Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 306

Temat: Czujnik poziomu oleju

  1. #21
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tak, musisz zdjac oslone silnika... ta z dolu... i zaraz przy misce masz taki oto czujnik
    http://www.allegro.pl/item480459701_...60b_hella.html
    masz ten sam problem co i ja

  2. #22

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    audi a3 2.0 Tdi 170 ps S-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    massiwo-- dzieki za odpowiedz. Kontrolka zapala mi sie raz gora 2 razy na tydzien. Obecnie jestem w poza granicami kraju dokladnie w Nl. Mam mozliwosci wiec w weekend sciagne sobie oslone silnika i zobacze co tam jest grane. Moze to tylko kostka sie luzuje he... Pozdro...

  3. #23

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    audi a3 2.0 Tdi 170 ps S-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Siemka. Dzis wlazlem pod auto i sciaglem oslone silnika. Ku mojemu zdziwieniu polaczenie kabla z czujnikiem olejowym wyglada ok. Kostka nie jest poluzowana ani zasniedziala?? Kilka razy odpinalem kostke wpinalem ale zadnego skutku to nie dalo... tylko na wyswietlaczu nie pali mi sie juz minimum tylko sensor. Ogladalem dokladnie kabel nie ma przetarc, probnikiem sprawdzilem czy jest wogole jakies napiecie i na 1 wejsciu byl plus ale taraz wogole juz nie ma. Napis SENSOR ciagle sie pali. Co to teraz moze byc jest troche na forum na ten temat ale glownie problemem jest poluzowanie sie wtyczki..??? Moze wie ktos czy przewod do czujnika jest jeszcze gdzies laczony???

  4. #24
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Przeczytałem ten temat i podobne na temat kontrolki poziomu oleju i nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi czy jezeli stan oleju jest ok a mimo to zapala się kontrolka poziomu oleju przyczyna jest uszkodzony czujnik w misce olejowej jesli kostka jest ok czy może być jeszcze inna przyczyna. U mnie pierwszy raz zapaliła się ta kontrola tuz przed planowana wymianą oleju i mimo zmiany oleju czasami w dalszym ciągu się zapala Z tego widze że jest to czesta przypadłośc naszych A3 wiec napewno wiele osób juz ten problem rozwiązało

    A jeśli nalezy wymienić ten czujnik to pewnie wiąże się to ze spuszczeniem oleju z miski ???
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  5. #25
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    nie ma potrzeby zeby spuszczac olej przy wymianie tego czujnika...
    pytanie czy chodzi o ten czujnik... ja bede musial zvagowac to o3mam odp o ktory czujnik chodzi...
    chcesz to mnie oceń i wystaw mi stopień
    idąc tym tropem zmierzasz do piekła
    byłeś tam? nie kłam bo bluźnisz...

  6. #26
    slawekkawas's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁÓDŹ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Jak to nie ma potrzeby spuszczania oleju ??? wyjasnij mi czy masz zamiar wymienic ten czujnik w czasie ponizej 0.1 sekundy , czy odwrocic sobie auto do gory kolami ???.......... TAM JEST DZIURA 3 CM !!!, A moze na chwile wylączasz grawitacje w swoim warsztacie ?

  7. #27
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ... sorka, faktycznie dobrze mowisz... cos mi sie ubzduralo, ze sprawdzeniem wtyczki... a nie wymiana calego czujnika...
    chcesz to mnie oceń i wystaw mi stopień
    idąc tym tropem zmierzasz do piekła
    byłeś tam? nie kłam bo bluźnisz...

  8. #28
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ale powiedzcie czy ogólnie ktoś juz tak miał ze świeciła mu się ta katrolka mimo ze stan oleju był dobry i po wymianie czujnika było juz wszystko ok. Drąże ten temat dlatego że u mnie to jest duzy zbieg okolicznosci gdyż czujnik zadziałał prawidłowo wtedy kiedy tego oleju było zbyt mało, a teraz kiedy jest odpowiedni stan nagle by się zepsuł ??? czy może jest jeszcze jakas inna przyczyna ?
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  9. #29
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tak jak Ci mowilem mamy ten sam problem... z tym, ze mi ubywa ok 1/4 moze 1/3 stanu po przejechaniu 7-8tys... jednak i tak mam ponad polowe stanu, a lampka sie zapala i gasnie gdy uzupelnie do 1/1... wiec jakgdyby mozna wnioskowac, ze czujnik dziala, bo gdy ubywa to zapala, gdy uzupelnie to gasnie... sam nie wiem :/
    chcesz to mnie oceń i wystaw mi stopień
    idąc tym tropem zmierzasz do piekła
    byłeś tam? nie kłam bo bluźnisz...

  10. #30
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    No własnie moża da się jakoś ten czujnik wykalibrowac albo coś bo naprawde do tej pory nie miałem problemu a teraz mimo że jest stan w połowie miarki to się pali. Dzisiaj sróbuje uzupełnic olej do górnego poziomu i zobaczymy co sie stanie podejrzewam że zgaśnie a za dwa dni sie znowu zapali. No tak to nie moze być
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •