10. #110
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    witam, kilka dni temu zakupiłem swoja pierwszą Audi A3 dziś po jezdzie w mieście pikneło dwa razy zapaliła mi się czerwona kontrolka z konewką , po chwili zgasła...po dłuższym czasie znwou sie zapalił i zgasła. Sprawdzałem poziom oleju i jest w normie. W powrocie do domu już się nie zapalała, lecz po 2-3 godz kiedy ruszyłem w trase znowu sie zapaliła...co to może być? jakiś czujnik? słaba jakoś oleju?
    prosze o pomoc, to moje pierwsze audi a3

Strona 11 z 31 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •