Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Szum w tylnych głośnikach

  1. #1
    mihau's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Question Szum w tylnych głośnikach

    Witam
    ostatnio zakupiłem Audi A3 i wszystko byłoby cacy, radyjko Pioniera ze zmieniarką oraz fabryczny sub, grało bez zarzutu. Dopiero jak któregoś dnia ściszyłem radio usłyszałem szum dobiegający z tyłu, podobny do tego jaki dobiegał z dawnych kaseciacków jak przy dużej głośności szła czysta taśma. Szum jest stały niezależnie od głośności, dlatego najbardziej dokuczliwy jest gdy radio jest wyciszone. Szumi nawet jeśli przerzuce 100% na przód. a gdy na tył to dźwięk jest jakby w oddali i bardzo niewyraźny. Proszę o radę, co to może być, ewentualnie gdzie się można z tym problemem zgłosić w Gdańsku (jakiś rzetelny Car Audio).

    Dziękuje za uwagę i czekam na odpowiedzi.

    PS.
    Szukałem już od paru dni na forum takiego problemu, ale ponieważ nie mogłem znaleźć postanowiłem założyć nowy wątek.

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    kolego bylem dzis w media markt punkcie do car audio (bo tu bylo po drodze i najblizej)
    gosciu mowil mi ze trzeba zalozyc dwa kondesatory na tylnie glosniki jeden i jeden na soobover. koszt jednego to 120 plus robocizna ok 80 zeta.


    ps. jak wyjmujsze panel to slychac trzask!!??
    Dancing in moonlight... Waiting 4 sunrise!!!!

  3. #3
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rdk84 Pokaż post
    gosciu mowil mi ze trzeba zalozyc dwa kondesatory na tylnie glosniki jeden i jeden na soobover. koszt jednego to 120 plus robocizna ok 80 zeta.
    słuchaj sie takich gosci to w zimę bedziesz w trampkach chodził
    chyba on nie wie do czego jest kondensator.

    tu prędzej jakies filtry by sie przydały.

    Najlepiej byłoby okablowanie wymienic, problemem moze byc również koncówka mocy w radiu.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  4. #4
    mihau's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    najśmieszniejsze jest to, że tydzień temu odebrałem auto z warsztatu, tam mechanik przy okazji kompleksowego przeglądu wymienił mi podświetlenie regulatorów wentylacji. Prawdopodobnie w tym celu odłączył radio i podłączając zapomniał o wtyczce subufera i tylnych głośników. Jeździłem tydzień tylko na przednich, ale znalazłem chwile, wyjąłem radio i podłączyłem brakujący element.
    moje zdziwienie było tym większe, że zarówno subufer, jak i tylne głośniki grały bez zarzutu i tak przez cały tydzień. W niedziele zrobiłem sobie wypad do Kwidzyna, w trasie antena strasznie "świstała", na miejscu ją wykręciłem i wstawiłem taką małą pseudo tunignową chromowaną, aby uniknąć hałasów i ku memy zdziwieniu szumy wróciły.
    Ponownie zamontowałem pierwotną antenę, ale szumy nie wróciły. :/
    A w dodatku przez wkręcanie i wykręcanie anten ukręciłem gwint. no cóż, jak nie urok, to przemarsz wojsk.
    Specjaliście z MediaMarktu na razie podziękuje, najpierw rozwiąże problem ukręconego gwintu, a następnie udam się do serwisu Car Audio, no chyba, że ktoś z forum znajdzie rozwiązanie dla mojego problemu.

    Dziękuje za uwagę.

  5. #5
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jak zmodernizować moduł do załączania tylnich głośników w a3 8l 3d kupiłem z allegro za 35 pln i strasznie szumi jak włącze stacyjkę albo jak silnik chodzi

    czy wywalić tą puszke czy coś w niej zmienić?
    Szum idzie z tylnich głośników.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •