Strona 31 z 31 PierwszyPierwszy ... 21293031
Pokazane rezultaty 301 do 306 z 306

Temat: Czujnik poziomu oleju

  1. #301

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie od pewnego czasu zapala się w aucie ( średnio co ok 50 km po skasowaniu/otwarciu maski ) żółta kontrolka sygnalizująca niski poziom oleju.
    Stan oleju jest prawidłowy uzupełniony na full.
    Czy błąd ten może się wiązać z uszkodzeniem czujnika oleju?
    Jeśli tak dlaczego komputer nie wskazuje zółtego komunikatu " sensor " ?
    Kieruje pytania , ponieważ chciałem się upewnić przez zakupem nowego czujnika że to jest jego usterka.

  2. #302
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Najpierw sprawdź temp. oleju (za pomocą VAG lub VCDS )w liczniku w blokach pomiarowych w kanale 50 co pokazuje.

  3. #303

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Stosując się do podpowiedzi uzytkowników forum odłączyłem klemę minus na ok 30 min .
    Po ponownym podłaczeniu akumulatora i przejechaniu ponad 100km czujnik jak narazie nie zaświeca się.
    Mam nadzieję że to był tylko błąd

  4. #304

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Psary - Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam problem dotyczący czujnika XXXciśnieniaXXX (Edit: poziomu) oleju w 1.6 AVU -> pojawia się na FISie informacją konewki wraz z napisem "SENSOR".
    Na początku bład pojawiał się sporadycznie, z czasem coraz częsciej, aż teraz to otrzymuje go codziennie, w drodze do pracy i z pracy.
    Zauważyłem, że pojawia się głównie jak temparatura cieczy dochodzi gdzieś do 90*C, a znika czasem po 1km czasem po 10km, czasem jak pojadę z góry, a czasem dopiero na jakiś wybojach na drodze.
    Mam wrażenie, że ten czujnika nie ma znaczenia dopóki silnik się nie rozgrzeje oraz jakby jakiś kabel był gdzieś uszkodzony i czasem dostaje zwarcia.

    Gdy sprawdziłem błędy po miesiącu (~2k km):
    -> 562 -> Sensor for oil level/temparature (G266)
    -> 30-10 -> Open or Short to B+ - intermittent
    -> 29-10 -> short to ground - intermittent
    Skasowałem błędy i zrobiłem jakieś 20km i znów dostałem powyższe błedy.

    Sprawdziłem również temparaturę w grupie 50 -> silnik był jeszcze ciepły po poprzednim teście, ale temparatura (poczas sprawdzenia, brak błedu OIL SENSOR na FISie)
    start testu: pole 3 -> 53*C i pole 4 -> 77*C
    po 10min na wolnych obrotach: pole 3 -> 64*C i pole 4 90*C

    Nie wiem co jest czym w tym zestawieniu, zakładam że pierwsza z temp to temperatura oleju w misce, a druga temp. to temp. cieczy.

    Sprawdziłem również wtyczkę pod silnikiem, nie jest luźna, nie skorodowana, styki też wyglądają dobrze, nie widać uszkodzeń.

    Gdzieś w tym wątku wyczytałem również żeby sprawdzić czujnik otwarcia maski.
    W moim przypadku nie chodzi to coś co zbiera info z tego czujnika i w sumie nie wiem nawet jak długo, dopiero dzisiaj sprawdzając tą hipotezę zuważyłem że FIS nie pokazuje otwarcia maski, a chyba kiedys pokazywał?!
    Czujnik wygląda na uszkodzony(jest pęknięty i widać oksydację miedzi), w celu sprawdzenia czy to wina czujnika, spiąłem go na krótko, ale mimo to nie otrzymałem informacji na liczniku o otwarciu maski.
    Przy spiętym na krótko jak i nie spiętym czujniku, ale otwartej masce, gdy wcisnę zamknięcie samochodu na pilocie, to auto się zamyka, światła mrugają.

    Chciałem również sprawdzić czy jest gdzieś informacja o otwarciu maski w VAGu, ale dla 8L nie znalazłem.

    Olej i filtry wymienione 9k km temu (problem pojawił się po ~6.5k km od wymiany)
    Czujnik poziomu oleju wygląda na fabrycznie zamontowany (Hella)

    1. Zastanawiam się czy jest sposób by sprawdzić czujnik G266? Rozpiska pinów, jakie napięcia?
    2. Czy mimo, że czujnik otwarcia maski wykrywa jej ciągłe zamknięcie, to czy nie powinno nie mieć wpływu na problem z błędem OIL SENSOR?
    3. Czy wie ktoś z Was, gdzie / jak idzie kabel od czujnika poziomu oleju? Ciężko go wyśledzić z pod silnika.
    4. Jakieś inne propozycję?


    EDIT: Wykonałem również logi z jazdy, wynika z nich, że w chwili jak dostaję ostrzeżenie oil sensor to temparatura = 155*C, w trakcie testu miałem 2x tą informację i raz przez 15sek a drugi z 30sek
    temparatura oleju po odpaleniu silnika 1*C i po 20min spokojnej jazdy osiągneła 99*C.
    Ostatnio edytowany przez Kokin - 30-12-18 o 17:10

  5. #305
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Czujnik otwarcia maski w 8L nie sygnalizuje jej otwarcia jest tylko po to by zasygnalizowac licznikowi, ze teoretycznie po otwarciu maski i jej zamknięciu olej został dolany. Co do czujnika poziomu to na początku postu napisałeś o czujniku ciśnienia A to co innego. Ale rozumiem że to literówka. Na moje oko podejrzewalbym uszkodzenie samego czujnika albo kostki do niego. Temp.oleju idzie do licznika bezpośrednio.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Czujnik otwarcia maski w 8L nie sygnalizuje jej otwarcia jest tylko po to by zasygnalizowac licznikowi, ze teoretycznie po otwarciu maski i jej zamknięciu olej został dolany. Co do czujnika poziomu to na początku postu napisałeś o czujniku ciśnienia A to co innego. Ale rozumiem że to literówka. Na moje oko podejrzewalbym uszkodzenie samego czujnika albo kostki do niego. Temp.oleju idzie do licznika bezpośrednio.

  6. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    Kokin (30-12-18)

  7. #306

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Psary - Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zgadza się chodzi mi o czujnik poziomu oleju (edit postu wyżej)
    @renegat207 napisałeś że czujnik temp. oleju, idzie do licznika bezpośrednio, rozumiem, że reszta sygnałów (poziom?!) również idzie bezpośrednio do licznika?
    wiązka kabli tego czujnika idzie od spodu silnika -> przez grudź zewnątrz - wewnątrz (w okolicy pompy /serwa hamulca, za filtrem powietrza) -> i podłączona jest do licznika?
    Spróbuje sprawdzić przewód czy czasem gdzieś nie jest uszkodzony, nie łapie przebicia.

    Co do otwarcia maski, no nie jestem właśnie pewien czy była / powinna być taka informacja, ale dzięki za informację -> że na liczniku nie ma info o otwarciu maski.

Strona 31 z 31 PierwszyPierwszy ... 21293031

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •